ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 09:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,06
8.000
170
47,00
48,20
-1,47%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Bojim se da smo sutra kolateralne žrtve

Nešto ti često u zadnje vrijeme prizivaš kolateralne žrtve.
A jesmo li bili kolateralni dobitnici zadnjih godinu dana kad su u USA debelo rasli, a mi lijepo stagnirali?


ima i još jedna razlika, početkom 2007 je ukupna nosivost flote iznosila oko 580.000 tona prosječne starosti 14 godina, a sada iznosi preko 800.000 tona, prosječne starosti oko 8-9 godina. I dolar je 10 posto jači u odnosu na kunu.

Ovo povećanje nosivosti (flote) lijepo zvuči i budu li se vozarine održale na ovoj razini, moglo bi biti zgodno ako im ugovori upadnu u pravi trenutak… [wink]


jel bi mogao euro na recimo 4,2 s kunom mislim.

Fantastično kolega, za milju Eura će trebati samo 4.2 milje kuna. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



ima i još jedna razlika, početkom 2007 je ukupna nosivost flote iznosila oko 580.000 tona prosječne starosti 14 godina, a sada iznosi preko 800.000 tona, prosječne starosti oko 8-9 godina. I dolar je 10 posto jači u odnosu na kunu.

Ovo povećanje nosivosti (flote) lijepo zvuči i budu li se vozarine održale na ovoj razini, moglo bi biti zgodno ako im ugovori upadnu u pravi trenutak… [wink]
[/quote]

Koliko sam pratio 3 broda na spotu već beru lijepu lovu zadnja 2-3 mjeseca ( rang 30-40.000 dolara dan ), i definitivno mlate veću lovu nego prošle godine ( rang 20-ak tisuća ). Da sad kresnu par ugovora na godinu dana, garant mogu izvući 30.000 po komadu i mirna Bosna do kraja godine. A s ovakvim jakim dolarom bit će i za lijepu dividendu dogodine.

Možda donedavno u ovom sektoru još nije bila najjasnija situacija, al trenutno je bar ova dionica postala nekakvo solidno utočište za ulog, bez obzira na trenutnu cijenu. Jednom će već doći na naplatu.

never surrender



Najsmješnije je to što su trenutne vozarine za panamaxe i supramaxe u istoj poziciji i na razini onih iz proljeća 2007.

A tada se bome lijepo zarađivalo. I tada je dionica atlantske vrijedila oko 1300 kn.

Al šta bi fond menadžer Varga Marko iz VB Investa znao o tom.

Zaista je taj Varga napisao rijetko glup tekst, no čudi me da cijeli dan pola foruma razglaba o tome, nema potrebe.
Bojim se da smo sutra kolateralne žrtve ovog "pokolja" u USA, kad pogledam NM, DSX etc. još se mi dobro držimo. Šteta što sutra nije subota i neradni dan za burzi.
Međutim, kako su vozarine za panamaxe na 37000, nema razloga za zabrinutost, sve će to sjesti na svoje mjesto, samo neka dolar nastavi up, up, up [tongue]
[/quote]

a zašto svi govorite kao da je to tekst tog varge? tekst nije napisao varga marko nego gđa šunjerga marina. što je zapravo rekao varga marko iz tog teksta nitko živ ne može skužiti.

Ma nije meni teško provjerit, evo crno na bijelo, danas panamaxi u prosjeku zarađuju okvirno 50 posto više nego prije 3 mjeseca.

Profitabilnost brodara je neupitna već kod vozarine od oko 20-25.000 dolara dnevno. Znamo da su se prošle godine ugovarale vozarine i ispod 10.000 dolara dnevno, a trenutno je praktički normalna stvar vozarina od preko 40.000 dolara dnevno ( za panamax ).

Dakle vozarine su iste kao i na proljeće 2007, dolar jači, tonaža atlantske veća, brodovi mlađi, jedino je nafta nešto skuplja. Sve upućuje da bi i cijena dionice trebala po istoj logici bit kao i s početka 2007, al očito se ne prate ovi događaji i cijena je osjetno niža od očekivane, dakle na diskontu.

A da netko to prokomentira, ako već Varga neće?
Mislim da će se samnom u svemu složit kolega gardist.

never surrender

pa 2007 avio dio je puno bolje stajao, a sad im je kamen oko vrata.

peromadjar @ bdi ,fundamente.ostale stvari sad mozes okacit macku o rep…..TREND JE JASAN
pitanje je di ce se zaustaviti ,,,900 kn probija ko od šale….a vi sibajte kulje,,,,

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

tako je inv…
dobro je rekao i pero. utočište sjajno, dividenda se dijeli (pa i iz zadržane dobiti), dionica bezglavo juri dolje, nije ovo (više) dionica za tejk mani end ran. sačekat ću da još malo zvekne i onda sa povećom lovom uletjet. nek se kiseli neko vrijeme. ostvarit ću 6% na dividendi kako god okrenem.
a jednog dana, nadam se u sljedećih x (jednoznamenkasti!) godina dionica će porasti, a još mnoge stvari neće ljudima tada iz dupeta u glavu doprijeti i to treba iskoristiti.
istina, hrvatsku je dopala kriza iz koje više NIKAD neće izaći (jel to ikome jasno?????) i u ovom strvinarenju treba po koju kunu izvući, dok stvar ne postane fluorescentno tranaprentna!
ATPL je u tom smislu, kako kaže pero, sjajno utočište.

‘ajd uzdravlje!

@inverter…

pa za Boga miloga, vama i vašoj tehničkoj analizi. zadnji put ste iste navijali da ćete je čekati na oko 900 kuna pa nakon odbijanca od 940 toj razini nije ni prismrdila.

Teorije koje su 50% vremena u pravu manje su ekonomične od bacanja novčića.


ATPL je u tom smislu, kako kaže pero, sjajno utočište.

‘ajd uzdravlje!

Baš mi je interesantno gledati dva tipa koji su se ulogirali u ljeto 2009, u jesen trubili o precijenjenosti i fer cijeni, a danas se svim silama upiru dokazati kako je isplativo ulagati u ovaj biser Jadrana. Jadnici ….
Inače, slažem se sjajno utočište.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

P za tih 6% ne trebaš čekat da atlanska padne da uletiš, oroči pare u bilo kojoj banci.
Ili još bolje kupi sn holding sa "povećanom lovom".

New Report

Close