ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 04:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Brodari su u banani


Brodari su u banani

Pa daj nam malo objasni zašto misliš da su u banani, kako to argumentiraš, koje činjenice idu u prilog toj tvojoj tvrdnji ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Brodari su u banani

Da baš. Poslovanje ATPL u 2010. će biti pozitivno.

...

ode 500-tica po bidu!

'Prestanite lagat ovaj napaćeni narod'


ode 500-tica po bidu!

ja bi reko da je po asku kolega [huh]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

ja bi rekao da je nebitno jer je transakcija dogovorena

No pain no Game

ja bih rekao da sam jučer nešto malo kupio i da ću ako Bog da sutra to i prodati, a ne u petak, jer bi se u petak moglo ponovo kupovati, naravno povoljno, kao i uvijek.



Brodari su u banani

Da baš. Poslovanje ATPL u 2010. će biti pozitivno.
[/quote]
Kolege nemojte se ljutiti, mislio sam na jutarnju likvidnost (samo je HT bio u fokusu)

atlanskom se uvik više trgovalo ili u rangu ht ,,,a ova godina dana je prošla u fokusu ht,,smatram da neče daleko dogurati atpl mislim da če joj dobit na kraju godine biti oko 30 milja kuna,,,, a uvik je tu i teh, analiza da tako šta skoči 50 % padne 30% nikad nije kasno za burzu ,,,a istina je da zajebana burza najviše voli gubitaše

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Znači da vidimo šta imamo od pozitivnih vijesti za ovaj kvartal:

-imamo bdi preko 4000 bodova, na navišoj vrijednosti unazad 6 mjeseci
-imamo vozarine za panamakse i supramakse na najvećim vrijednostima u zadnjih godinu i pol dana,
-imamo najjeftiniju naftu ( ispod 70 dolara ) u zadnjih godinu dana
-imamo najjači tečaj dolara ( oko 5,9 ) u odnosu na kunu u zadnjih godinu dana
-imamo prodan brod za 39 milijuna dolara što će značajno povećat prihode

Da vidimo šta ima negativnog:
-vulkanski oblak
-cijena dionice na najnižoj vrijednosti u zadnjih 5 mjeseci
-upiši sam

pa vozarine za supru i nisu baš na najvišoj razini, bez obzira na bdi preko 4k


mislim da če joj dobit na kraju godine biti oko 30 milja kuna,,,, a uvik je tu i teh, analiza da tako šta skoči 50 % padne 30% nikad nije kasno za burzu ,,,a istina je da zajebana burza najviše voli gubitaše

Eto vidiš, ja vjerujem da će dobit u 1H biti min. 7-10 milja usa dolara. Inače, obožavam volatilnost, najgora je ravna crta kad se ništa ne događa pa postane dosadno. Vozarine su prejake da se to ne odrazi na rezultate, no ako S&P 500 dodatno rokne i Crobi će sljediti trend, a onda rezultati poslovanja (kratkoročno) ne pomažu jer trend je trend.

Baltic Exchange Dry Index TM 4209 (UP 22)
Baltic Exchange Capesize Index TM 5357 (UP 95)
Baltic Exchange Panamax Index TM 4450 (DOWN 42)
Baltic Exchange Supramax Index TM 3053 (DOWN 23)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1506 (DOWN 11)

New Report

Close