ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 22:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

atpl je mjesto na 1200,oo bez obzira na dividendu,možda je neće ni biti,tj hoću reći da dividenda i nije toliko bitna jer se i ne očekuje,ali ako je bude-to će biti vjetar u jedra prema fer cijeni,ma šta drugi laprdali o tome..


atpl je mjesto na 1200,oo bez obzira na dividendu,možda je neće ni biti,tj hoću reći da dividenda i nije toliko bitna jer se i ne očekuje,ali ako je bude-to će biti vjetar u jedra prema fer cijeni,ma šta drugi laprdali o tome..

točno. dividenda koje vjerjatno neće biti ove godine (nadam se da griješim) ne igra baš nekakvu ulogu u kretanju cijene dionice. možda simbolično… nesumnjivo je da atpl može sasvim sigurno odigrati ulogu sigurne banke u koju u ovim kriznim vremenima želimo staviti lovu. dobit ćemo na kraju godine sasvim sigurno višekratnu kamatu nego u najboljoj banci. a uzevši u obzir i likvidnost, stvarno nema nikavog beda ako sav višak love upucamo u atpl…

Ne znam zašto se toliko priča o dividendi? Zar nema ništa zanimljivije?

Baš me briga za dividendu. (Ako je isplate, dobro, ako ne, isto dobro jer će cijena dionice biti viša.) Osim kod poduzeća koja imaju ustaljeno poslovanje sa stabilnim prihodima poput ZAPI.

Ovdje me puno više zanimaju vozarine = prihihodi ==> dobit ==> mogućnost generiranja dobiti i zanima me vrijednost/mogućnosti poduzeća. Prvo trebaju ostvariti što veću dobit, a tek onda ju (po)dijeliti. Onako kako su napravili prošle godine. Dividendu su podijelili u kriznoj godini.

P.S. Sad će se pojavljivati svaki drugi-treći post face s pitanjima poput: “A hoće li biti dividende?” “A kad će dividende?” “Kad će isplata?” “Na koji račun?” “Joooj, please, ciju, ciju, meni još uvijek nije leglo na račun, a mojoj punici jest! Jadan ja, što da činim!”


atpl je mjesto na 1200,oo bez obzira na dividendu,možda je neće ni biti,tj hoću reći da dividenda i nije toliko bitna jer se i ne očekuje,ali ako je bude-to će biti vjetar u jedra prema fer cijeni,ma šta drugi laprdali o tome..

ako ima kupaca može i više.ovisi o dobrim vijestima- dividenda.hoće li se ponoviti prošla godina

22.04. 742 kn
30.04. 762
04.05. 805
08.05. 905
12.05. 915
26.05. 940
28.05. 1074
01.05. 1320
03.06 1230.

hoće li imati kakvog utjecaja dobivanje ht-ove dividende 15.05. za povećenje cijene ?


To ti naravno govorim hipotetički, da sam trejd maher.

vs

naprosto nisam mogao a da ne usporedim dva potpuno oprecna promisljanje istog autora u razmaku od svega par dana [embarass]


Kolega ja sam pokušao objasniti kolegi Mrgudu na slikovit način tko prodaje dionice na 1020 kuna sa boldanom ogradom, dakle samo vama ponavljam da je priča zbog objašnjenja izmišljena ali je sigurno istinita. [bye]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



Pozdrav,

Pitanje za stručnjake za atlansku na forumu:Kolika je vjerovatnost da bude dividende i u kojem iznosu ?
Molim samo one koji znaju.Hvala vam.


Poštovani kolega,
Nitko ovdje nije zbog dividende nego zbog napretka naše Stare Dame tj Atlanske plovidbe. Njena dobit je naše zadovoljstvo, a vizija je što više novih, kvalitetnih i jeftinih brodova sa odličnim vozarinama. U tom smjeru bi se trebali kretati vaši komentari a ne o kapitalističkim špekulacijama da bi nešto stavili u džep i to ovdje javno iznosite. Ja mislim da dividende neće biti s obzirom na iskazani gubitak u prošloj godini a svi znademo da gubitak nije novac, tj jest novac ali izgubljen, dakle nema se ništa za dijeliti i ja vam iskreno predlažem da kupite neku perspektivnu dionicu koja je prošle godine imala dobit ili ako posjedujete Atlansku plovidbu da se stavite na ask a mi vizionari ćemo kupiti vaše dionice po cijeni koja će biti odlična za vas. Dakle nema dividende, eto toliko i sretno.

[/quote]

Dakle, gospodine Kormilaru vidim da Vam je drago patronizirati i pametovati čak i na ovakvo polušaljivo pitanje. Ne znam zašto Vam smetaju kapitalističke (?? kakve bi trebale biti ,možda socijalističke) špekulacije u svezi zarade na tržištu kapitala?
Bilo kako bilo, moj Vam je prijedlog da pošto Vas očigledno ne zanima "nešto staviti u džep" u ponedjeljak dogovorenom transakcijom prodate meni određenu količinu ATPL-R-A po 1000kn ,pa bi ja ako se ne ljutite stavio nešto u džep.
Nemojte se naći uvrijeđeni jer ovo je šala. [embarass]

Ma kakvi uvrijeđen. Te emocije puno koštaju, a meni je novac jako drag, nemojte me sad i za tu tvrdnju uhvatiti. Vidim da ste špekulant, da ste pošteni trebali bi sutra početi lupati po asku i pokupili bi moje dionice bez da se dogovaramo, ovako zbog vas ova dionica nikad na zelenu granu. [huh]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



atpl je mjesto na 1200,oo bez obzira na dividendu,možda je neće ni biti,tj hoću reći da dividenda i nije toliko bitna jer se i ne očekuje,ali ako je bude-to će biti vjetar u jedra prema fer cijeni,ma šta drugi laprdali o tome..

ako ima kupaca može i više.ovisi o dobrim vijestima- dividenda.hoće li se ponoviti prošla godina

22.04. 742 kn
30.04. 762
04.05. 805
08.05. 905
12.05. 915
26.05. 940
28.05. 1074
01.05. 1320
03.06 1230.

hoće li imati kakvog utjecaja dobivanje ht-ove dividende 15.05. za povećenje cijene ?
[/quote]
SAD KUPUJU ONI ŠTO ĆE SE ISTOVARITI 15.05.


Pozdrav,

Pitanje za stručnjake za atlansku na forumu:Kolika je vjerovatnost da bude dividende i u kojem iznosu ?
Molim samo one koji znaju.Hvala vam.

Pa zar zbilja ne znate iz cega se isplacuje dividenda?!
Atlantska plovidba je (prema izvjescu na ZSE) proslu godinu zavrsila za cca. 50 milijuna gubitka.
Odakle da isplate dividendu?!



Pozdrav,

Pitanje za stručnjake za atlansku na forumu:Kolika je vjerovatnost da bude dividende i u kojem iznosu ?
Molim samo one koji znaju.Hvala vam.

Pa zar zbilja ne znate iz cega se isplacuje dividenda?!
Atlantska plovidba je (prema izvjescu na ZSE) proslu godinu zavrsila za cca. 50 milijuna gubitka.
Odakle da isplate dividendu?!
[/quote]

Iz zadržane dobiti iz ranijih godina, ako skupština tako odluči. [yawn]

Apropos – PIK-RA isplačuje ove god. dividendu iz dobiti od 2000te..




Pozdrav,

Pa zar zbilja ne znate iz cega se isplacuje dividenda?!
Atlantska plovidba je (prema izvjescu na ZSE) proslu godinu zavrsila za cca. 50 milijuna gubitka.
Odakle da isplate dividendu?!

Iz zadržane dobiti iz ranijih godina, ako skupština tako odluči. [yawn]
[/quote]

Uprava vjerojatno može predvidjeti rezultate za ovu godinu u +/- 10%, pa ako će dobit biti 20 miljuna dolara ili over ne bi me iznenadilo da podjela dividendu iz zadržane dobiti, u suprotnom to bi bilo štetno za razvoj tvrtke. U svakom slučaju valja biti u ovom vlaku.

New Report

Close