ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

neka mi netko objasni dali ima mogučnosti najave kakove dividende za 2009

BDI = 3009 , UP 11 ,odlično,okret prema gore

Baltic Exchange Dry Index TM 3009 (UP 11)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3176 (UP 93)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3883 (DOWN 73)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2620 (UP 12)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1365 (DOWN 6)

Skupština 28.04. moguća dividenda 30-60 kn…

likos
nije skupština 28.04. nego sjednica uprave, evo vijesti kako je objavljena u cijelosti …

Obavijest o sjednici Uprave Društva
U skladu sa Zakonom o tržištu kapitala i Pravilima Zagrebačke burze d.d. ovim Vas izvješćujemo da će Uprava Atlantske plovidbe d.d. održati sjednicu dana 28. travnja 2010.g.,

na kojoj će se (pored drugih točaka dnevnog reda) raspravljati i o slijedećem:
1. Utvrđivanje godišnjih Financijskih izvješća Atlantske plovidbe d.d. za poslovnu 2009. godinu;
2. Utvrđivanje tromjesečnog Financijskog izvješća Atlantske plovidbe d.d. za prvo tromjesečje 2010.g.; i
3. Utvrđivanje prijedloga dnevnog reda, datuma održavanja redovne Glavne skupštine Atlantske plovidbe d.d., te prijedlog odluka iste Glavne skupštine koji će se uputiti Nadzornom odboru Atlantske plovidbe d.d.

O odlukama sa najavljene sjednice Uprave Atlantske plovidbe d.d. će se izvijestiti u zakonskom roku.

Commodore Landsberg: March Steel Production Up 31% From Last Year. According to the World Steel Association, global crude steel production totaled approximately 120.31 million tons in March 2010, an increase of 28.17mt (31%) from 92.14mt produced in March 2009. China produced 54.97mt of crude steel in March, an increase of 9.87mt (22%) from March 2009. The European Union produced 15.19mt, an increase of 4.88mt (47%) from March 2009. Japan produced 9.34mt, an increase of 3.6mt (63%) from March 2009. The United States produced 6.88mt, an increase of 2.93mt (74%) from March 2009.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Moglo se to ovako jednostavno riješiti :

http://zse.hr/default.aspx?id=29827

halfte trinken, halfte Šarcu geben


2. Utvrđivanje tromjesečnog Financijskog izvješća Atlantske plovidbe d.d. za prvo tromjesečje 2010.g.

Mene najviše zanima ova točka br. 2 [smiley]

Pitam se, pitam …. znaju li oni tjedan dana prije održavanja Sjednice rezultate za 1. kvartal 2010. [rolleyes]

Pers
u ovo informatičko doba mene bi čudilo da ne znaju rezultate u roku 7 dana a kamo li 3 tjedna nakon isteka razdoblja…druga je stvar što su rokovi dostave podataka takvi kakvi jesu…znaju oni jako dobro kako stoje usudio bih se reći na dnevnoj razini…

Leconte, sudeći po događanjima zadnjih dana s prometom i cijenom dionice, rekao bih da su rezultate saznali također neki drugi igrači i da su rezultati pozitivni.

Za sada nema razloga da ne budu pozitivni i u 2. kvartalu:
Pacific basin bullish on bulkers


Moj target 1300

:)))


Nije ti neki target!

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!



Još je jedna stvar koja mi daje sigurnost u poslovne odluke ove kompanije. Naime, Atlantska plovidba brodove gradi u kineskim brodogradilištima. Kina je najveći uvoznik željezne rudače, pa je za pretpostaviti da će prednost i bolje uvjete prilikom prijevoza rudače imati kompanije od kojih kinesko gospodarstvo ima koristi, odnosno one kompanije koje grade brodove u njihovim brodogradilištima, za razliku od onih koje to ne čine.

Vuk sit i ovce na broju.

Vlasnik brodogradilišta gdje ATPL gradi brodove je ujedno i član CK KP Kine, ali čovjek ima jedva 20-ak tisuća radnika, nešto kao naš Toda. No, njihov čuveni idejni vođa Deng bi rekao cit. "nije važno jeli mačka crna ili bijela, važno je da lovi miševe". Kako u životu ne vjerujem u slučajnosti, ne bi me začudilo da i ATPL profitira od tog "poznanstva", ima tu nešto od slavne dubrovačke diplomacije, a drago mi je da su i zadrane uvukli u tu priču.
Glede ZSE bojim se da ne ponestane love od prodaje HT, jer čim se poveća likvidnost Crobi generalno ide up.
[/quote]
Ma , ko god radio sa kinezima nije se usrećio! To su pioniri trgovine i prodali bi svu svojtu samo da nešto zavrte. Zabluda je da će oni nekom nešto pogodovati na svoju štetu. [yawn]

New Report

Close