ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Početak još jednog tjedna….

Izgleda da danas BDI pada. S obzirom da je index izrazito cikličkog karaktera, tako nešto je bilo definitivno za očekivati. Ipak, do početka 5. mjeseca, većina analitičara očekuje njegov porast, prvenstvano zbog većih procjena rasta svjetske trgovine..

E sad, prije 2 ili 3 tjedna, ATPL je iznajmila "City of Dubrovnik"nosivosti 75132.00 za 24 500$ po danu.
Danas su iznajmili Imperial nosivosti: 75527.00 za 29 900$ po danu.

IMPERIAL
Ship Name IMPERIAL
DWT 75527
Built 2007-10
Flag CRT
Draft 14,20
75,527 BLT 07 ZHOUSHAN/JAPAN 9-11/3.2010 USD 29,900 DAILY VIA INDO K LINE

Iako je izvjesna razlika u godini gradnje ta dva broda, pozitivni pomaci su očiti.
Sa ovakvim cijenama, ATPL posluje u solidnom plusu.

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

ovaj lopina nam ni vikendom neda mira, sve analizira osim onog što ga stvarno zanima
daj izbaci jednu brzu za mediteransku plov, kako nju nikad ne analiziraš a po svemu ti paše – totalna nelikviduša, pred stečajem ,u upravi likovi iz tragikomedije čuljak-tuljak-šelebaj –
svi parametri su tu ajde malo drukaj [lol] [lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Mislim da brodari lagano kreću …

PR je bitan,ali i poslovni rezultati još bitniji i oni u dužem vremenskom razdoblju moraju opravdati
cijenu dionice.Stara slava je prolazna.Oprez.

Prijatelju Lopi,
ako su stari lisci iz Uprave najavili dobiti od 12 miljuna dolara za ovu godinu, osobno to čitam min. 20. Firma ima još puno akumuliranog keša na računu, jasan razvojni plan sa ciljem modernizacije i pomlađivanja flote, te sasvim pristojan cash flow za miran san. Firma je imala pozitivne rezultate u periodu od 2003/2008, sa laganim prizemljenjem u 2009. Vjerujem da će 2010 značiti početak novog stabilnog pozitivnog ciklusa, a prave stvari očekujem tek 2013, do tada zadovoljan sam sa prinosima od 30-ak% na godišnjoj razini, što je sjajno ako je rizik minimalan kao u konkretnom slučaju (ATPL).

Lopina,nakon tvojih ovako izuzetno kvalitetnih analiza i komentara,mislim da imaš velike šanse ući u upravu ATPL i tim "neznalicama"podić malo rejting i pokazati kako se to radi.Pričekaj još koji dan pa mislim da neće više biti potrebe da išta analiziraš jer ćeš u svim tvojim tvrdnjama biti pobijen.Imali smo mi još takvih na forumu pa se više nikako ne javljaju mislim, s razlogom nakon svega što su pisali.

propela


Mislim da brodari lagano kreću …

Misliš na pučinu ili prema dnu ; )

Vaš link
tu nismo u žiži
Vaš link
pa smo u žiži
pa nismo
pa jesmo….

mi smo ipak zemlja slučaj

petak ljepo sisanje ovdje [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

BDI = 3259 UP 17

http://www.hegnar.no/forum/?room=13

Baltic Dry +0,5%
Capesize -1,0%
Handysize +1,5%
Supramax +1,5%
Panamax +1,0%


http://www.hegnar.no/forum/?room=13

Baltic Dry +0,5%
Capesize -1,0%
Handysize +1,5%
Supramax +1,5%
Panamax +1,0%

Baltic Exchange Dry Index 3259 UP 17
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3877 DOWN 46
BPI Baltic Exchange Panamax Index 4043 UP 40
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2508 UP 36
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1277

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Panamax Index 4043 UP 40, no to več i nije neko iznenađenje nego konstanta……
na koliko je prošle godine bio BPI kada je bio na najvišim razinama?……

New Report

Close