ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nisam ja uopce netko tko se smatra prepametnim

Dobit ce biti ili ne, nemam pojma.

Atpl je i više nego na fer cijeni, s ovakvim poslovanjem…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Nisam ja uopce netko tko se smatra prepametnim

Dobit ce biti ili ne, nemam pojma.

Atpl je i više nego na fer cijeni, s ovakvim poslovanjem…

s obzirom da ne znaš hoće li biti dobiti ili ne kako možeš znati da je cijena fer s ovakvim poslovanjem…?! nekako mi tvoja formulacija ne zvuči logično…

@Leconte

Poznata je izreka Biće Mladinića ‘Pila naopako’.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Nisam ja uopce netko tko se smatra prepametnim

Dobit ce biti ili ne, nemam pojma.

Atpl je i više nego na fer cijeni, s ovakvim poslovanjem…

Vidim dobro da ništa neznaš, ali zato znaš glupo pametovat od onome što pojma nemaš

propela

cijela današnja trgovina odvija se u rasponu od 975-980 kuna……. [undecid]

@ gardist
…jer ipak mi vozimo na teški mazut uz pomoć velikih dieselskih motora pa je zagrijavanje malo sporije.
[lol] [lol] [lol] [lol] [lol]

Veliki pad na HT-u, a kad je ATPL podjelila veliku dividendu kroz dionice, pada skoro nije ni bilo.

Zanimljivo !



Baltic Exchange Dry Index TM 3002 (DOWN 7)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3059 (DOWN 12)
Baltic Exchange Panamax Index TM 4019 (DOWN 15)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2590 (DOWN 4)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1375 (UP 2)

BPI stabilan na 4000, što je odlično, a mi na relativno malom prometu ni gore ni dole. Obzirom na dividendu HT, moram priznati da sam razočaran. Vjerovao sam da bi ex dividend day na HT mogao biti trigger za up. Možda ipak startamo sa kasnim paljenjem, jer ipak mi vozimo na teški mazut uz pomoć velikih dieselskih motora pa je zagrijavanje malo sporije.
[/quote]

ex dividend day nema utjecaja, bitna je isplata dividende – ona ide 17.5.

u kombinaciji sa novcem od BLSC, ZAPI i dividendnom ERNT odrazit ce se pozitivno ne samo na ATPL nego na cijeli market
[/quote]

Odakle zaključak da nema utjecaja? Pretpostavimo da je danas čovjek prodao dionice HT-a jer je ostvario pravo na dividendu. I što će s tim novcem od prodaje HT-a. Npr. kupit dionice ATPL. Ili misliš da to nije moguć scenarij?! A prodano je dionica HT-a za samo 40 milja kuna.



Nisam ja uopce netko tko se smatra prepametnim

Dobit ce biti ili ne, nemam pojma.

Atpl je i više nego na fer cijeni, s ovakvim poslovanjem…

s obzirom da ne znaš hoće li biti dobiti ili ne kako možeš znati da je cijena fer s ovakvim poslovanjem…?! nekako mi tvoja formulacija ne zvuči logično…

[/quote].
Za opravdati ovu cijenu dobit po dionici bi trebala biti cca 100 kn po dionici,ukupna dobit cca
130 mil kn ili cca 25 mil US$.Kvartalno 6 mil US$.Mislim da bi 3 mil US$ dobiti bio izvrstan rezultat,u prošlom kvartalu,s obzirom na gubitke koje ostvaruju aviokompanija i hoteljerstvo zbog sezonskog karaktera.Mislim
da i pozitivna nula nebi bio loš rezultat.Sa dobitim od 3 mil US$ u ovom kvartalu ATPL bi opravdala
sadašnju cijenu.Ako ne dođe do povečanja BDI/BPI i BSI za ATPL/mislim da će ATPL ,nažalost,
nazad prema 950.A i ostali brodari će za njom, logično.Međutim,TNPL i LPLH se i nisu pomakli jer nisu ni fondovske dionice,a nisu ni u crobexu,pa možda i neće dole.Ovaj sedmični rast je kompenzacija za gubitak
od 2% crobeksa izazvanog padom HT/HT ćini 20% pondera crobexa/.Nisu slućajkno rasli ADRS,ERNT,
KOEI,ATGR i sl.Ublažili su pad crobexa jer i ove navedene dioinice imaju veliki ponder u crobexu,
a naročito ADRS i ATPL.Ostale crobex dionice i nisu baš puno povukle,jer imaju mali utjecaj.
Sada možemo lagano tonuti,a naročito ono što je raslo bez bitnog razloga.
Pri tome mislim na ERNT i ATPL.ADRS ima fundamentalno pokriće za ovaj rast.


Za opravdati ovu cijenu dobit po dionici bi trebala biti cca 100 kn po dionici, ukupna dobit cca
130 mil kn ili cca 25 mil US$.

Gdje si ovo pročitao i zašto baš taj iznos? Tko određuje koliki iznos je potreban da bi dioničari bili zadovoljni?

Inače, ugodno je vidjeti da (za razliku od prijašnjih postova) razmatraš kolika će biti dobit. [smiley] Gubitka, bez obzira na senozonski utjecaj hotela i aviona, IMHO, neće biti. Svaki kvartalni rezultat bolji od nule bit će ok i predstavljat će promjenu prošlogodišnjeg negativnog poslovanja. Od početka godine gledamo dobre vozarine i trend dobrih vozarina se proteže do danas tako da 2. kvartal može biti samo jednak ili (vjerojatnije) bolji…


Za opravdati ovu cijenu dobit po dionici bi trebala biti cca 100 kn po dionici,ukupna dobit cca
130 mil kn ili cca 25 mil US$.Kvartalno 6 mil US$.Mislim da bi 3 mil US$ dobiti bio izvrstan rezultat,u prošlom kvartalu,s obzirom na gubitke koje ostvaruju aviokompanija i hoteljerstvo zbog sezonskog karaktera.

Zašto 100kn?
Ako za račun uzimaš kamatnu stopu, tad bi ona trebala biti prosječna i ako si tako obračunao, tad je stopa 10% što je previše i to nije ekonomski opravdano.
Potrebno je uzeti prosječnu dugoročnu ktnu. stopu koja bi bila oko 6,5-7%, a to bi iznosilo da dobit po dionici treba biti oko 65-70 kuna da bi sadašnja cijena dionice bila opravdana.


Veliki pad na HT-u, a kad je ATPL podjelila veliku dividendu kroz dionice, pada skoro nije ni bilo.

Zanimljivo !

Ima ih što su HT kupovalina razinama nešto iznad 200 kuna, i sad su uz dobit pokupili i dividendu i bris iz dionice. To su znalci. Ostatak pučana je zadovoljan sa dividendom i činjenicom da će to ostavit unucima, to ti je zadovoljstvo pravo.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close