ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Nemoj ga kuditi. Ništa nije zgriješio.
Čovjek je samo skroman, ne razmišlja dugoročno već kratkoročno, naime, do sljedećeg tjedna. [smiley]

Pa ako potakneš nekog da barem razmisli biti će dovoljno da zaradi desetke tisuća kuna/Eura više. Moj target će biti kada me prisile na prodaju mučenjem, prijetnjama i ucjenama.[wink] Btw nešto smo ipak uzeli sa dna prošlih dana, tek toliko da se sudjeluje, u miru i tišini. U ime malih dioničara (46%vlasništva) predlažem upravi 75 kuna dividende. [rolleyes]
[/quote]

Obzirom na kretanje marketa i aktualne vozarine za panamaxe i supramaxe to njima ne bi trebao biti problem. Međutim, ja sam protiv isplate dividende, više bi volio da za tu lovu kupe udio od države jer izgleda da je Jaca odlučila prodati manjinske udjele i napuniti proračun i iz privatizacije, te da te dionice ponište. Neće ih nikada kupiti jeftinije.
Najbolje bi bilo da Kalmeta i Jaca odluče to prodati na ZSE, tad bi se došlo do fer cijene dionice, i nema šanse da bi dionica pala, već bi interes (inozemnih, prvenstveno grčkih i USA , investitora) i cijena iznenadila i najveće optimiste.
Još nešto, preporučio bi Upravi prodaju hotela Hilton i hotela na Lopudu, te žurnu prodaju DA i pripremu za privatizaciju hotela Maestral, to jako jeftino ide na bubanj.

Što će se dogoditi s državnim udjelom od 10% ?hoće li to srušiti cijenu kao kod KOEI ?

obožavam strvine-posebno ovce


Što će se dogoditi s državnim udjelom od 10% ?hoće li to srušiti cijenu kao kod KOEI ?

Ako se centalna vlast odluči za transparentnu prodaju putem ZSE i omoguće sudjelovanje stranih investitora to će pomoći rast dionice i tržišta kapitala u rvata.

gdje je smotko nestao ?

obožavam strvine-posebno ovce



Što će se dogoditi s državnim udjelom od 10% ?hoće li to srušiti cijenu kao kod KOEI ?

Ako se centalna vlast odluči za transparentnu prodaju putem ZSE i omoguće sudjelovanje stranih investitora to će pomoći rast dionice i tržišta kapitala u rvata.
[/quote]

Dakle, srušit će.


gdje je smotko nestao ?

ocito Vas pati bdi? nista novo..

http://www.dryships.com/pages/report.asp

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)


gdje je smotko nestao ?

Prodavao sam, pa reko poslije ću postat (šaaaalaaaa.. bio malo u bijelom svijetu)

Baltic Exchange Dry Index TM 3006 (DOWN 3)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3200 (UP 24)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3810 (DOWN 73)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2642 (UP 22)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1357 (DOWN 8)

ako nekog zanima potrudio sam se izračunati prosjek vozarina za panamaxe i supramaxe u 1Q … podatak koji može i ne mora pomoći ali neka se nađe…
panamax 29.620 $
supramax 25.207 $

Nekako sve razmišljam i ne vidim načina da ova republika banana zadrži manjinske udjele u poduzećima. Obično su u ovo vrijeme ministri financija tukli milje i skupljali nagradne bodove putujući po belosvjetskim metropolama i prodajući obveznice. Proračunu ne da fali para nego se to ne može više riječima izraziti. A što im je još osim Hep-a ostalo za pokloniti budzašto samo da pokrpaju rupe. Ama netreba mi dividenda, umjesto toga otkupiti od republike banane njihov udio i s njima pod ključ , pa poništenje e to bi bio posao.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"


ako nekog zanima potrudio sam se izračunati prosjek vozarina za panamaxe i supramaxe u 1Q … podatak koji može i ne mora pomoći ali neka se nađe…
panamax 29.620 $
supramax 25.207 $


Kako si izračunao taj prosjek?
Ja sam bio postao prije neki dan prosjek od 32.500 USD za Panamaxe (prenio iz nekog US članka) i postavio sam pitanje za koje razdoblje je vrijedio taj izračun, ali nitko nije odgovorio.

Pers
unio sam pojedinačno vrijednosti BPI i BSI u dolarima za svaki dan od 1.1.-31.3.2010. u tablicu, zbrojio sve i podijelio sa brojem dana…usput prosjek od 32.500$ mi se čini malo visok koliko god bih ja volio da je istina…


Pers
unio sam pojedinačno vrijednosti BPI i BSI u dolarima za svaki dan od 1.1.-31.3.2010. u tablicu, zbrojio sve i podijelio sa brojem dana…

Čudno. Možda se radi o nekom vaganom prosjeku? Ili su ovi računali dalje s podacima iz travnja koji su bili bolji?

Evo posta od 17.04.2010.


Platou Markets:

Smaller segments continue to see healthy activities and short period interest was seen providing support. Panamax average earnings now stand at $32,500/day, up 0.5%. Atlantic market witnessed strong fixture activities with rates around $33,000/day. Brokers reported of strong indications coming out of charterers for longer period activities.

New Report

Close