ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel ima itko živ na ovoj burzi,forumu i u državi tko ima nešto za reči o ovoj dionici,vozarinama, skoroj budučnosti brodara?……

Dolar je žestoko skočio, a panamaxi što čine kralježnicu flote ATPL prevoze robu za odlične vozarine, pa bi se to moglo i moralo vidjeti na prihodovnoj strani već u FI 2Q. No, "rezultat" 1Q ( s pravom) je kod nekih investitora stvorio averziju prema ovoj dionici i svjedoci smo permanentne i ne baš bezazlene rasprodaje. Nadalje, u USA je prisutan golem strah od double dipa, pa ako će padati Dow i S&P 500 roknut će i Crobex te kolateralno i ATPL. Ipak, uz KORf i Adris P-A nema boljeg izbora od ATPL na ZSE.


Odlučio netko kupiti stančić, i opremiti naravno, a znalci kupuju. Sutra bumo, valjda primili obavijest. [yawn]

Nisam pratio…O čemu….Ipak malo čudno, i vani brodari padaju a vozarine su jako pristojne pritom kod nas i dividenda..pitanje je koliki je odi uticaj sindroma Grčke, osobno mislim jako veliki..



Ništa značajno, netko je danas kontrolirano silovao bid. Dolaze starčeki iz EU i čude se kako se ovdje dobro živi, pojma oni nemaju!!!

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Ništa značajno, netko je danas kontrolirano silovao bid.

Slažem se. Isti onaj koji je i prošli puta kontrolirano vršio pritisak (upravo u trenutku kad su vozarine bile u usponu!) ne bi li kasnije imao bolju ulaznu cijenu te ju potom naglo i silovito podigao. Čini se da se radi o sličnom scenariju.

China’s Accelerated Iron Ore Demand
Rising steel production in China due to increased demand for autos and appliances and soaring steel exports by China virtually guarantees that the Chinese will be obliged once again to start accelerating their imports of iron ore, in spite of the price increase of the material. The knock-on effect will be to raise demand for bulk carrier ships, thus raising day charter rates. The evidence that this process has already begun can be seen in the recent rally in the Baltic Dry Index – a key industry measure of spot charter rates. Recently the index made a new high on signs of firming in Asian rates.

The Bottom Line
China’s steel production is soaring. While domestic iron ore production has increased four-fold over the last 10 years, the poor quality of this home-grown supply makes it uncompetitive with foreign supply. China’s reliance on imports now stands at 72% and that isn’t likely to change overnight. As a result, demand for the ships in the global dry bulk fleet can only increase.

Nešto mi govori da je danas zrelo za mali stampedo na gore! [pray]


Nešto mi govori da je danas zrelo za mali stampedo na gore! [pray]

Slažem se, pa Mcap ATPL je trenutačno app.240 milja usd, nikad neće biti manji. To bi bilo logično, no tko je od nas na forumu predvidio pad Crobija na dan isplate dividende HT? Burza je nepredvidljiva i čini mi se da je bolje biti bez pameti nego bez sreće (trebat će nam svima). Vjerujem da će dolar odraditi dio posla za sve nas dioničare domaćih brodara. Podigao sam target i ne prodajem ispod 1500 pa makar čekao i 10 godina.

32 500 tis dolara per day, ne? I nije neka lova

No pain no Game

Sljedeći sklopljeni ugovor bi mogao biti još viši od 32.000 USD per day. Pogledajte današnje cijene, prosjek od oka je 40.000 USD per day.


Sljedeći sklopljeni ugovor bi mogao biti još viši od 32.000 USD per day. Pogledajte današnje cijene, prosjek od oka je 40.000 USD per day.

Samo se meni nekako cini da nasi uvijek ugovore po osjetno manjoj, valjda jer su ugovori dugorocniji

No pain no Game

Vaš link Znači on ulazi u Atlansku, stari mačak. [lol]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Baltic Dry -1,0%
Capesize -4,9%
Handysize +0,7%
Supramax +0,4%
Panamax +1,9%

Krepat ma ne molat

New Report

Close