ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

al ko ukrcava taj teret, to je pravo pitanje..


bit ce da opet uprava iskrcava… [undecid]

Inverter daj pojasni ovo "opet"? netko bi te mogao krivo shvatiti s obzirom da se uprava odavno nije iskrcavala.Kako god bilo,tko god da se iskrcava,netko pametniji se ukrcava…

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-brodari-i-ledo-podigli-crobex-iznad-2.180,74211.html

Priključujem se nagađanjima – da li postoji mogućnost da Atlantska plovidba kupuje svoje dionice ?!
Po meni bi to bio dosta dobar potez. Cijena dionice je prilično niska. Neka nam ih podjele kao dividendu iduće godine. [rolleyes]

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Glavna skupština je usvojila sve prijedloge koje su Uprava i Nadzorni odbor Društva predložili i
objavili zajedno sa dnevnim redom Glavne skupštine.

AD-12Glavna Uprava i Nadzorni odbor Društva predlažu Glavnoj Skupštini da donese slijedeću Odluku:

Prima se na znanje i prihvaća Izvještaj Uprave o stjecanju vlastitih dionica.

AD-13
Uprava i Nadzorni odbor Društva predlažu Glavnoj Skupštini da donese slijedeću Odluku:

Na temelju čl. 233. st. 1. Zakona o trgovačkim društvima ("Narodne novine" br. 111/93., 34/99., 52/00., 118/03. i 107/07; dalje: Zakon), Glavna skupština ATLANTSKA PLOVIDBA dioničko društvo Dubrovnik, donosi
ODLUKU O DAVANJU OVLAŠTENJA UPRAVI
ZA STJECANJE VLASTITIH DIONICA
I. Daje se suglasnost Uprave Atlantske plovidbe d.d. za stjecanje vlastitih dionica Društva serije A, nominalne vrijednosti 300,00 kn, bez daljnjih posebnih suglasnosti Glavne skupštine i to putem jedne ili više kupovina pod slijedećim uvjetima:
a) ukupno broj dionica stečenih temeljem ove Odluke, zajedno s vlastitim dionicama koje Društvo već ima, ne smije prijeći 10% (deset posto) temeljnog kapitala Društva;
b) Uprava treba stjecati vlastite dionice u pravilu na organiziranom tržištu vrijednosnih papira;
c) Uprava može za stjecanje vlastitih dionica platiti cijenu koja ne smije biti veća od iznosa prosječne zaključne cijene dionice Društva na Zagrebačkoj burzi d.d. postignute u deset trgovinskih dana koji su prethodili danu kupnje;
d) Uprava može dionice stjecati i mimo organiziranog tržišta ukoliko su uvjeti kupnje i plaćanja u tom slučaju znatno povoljniji za Društvo;
e) prilikom svakog stjecanja Uprava je dužna rasporediti potrebne rezerve za vlastite dionice sukladno odredbama članka 220. st. 1. toč. 3. i članka 233 st. 4. Zakona o trgovačkim društvima.
II. Uprava je dužna o stjecanju vlastitih dionica i svim činjenicama vezanim uz to izvjestiti prvu slijedeću Glavnu skupštinu.
III. Ova odluka stupa na snagu i primjenjuje se s danom donošenja, a vrijedi 18 (osamnaest) mjeseci.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

Dugorocno mi se to cini kao dobra vijest, ne?! Umjesto dividende ce kupovati dionice, koliki je broj dionica ukupni, zna neko da ne trazim?

No pain no Game


bit ce da opet uprava iskrcava… [undecid]

e, a čaša može biti napola puna i napola prazna, ovisi kako gledaš,, možda se i ukrcava nazad,

koliko se dobro sjećam pred cca godinu, kad je dionica bila na ovim razinama oko 900-950,, dionica se ovako isto mrcvarila a iz uprave su isto poprilično komada otpustili pa je sve nakon toga odletilo na onih 1300, pa sam se čudio zašto su otpustili tada na cca 900 kad su mogli utržiti dosta više,, bar su oni znali kretanja na tržištu,,

e sad tko se ovdje igra, možemo samo nagađati, očito je nešto dogovoreno,,, netko polako skupljao, pa prebacio,,,, al glavno da vozarine donose dobit, ostalo, će doći s vremenom,

opet neke igre sa stjecanjem dionica…..nadam se da če ovoga puta završiti povoljnim ishodom za nas dioničare……..


Dugorocno mi se to cini kao dobra vijest, ne?! Umjesto dividende ce kupovati dionice, koliki je broj dionica ukupni, zna neko da ne trazim?

Ukupno redovnih dionica: 1.395.520

Ovo da kupuju vlastite dionice nije vijest nego nagađanje. Otkup dionica im je očigledno omogućen odlukom Skupštine, kako je to kolega nokla objavio.
Možda kupuju, a možda ne kupuju, vidjeti ćemo uskoro.

halfte trinken, halfte Šarcu geben


Dugorocno mi se to cini kao dobra vijest, ne?! Umjesto dividende ce kupovati dionice, koliki je broj dionica ukupni, zna neko da ne trazim?

Polako ljudi, ja nisam nigdi pročitao da su to dionice za trezor….
Možda je ovo bilo samo jače ukrcavanje..

Opće podatke možeš naći ovdje
http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=ATPL-R-A

Broj izdanih dionica:
1.395.520

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Hvala jubito, ne znam otkad je to sto je nokla naveo ali to je poprilican broj dionica, i da skupe 5% s obzirom da ih nije puno ostalo poslije podjele div u dionicama prosle godine

No pain no Game

@roger
To su odluke Glavne skupštine na prijedlog Uparave od 06.08.2009.

Vaš linkVaš link

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close