ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 10:46
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,55
15.246
314
48,30
48,80
-0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Na zse piše 1362260 dionica, znači 4mlrd kuna…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Na 5k je 15.04.2008. to je moja procjena,post nek stoji …[proud]

Moja procjena je da ovakve i slične postove treba brisati bez objašnjenja!


Kolika je tržišna kapitalizacija ATPL-a?

cca. 570 mil. eura

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire


davids: ” Na 5k je 15.04.2008. to je moja procjena,post nek stoji …[proud] ” Moja procjena je da ovakve i slične postove treba brisati bez objašnjenja!

Procjene su zabranjene dekretom od vaše strane kolega…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Ako uspoređujemo slične brodare vani, atpl je na 5k .S obzirom na intenzivno širenje i pomlađivanje flote plus ulaganja na kopnu za mene moja procjena i nije iznenađenje,ako za vas je to je vaš problem. Inače sam se umorio već od nekorektnih kolega koji pišu negativno i ne prihvaćaju realne činjenice…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Što se tiče kapitalizacije učinio sam grešku ispalo mi je 40 mlrd kuna u prvom računanju,tih brojki kao u priči…

Glasnogovornik IGH na neodređeno


Ako uspoređujemo slične brodare vani, atpl je na 5k .S obzirom na intenzivno širenje i pomlađivanje flote plus ulaganja na kopnu za mene moja procjena i nije iznenađenje,ako za vas je to je vaš problem. Inače sam se umorio već od nekorektnih kolega koji pišu negativno i ne prihvaćaju realne činjenice…

Činjenica je ta da je NAV Atlantske Plovidbe trenutno između 2100 i 2200 kn. Kako se brodari vani trže sa NAV x 1.5 to nam daje trenutnu vrijednost od max. 3300 kn. Toliko vrijedi sad, a sigurno je da će joj vrijednost rasti u slijedeće dvije godine. No, ipak si malo pretjerao sa cijenom i vremenskim razdobljem.

Puno lakše je pričati o novcu nego ga stvarati - Voltaire

davids:
” Na 5k je 15.04.2008. to je moja procjena,post nek stoji …

… naglasak je na moja procjena….

Dopustimo kolegi da ima svoje misljenje …[wink]

Evo linka na jučer najavljivani članak o novogradnjama:

http://www.poslovni.hr/62284.aspx

Smart, smatram da ti procijena NAVa nije dobra.

Ili tu priloži računski slijed kako si došao do 2100kn pa ćemo proći korak po korak ili se javi na pm pa ćemo tamo to (ako ti javnost smeta).

All shipping lanes lead to China.

Vrijednost flote Atlantske plovidbe u ovom trenutku je min.930milUSD. Ostalo racunajte sami.

Trenutno, sa prva tri kvartala u 2007., i tržišnom cijenom od 2950 kn, P/E je na 24.8.
4. kvartal nije uračunat. Ako se projicira dobit u 4. kvartalu na npr. 50 mil., onda je P/E na 19.
Da li netko može prikazati usporedbu P/E sa svjetskim brodarima, tj. koji je prosjek P/E za ovu branšu?


Smart, smatram da ti procijena NAVa nije dobra. Ili tu priloži računski slijed kako si došao do 2100kn pa ćemo proći korak po korak ili se javi na pm pa ćemo tamo to (ako ti javnost smeta).

Slažem se sa Toknezevom.Kako god konzervativno računao , NAV ne ide ispod 2.600…..
Slažem se i sa predloženim načinom usporedbe.

New Report

Close