ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da se primjerice kojim slučajem s ATPL događalo isto što i s dionicom DRYS posljednjih mjesec dana, onda bi danas cijena ATPL bila oko 800 kn budući je DRYS zadnjih mjesec dana sa oko 6,20$ zviznuo na 4,60$, odnosno oko 25%.


@Jubito

Ono gore (današnji rast u USA) sam postao u općenitom smislu, a ne u smislu da ATPL "mora" pratiti US-brodare (dapače, više sam pobornik individualnijeg kretanja dionice unutar trenda…), dakle, u smislu toga da ljudi iracionalno reagiraju jer se rukovode općim ozračjem i panikom, a ne činjenicom da su vozarine dosegle pristojnu razinu, da dolazi turistička sezona itd.

Također sam želio naglasiti to kako je burza promjenjivog raspoloženja i kako će mnogi koji su pomnije i dugoročnije pratili kretanja vozarina rado dočekati priliku za (povoljnu) kupnju…ovih dana olako prodano brzo se može preokrenuti u zeleno…vidjeli smo to mnogo puta do sada…

Što se tiče Drysa za kojeg se zna da mu je flota sastavljena uglavnom od najvećih Capesizeova (te da je u međuvremenu ušao i u naftne poslove s bušotinama, nisam proučavao, previše mi je to sve…), ne treba se previše čuditi da je Drys pao zadnjih mjeseci.

Pogledaj priloženu grafiku i uoči što se od prosinca 2009. godine dogodilo s vozarinama za Capesize (zeleno) u usporedbi s vozarinama za Panamaxe (žuto) koje ima ATPL.

Panamaxi su zadnjih godinu dana došli od 0 do 100 i trenutačno su na najvišoj su razini od dna krize, dok su u istom razdoblju Capesize brodovi ponovno na nuli.

Dakle, prostim okom možemo zaključiti zašto cijena dionica brodarskih kompanija s velikim (ili većim) udjelom Capesizeova nije mogla rasti. Mislim da u Upravi ATPL nisu računali s ovako neobičnim (i povljnim) razvojem događaja…i zato su ušli u konzervativne aranžmane "vrabac u ruci". Sada je samo pitanje kada će ATPL isteći ti ziheraški ugovori ne bi li mogli (is)koristiti sadašnje vozarine.

Činjenica je, da za sada, već dobar dio vremena nema ludovanja i blokada, dakle dionica kao i cijeli ZSE se ponaša u granicama normale. Nemojte smetnuti sa uma da je situacija sa vozarinama bitno bolja i da pritisak na cijenu kad tad mora dati rezultat. Ona je ne tako davno sa 900-3700 došla u roku od šest (6) mjeseci. Burza ima smisla jedino ako postoje nepredvidivi ciklusi, depresije i euforije. Tako je bilo i tako će biti, inače bi svi tu došli po pare i svi bi bili u tren oka bogati. Atlanska je odlična udavača, trenutno je taoc svega pomalo da ne nabrajam, ali najbitnije je ono da oni koji je imaju, sigurno će nešto dobiti, a to koliko, to ovisi o našoj sreći, spretnosti, znanju, pohlepi itd., itd, itd.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


pa špekulativno si kupio jer si prilično nervozan, dok si prije ležerno drukao.
jest, sad drukaš UP, prije si drukao dolje [lol] [lol] [kiss]

Ne vidim poantu šta si mislio reći. Jel to tipična besmislena vudialenovska izjava? Nit sam ikad nervozan nit sam euforičan, jer da jesam ne bi mi bilo pametno bavit se trgovanjem na burzi jer ne bih u tome bio uspješan. Ako sam prije dao prognozu da će dionica past na toliko i toliko i ona je taman toliko pala, gdje je tu drukanje?

Moji argumenti uvijek stoje, ja se ne krijem iza pustih riječi, imaš tehničku analizu, imaš fundamentalne podatke, pa neka svatko izvede svoj zaključak iz svega toga. Ako se pravilno zaključak donese i javno iznese to nije drukanje. Drukanje je ono što su neke kolege radile prije više mjeseci kad su svaki dan ( bez zdrave osnove ) zazivali raketiranje dionice i koješta.

Mene to ne zamara, ja sam rekao, ja svoje mišljenje iznosim i kad vidim i moguć pad i moguć rast, samo neki očito smatraju da dionice moraju ići samo u jednom smjeru. Ja nisam takav tip. Uostalom, zar nebi sad jednako tako neki reagirali da kažem da će dionica past za 100 il 200 kuna? Na kraju će još ispast da ne smijem ni komentirat kakve su mogućnosti kretanja cijene a da me se ne napada da sam druker.

Ispada da su onda svi forumaši drukeri ako spomenu cijenu dionice i svoje mišljenje o njoj. Malo smo pobrkali termine.
[undecid]

never surrender

Da prekinemo raspre o drukanju situacija je kako slijedi. Dogovore se igrači kolike će biti cijene pojedine dionice, to se lijepo utipka u program i igra u 10,00 kreće. Možete iz petnih žila drukati ali strojevi kontroliraju igru i sve se odvija prema planu čak i u slučaju iznenadnih uleta kojih u današnje vrijeme besparice ima sve manje, tako da nije problem kontrolirati dionice na ZSE. Ako imate namjeru negdje skloniti lovu, a neda vam se oročavati, držati doma u ormaru i slično, dosta je imati uvid u FI . Ali morate biti svjesni da će vaša očekivanja pričekati neko vrijeme, jer uložena lova se vrti i kad se dovoljno izvrti biti će vam dozvoljeno da je zemete nazad u određenom trenutku. Ako vam to nije dovoljno onda će te pričekati još malo, jer poslije bika dolazi opet medo i to je to. Burza je fenomenalan financijski inženjering, možda i najpošteniji, jer u slučaju da netko u firmi u koju ste uložili lovu izmisli perpetumobile, vi i vaši unuci možete zaboraviti na trpni glagol raditi. Zar to nije pošteno? Nije najpametnije baš ništa ne raditi ali imati malo više slobodnog vremena nije loše.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Atlanska mi se dobro drži samo mi je žao sto su morali kupit Kineske brodove ili japanske,na mom malom daljinskom brodu kad sam učia dicu zabio se od obalu i zamisli napravit je od riblji konzervi..to nemoš vjerovat ima dva propelera od plastičnih flaša.Molim prognoze ja ovde plivam na Panonskom moru gušče je od crnog. [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Jel mi može netko pomoći,bio bih jako zahvalan.Nema nikakvog iskustva sa dionicama i fondovima.Kad se kupovao THT imao sam ušteđevinu i kao laik,na nagovor nekih poznanika,kupio 5 paketa.Paket nije bio 37 tisuća nego 17 pa mi je vratilo ostatakTad sa,opet na nagovor poznanika uložio u fond Erste total east i grdno se prevario!!!Uložio samsve što su mi vratili od THT-a,oko 95 000 kuna,sad imam 30 000.Razmišljam da to podignem i uložim u neke druge dionice.Ako netko ima vremena i volje da mi da svoje mišljenje… Unaprijed hvala Pozz…

Ostavi u Erste jer ovi koji bi ti trebali dati savjete jedva čekaju da ti ogule kožu tj uzmu i tih preostalih 30 000.

Naime, špekulanti su uglavnom već pri kraju rezervi, izgubili su kompas i obraz i sada im je svaka žrtva dobrodošla.

u globalu kolega mislim da ne bi trebali u ovom trenutku vaditi novce iz fonda, jer bi u nekoj dobroj dionici mogli isto napredovati koliko će napredovati i fond. No u fondu ipak imate neku sigurnost, jer oni imaju više različitih dionica, pa tako neće biti značajnijeg pada. A što se tiće vaše pada vrijednosti, pa sve su vam dionice dosta pale, uzmite da je crobex bio 5000, a sada se drži jedva na 2000. Ako želite ulagati sami vlastiti novac, preporučio bih vam da neko vrijeme pratite burzu. I da otvorite račun kod agram brokera jer vam oni omogučavaju da dobar trgovinski pregled (najnižih i najviših cijena)


Jel mi može netko pomoći,bio bih jako zahvalan.Nema nikakvog iskustva sa dionicama i fondovima.Kad se kupovao THT imao sam ušteđevinu i kao laik,na nagovor nekih poznanika,kupio 5 paketa.Paket nije bio 37 tisuća nego 17 pa mi je vratilo ostatakTad sa,opet na nagovor poznanika uložio u fond Erste total east i grdno se prevario!!!Uložio samsve što su mi vratili od THT-a,oko 95 000 kuna,sad imam 30 000.Razmišljam da to podignem i uložim u neke druge dionice.Ako netko ima vremena i volje da mi da svoje mišljenje… Unaprijed hvala Pozz…

Ma daj te pare meni i ne brini se he he [proud]

malo sam u kešu,malo u brodarima.što u ponedjeljak?
dokup ili da prodam ovo što imam ? [undecid]

Frankly my dear, I don't give a damn!


Jel mi može netko pomoći,bio bih jako zahvalan.Nema nikakvog iskustva sa dionicama i fondovima.Kad se kupovao THT imao sam ušteđevinu i kao laik,na nagovor nekih poznanika,kupio 5 paketa.Paket nije bio 37 tisuća nego 17 pa mi je vratilo ostatakTad sa,opet na nagovor poznanika uložio u fond Erste total east i grdno se prevario!!!Uložio samsve što su mi vratili od THT-a,oko 95 000 kuna,sad imam 30 000.Razmišljam da to podignem i uložim u neke druge dionice.Ako netko ima vremena i volje da mi da svoje mišljenje… Unaprijed hvala Pozz…

Atlanska plovidba, nemoj se premišljati ni trena. Tu ćeš dobivati i neku dividendu, u fondu ti valjda još naplaćuju što ti uzimaju pare. Tamo rade balavci koje baš i nemaju preveć znanja u ovom poslu. Da sam na tvom mjestu i sa takvim gubitkom prodao bi sav HT i sa ovih 30 kila sve upucao u Atlansku. Imao bi 115 dionica koje će ti sve vratiti kad ona dođe na 2000 i još ti nekaj ostane. Dok ih vratiš u fondu znaš li onu pjesmu "Ostarit ću ja ostarit ćeš ti…….Najveća je glupost ulagati u desetak dionica. Sve je ustrojeno tako da ćeš negdje dobiti ali ćeš isto tako na drugom mjestu toliko i izgubiti i biti ćeš na vječnoj nuli. Atlanska je fundamentalno najzdravija dionica, nema umiješanosti prljave politike, računi čisti, ciklički business i kad vratiš što si uložio bjež. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


malo sam u kešu,malo u brodarima.što u ponedjeljak?
dokup ili da prodam ovo što imam ? [undecid]



Jel mi može netko pomoći,bio bih jako zahvalan.
Razmišljam da to podignem i uložim u neke druge dionice.Ako netko ima vremena i volje da mi da svoje mišljenje… Unaprijed hvala Pozz…

Atlanska plovidba, nemoj se premišljati ni trena.
[/quote]

[shocked] [shocked]
ako tako stoje stvari,onda i ja u ponedjeljak ipak idem u dokup

Frankly my dear, I don't give a damn!

New Report

Close