ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

svi padaju, atpl raste, makar 0,05 ali ponosan sam

evo dok čekate ponedjeljak da se malo zabavite virtualnim pregledom jedne od grdosija u 360 stupnjeva…zbilja su impresivni ti brodovi…

http://www.dianashippinginc.com/default.asp?siteID=1&pageID=143&langID=1

pa rekao sam vam da neće danas padati-jak dolar,rast vozarina i pun dubrovnik turista,kažem vam,ova grčka kriza nama samo može donijeti dobra,svi eu turisti otkazuju grčku,a gdje bi mogli ljetovati-ppitanje je sad

vriti….doma u lavoru ako se ovo grčko sranje proširi .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?


To ja cijelo vrijeme govorim, j…. vas dividenda, day trejdanje i brza zarada.
Ako ste zbog toga u ovoj dionici zaj… ste se , ima puno boljih dionica za špekuliranje i puno boljih burzi od ZSE.
Dugoročno ovo se mora isplatiti posebno onima koji su ušli na ovim razinama.

pozzzzzzzzz

P.S. ja investor nisam upaalio mjesecima

To se pričalo kad je ATPL 2008g bila iznad 2000 kn.
Dugoročno se isplati držat dionicu samo onima što su kupovali 2004g po 40 kn, svi ostali trebaju paziti da ne uđu u veliki minus.
Na burzi postoji samo jedno pravilo za inteligentne i pametne ulagače:
– cut your losses, and let your profits run
[/quote]
Kolega možete malo pojasniti,dali se isplati sada ulaziti ili ne, koliko se sijčam prije nekih mijesec dana tvrdili ste da će BDI rasti i da će i dionica rasti a sad da li ste još uvijek pri tome ili …?

Ako je Zagreb zaista prodan za 39 m usd kao što je prenio Malibu, znači li to da će u 2Q izvanredni prihodi biti 9-10 m usd. Naime, brod je plaćen 32-33 miljuna i vjerojatno amortiziran u međuvremenu 10-15%, samo što će oni to objaviti kad lova sjedne na račun pa se može protegnuti i na 3Q, takva im je do sada bila praksa.


Ako je Zagreb zaista prodan za 39 m usd kao što je prenio Malibu, znači li to da će u 2Q izvanredni prihodi biti 9-10 m usd. Naime, brod je plaćen 32-33 miljuna i vjerojatno amortiziran u međuvremenu 10-15%, samo što će oni to objaviti kad lova sjedne na račun pa se može protegnuti i na 3Q, takva im je do sada bila praksa.

Godišnja stopa amortizacije koju Atlantska primjenjuje na brodove iznosi 5%. Inače, obračun amortizacije započinje prvog dana idućeg mjeseca od dana puštanja broda u upotrebu, a prestaje danom donošenja odluke o prodaji broda.
Budući je Zagreb nabavljen 2008. g., (ne znam kada je stavljen u upotrebu), najvjerojatnije je amortiziran cca 10%.
Prilikom prodaje broda, razlika između ostvarene tržišne cijene i knjigovodstvene vrijednosti broda knjiži se u korist prihoda, tako da tvoju procjenu o 9-10 mil. USD prihoda smatram korektnom.
Mislim da se tako iskazani prihod iskazuje pod stavkom "ostali poslovni prihodi" a ne kao izvanredni prihodi, ali to nije toliko bitno.

http://finance.yahoo.com/q?s=GOGL.OL
GOLDEN OCEAN
(Oslo: GOGL.OL)
Last Trade: 11.08
Trade Time: 3:35AM EDT
Change: Up 0.99 (9.81%)

http://finance.yahoo.com/intlindices?e=europe
^ATX ATX 2,457.07 3:28AM EDT Up 145.30 (6.29%) Chart, More
^BFX BEL-20 2,444.80 3:20AM EDT Up 147.99 (6.44%) Chart, More
^FCHI CAC 40 3,590.35 3:20AM EDT Up 197.76 (5.83%) Components, Chart, More
^GDAXI DAX 5,905.52 3:28AM EDT Up 190.43 (3.33%) Components, Chart, More
^AEX AEX General 325.11 3:20AM EDT Up 12.76 (4.09%) Components, Chart, More
^OSEAX OSE All Share 412.29 3:28AM EDT Up 14.92 (3.75%) Components, Chart, More
^SMSI Madrid General Chart, More
^OMXSPI Stockholm General 313.48 3:43AM EDT Up 16.54 (5.57%) Components, Chart, More
^SSMI Swiss Market 6,387.89 3:28AM EDT Up 182.26 (2.94%) Chart, More
^FTSE FTSE 100 5,301.76 3:28AM EDT Up 178.74 (3.49%) Components, Chart, More

Na putu prema gore

Nismo odavna vidjeli gol u prvoj minuti. [thumbsup]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Danas na Platou nema panamaxa na spotu ispod 30000, a dva su zaključka na t/c od 1/2 godine za 27000/24500, što ukazuje na laganu nervozu naručitelja i njihovo uvjerenje da će vozarine ostati visoko, pa se na vrijeme osiguravaju kroz t/c. Lijepo je ovo vidjeti za brodare

nalog od 1000 kom napravio mali ršum. Huraaaaaaaa

...

njušim blokadu

New Report

Close