ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Znači da vidimo šta imamo od pozitivnih vijesti za ovaj kvartal:

-imamo bdi preko 4000 bodova, na navišoj vrijednosti unazad 6 mjeseci
-imamo vozarine za panamakse i supramakse na najvećim vrijednostima u zadnjih godinu i pol dana,
-imamo najjeftiniju naftu ( ispod 70 dolara ) u zadnjih godinu dana
-imamo najjači tečaj dolara ( oko 5,9 ) u odnosu na kunu u zadnjih godinu dana
-imamo prodan brod za 39 milijuna dolara što će značajno povećat prihode

Da vidimo šta ima negativnog:
-vulkanski oblak
-cijena dionice na najnižoj vrijednosti u zadnjih 5 mjeseci
-upiši sam

pa vozarine za supru i nisu baš na najvišoj razini, bez obzira na bdi preko 4k
[/quote]

Ma nemoj mi reći, vidim da ti znaš.

Zadnji put su bile ovako visoko u 10 mj 2008 ( u rangu onih iz 4 mj 2007 ), a znamo kako se onda zarađivalo.

Ili imaš neke druge podatke?

never surrender

peromadjar@ toliko si drukao za pad atpl tamo na 1100 cca…..i sad kad je 20% jeftinija cca….kupio i nikako da poraste…. [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Evo ti okvirno i granica profitabilnosti za supramaxe. Lijepo zar ne?

never surrender


Pa evo nam naša dva najpoznatija drukera uz kolegu kukumara, koji su uz to vrsni poznavatelji okreta bdi i glavni znalci dioničarstva na atpl.

Molim kolege da prvo prokomentiraju i naprave osvrt na ono moje predviđanje da će atpl ponovo prema 900 kn ( kako smo vidjeli neki dan bila je na 903 ). Sjećate se vaših drukeraja kad je atpl bila preko 1100?

Lijep pozdrav, i još jednom podsjetnik na vaše vrsne prognoze
15.12.2009.


Vaš link

Upravo tako danas BDI ide gore. Tko je jutros kupio posrečilo mu se.


Od tada bdi zna samo za pad.
[/quote]
prizivao si 900 kn….a jucer panika na 930 [wink] [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


peromadjar@ toliko si drukao za pad atpl tamo na 1100 cca…..i sad kad je 20% jeftinija cca….kupio i nikako da poraste…. [rolleyes]

Ako se sjećaš bio sam fer i pošten u tim svojim izjavama. Nisam uopće drukao samo sam tada ukazao na moguć pad sa 1100 na 900. Bilo je to još prije svih onih loših financijskih izviješća. Nisam u ničem pogriješio, dapače, pravilno sam savjetovao, a u svemu sam samo upućivao onima koji su neopravdano drukali na gore da imaju lošu predodžbu budućih zbivanja o kretanju cijene dionice.

Imaš li šta usput poručiti kolegi kukumaru po tom pitanju? Pa zna se kako drukanje treba izgledat, pitaj njega.

Dakle, ne mrzim ni jednu dionicu niti ni jednu veličam, neke su bolje neke lošije, a sa mnogima se da lijepo trgovat na burzi ako se pravilno pretpostavi vrijeme pada i vrijeme rasta. Ne bi tu smjelo bit nikakve ljutnje ako ja to javno iznosim. Uostalom, moje pisanje nema apsolutno nikakvog utjecaja na cijene dionica. To su samo moje konstatacije koju javnost može i ne mora uvažit.

p.s. jučer sam se cijeli dan cjenkao i kupio oko 50 kom, po 93x prosječna, vidiš, toliko o panici.

sretan odgovorom il te još nešta zanima?

never surrender

Vidim da je nekome krivo čim mi je zalijepio jedinicu. Sigurno je taj drukao na 1100 da kreće raketa. Interesantno, a 940 mu jučer bilo skupo…

never surrender




Znači da vidimo šta imamo od pozitivnih vijesti za ovaj kvartal:

-imamo bdi preko 4000 bodova, na navišoj vrijednosti unazad 6 mjeseci
-imamo vozarine za panamakse i supramakse na najvećim vrijednostima u zadnjih godinu i pol dana,
-imamo najjeftiniju naftu ( ispod 70 dolara ) u zadnjih godinu dana
-imamo najjači tečaj dolara ( oko 5,9 ) u odnosu na kunu u zadnjih godinu dana
-imamo prodan brod za 39 milijuna dolara što će značajno povećat prihode

Da vidimo šta ima negativnog:
-vulkanski oblak
-cijena dionice na najnižoj vrijednosti u zadnjih 5 mjeseci
-upiši sam

pa vozarine za supru i nisu baš na najvišoj razini, bez obzira na bdi preko 4k
[/quote]

Ma nemoj mi reći, vidim da ti znaš.

Zadnji put su bile ovako visoko u 10 mj 2008 ( u rangu onih iz 4 mj 2007 ), a znamo kako se onda zarađivalo.

Ili imaš neke druge podatke?
[/quote]

Imam, to da je danas supra nekoliko postotaka niže nego prije tjedan dana, prema tome, nije na najvišim razinama.

Pardonček gospon pedantni cipp…

Imate pravo, vozarina za supramax je prije 7 dana bila na vrhuncu i iznosila je oko 32440, a do danas je pala za enormnih nekoliko postotaka ( točnije 1,5 posto ) i iznosi oko 31930. Razlika je frapantna.

Hvala što ste upozorili na ovu vrlo bitnu činjenicu. Naime u svjetlu ovih zbivanja unazad tjedan dana nikog ne zanima da je prije mjesec dana ova vozarina bila oko 27800, prije 3 mjeseca oko 23000, a prije godinu dana oko 19200.

Možda baš niste uhvatili bit moga posta, al još jednom hvala na iscrpnim i bitnim podacima!!

never surrender

Nego, da se vratim na temu, već dugo nisam vidio ovakav lijep raspored svijeća…

The Abandoned Baby is a rare bullish reversal pattern characterized by a large down move followed by a doji or small candle, and then a third candle heading in the opposite direction.

The formation reflects a classic three period reversal of market sentiment where after a bearish trend, finally enough buyers enter the market to take control. They first stop the trend’s momentum (forming the doji), and then ultimately reverse the direction of the market.

…naravno ako svijeće ikom išta znače.

never surrender

dečki nemojte se ljutiti ako ste propustili kupiti na dnu…još uvijek je povoljna kupnja, sve ispod 1000 kn je super jeftino samo treba imati muda ponovno uložiti lovu u dionice…
ja nemam tih problema jer ne prodajem u panici pa ne moram ni kupovati nazad, strpljivo čekam svoj target pa ću privremeno prodati nekom kome TADA neće biti skupa…

Zgodno. [smiley]
Hoće li ATPL slijediti donji primjer?
——————————————-

Diana (DSX) says its board has given the thumbs up to a $100m share buyback programme.

Simeon Palios, CEO of Diana, explains buying tonnage remains a priority but it will invest in its own shares if the market conditions are appropriate.


dečki nemojte se ljutiti ako ste propustili kupiti na dnu…još uvijek je povoljna kupnja, sve ispod 1000 kn je super jeftino samo treba imati muda ponovno uložiti lovu u dionice…
ja nemam tih problema jer ne prodajem u panici pa ne moram ni kupovati nazad, strpljivo čekam svoj target pa ću privremeno prodati nekom kome TADA neće biti skupa…

OECD predviđa rast svjetskog gospodarstva ove godine za 4,6%, dok će taj rast u Kini biti "nešto" veći i iznositi će 11.1%. Mogli bi (bulk brodari) i morali do kraja godine zbrajati solidne profite. No, sve je u mudima kako kaže Leconte, slažem se 100%.

New Report

Close