ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:22
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vidim ovdje vlada veselje u zadnje vrijeme, ATPL je konačno počela "rasti". Sve bi to bilo lijepo da BDI ne raste troznamenkastim ciframa.
Ljudi ATPL nikad ne kreće u održivi rast na ovaj način, a kad BDI raste troznamenkastim ciframa to je znak da ATPL treba prodati.
Nebi vam htio kvariti veselje ali to su činjenice. Nebi bilo prvi put da sam se prevario ali budite oprezni.

P.S.
Čim BigBoss piše ovdje to je loš znak, on piše samo kad prodaje. Vjerovatno je i onih 400 kom bilo njegovo.

Antiša
ATPL do sada nije uopće reagirala na rast BDI-a …jednako kao u jesen…o kojem mi to rastu razgovaramo? 20 kn ?
cijena se vrti oko 1000 kn već dugo vremena i ne bi pala ispod toga značajno ni da je BDI stagnirao…
sve što je ispod 1100 kn za ATPL ne treba uopće promatrati kao rast cijene…barem ja tako rezoniram
uostalom neka samo vozarine rastu kad tad će se to odraziti na cijenu, kao što sam govorio i prije dugoročnim ulagačima to ide na ruku …


P.S.
Čim BigBoss piše ovdje to je loš znak, on piše samo kad prodaje. Vjerovatno je i onih 400 kom bilo njegovo.

Po tebi ispada da ATPL prodajem neprestano od 2007. [lol] [lol]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Antiša
ATPL do sada nije uopće reagirala na rast BDI-a …jednako kao u jesen…o kojem mi to rastu razgovaramo? 20 kn ?
cijena se vrti oko 1000 kn već dugo vremena i ne bi pala ispod toga značajno ni da je BDI stagnirao…
sve što je ispod 1100 kn za ATPL ne treba uopće promatrati kao rast cijene…barem ja tako rezoniram
uostalom neka samo vozarine rastu kad tad će se to odraziti na cijenu, kao što sam govorio i prije dugoročnim ulagačima to ide na ruku …

Vi ne shvaćate kako je jednostavno ulagati u brodare:
– imaš američke brodare kao referencu
– imaš BDI kao pokazatelj sektora
– imaš povjesnu korelaciju cijene ATPL i BDI-a
– BDI u zadnjih par godina uvijek raste ili u istim periodima, iznimka kraj 2008g

Da bi rast bio održiv ATPL bi trebla početi rasti na početku perioda rast BDI-a, i ona tada naraste 30% i onda ide pullback od 15%, te nakon toga new high. Po sadašnjim cijenama ATPL bi trebala narasti do 1350 kn korigirati se negdje do 1100 kn i rasti najmanje do 1550 kn.
BDI od sredine sljedećeg tjedna ide u korekciju sve do 15.04, zato sam skeptičan zbog ovog rasta i ovih prometa.
Želim svima sreću ali ne vjerujem da je još vrijeme.



P.S.
Čim BigBoss piše ovdje to je loš znak, on piše samo kad prodaje. Vjerovatno je i onih 400 kom bilo njegovo.

Po tebi ispada da ATPL prodajem neprestano od 2007. [lol] [lol]
[/quote]

Ti si jedan od najjačih forumaša ovdje, i ja ti se divim. Za manipulaciju treba inteligencija.
[thumbsup]
Skoro si me zaj… na Ingri na 60 kn, ali sam skužija u zadnji čas tvoju igru pa sam je otresa po 58 kn.


Nikoga ne navlačim da prodaje, a niti da kupuje već da se informira, a što se tiče ingre tu sam pozicije jako povećao, mene ne brine što cijena dionica pada, već matematički računam, od prodaje kod mene brokeri ne mogu zaraditi jako puno u ovih 3-4 mjeseci, već od kupnje jer nisam prodao niti jednu dionicu najmanje 2 mjeseca! To ti nešto govori!!

A što se tiče atpl znam kakva je prognoza za bilancu atpl rok od 3-5 mjeseci a prognoza je odlična…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo za sad se pokazalo dobro naručivanje zadnja 2 panamaxa,ugovoreni su po $36m(ima u izvješću pod NEWBUILDING ORDERS FEBRUARY 2010),a cijena novogradnji skočila je na $41m

Kliknut na:
FEBRUARY 2010
SALE AND PURCHASE MONTHLY REPORT

http://www.cotzias.gr/index1.html

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham



Hvala ti na lijepom linku, stvarno ima jako puno informacija pogotovo u vezi obujma trgovine i povezanosti s Dry cargom —stranica 6…… Ovaj 3 mjesec bi trebao biti izrazito jak za brodare…… Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

AUUU…a kako to Antiša zna da je BDI od sljedeće sredine tjedna u korekciji i to sljedečih mjesec i po dana. Dobro da nam je rekao.


Za ovaj kvartal prihodi oko 190 milijuna Kn
rashodi oko 170 milijuna Kn

Dobit 20 milijuna Kn

Nadalje sljedeći kvartal prihodi oko 280 milijuna Kn
a rashodi oko 190 milijuna Kn……….
dobit oko 90 milijuna Kn………

Dalje ćemo vidjeti……………….

U IV kvartalu ATPL je ostvarila gubitak od 31,673 mil kn.

ZA ATPL je bitan BPI cca 80% i BSI cca 20 %
Prosječan IV Q 2010 je BPI 3.665 BSI 2.134

Za ova dva mjeseca prosjek je———–BPI 3.505 BSI 2.283

Možemo zaključiti da je prosječan bdi isti tj da su vozarine za sada iste.
Iste vozarine uz porast cijena nafte ne može dati bolje pokazatelje,te možemo zaključiti da je u ovih dva mjeseca ostvarila gubitak od barem 9/13/devet sedmica od 13 u ovom kvartalu/ od 31,673 mil. tj 22 mil kn.Možemo očekivati i više s obzirom na rast US$.Dakle uz dosadašnju dobit od cca 20-25 mil kn,vi smatrate da će se u slijedećih četiri sedmice ostvariti 45 mil kn dobiti.Nemoguće
uz ovakve vozarine.
Dobro govori Antiša.Vi manipulirate brojevima.A dali je to i inteligento da vas jedan ovako jednostavni račun raskrinka.Ne to sigurno nije inteligentno .Dapače.



Za ovaj kvartal prihodi oko 190 milijuna Kn
rashodi oko 170 milijuna Kn

Dobit 20 milijuna Kn

Nadalje sljedeći kvartal prihodi oko 280 milijuna Kn
a rashodi oko 190 milijuna Kn……….
dobit oko 90 milijuna Kn………

Dalje ćemo vidjeti……………….

U IV kvartalu ATPL je ostvarila gubitak od 31,673 mil kn.

ZA ATPL je bitan BPI cca 80% i BSI cca 20 %
Prosječan IV Q 2010 je BPI 3.665 BSI 2.134

Za ova dva mjeseca prosjek je———–BPI 3.505 BSI 2.283

Možemo zaključiti da je prosječan bdi isti tj da su vozarine za sada iste.
Iste vozarine uz porast cijena nafte ne može dati bolje pokazatelje,te možemo zaključiti da je u ovih dva mjeseca ostvarila gubitak od barem 9/13/devet sedmica od 13 u ovom kvartalu/ od 31,673 mil. tj 22 mil kn.Možemo očekivati i više s obzirom na rast US$.Dakle uz dosadašnju dobit od cca 20-25 mil kn,vi smatrate da će se u slijedećih četiri sedmice ostvariti 45 mil kn dobiti.Nemoguće
uz ovakve vozarine.

Dobro govori Antiša.Vi manipulirate brojevima.A dali je to i inteligento da vas jedan ovako jednostavni račun raskrinka.Ne to sigurno nije inteligentno .Dapače.
[/quote]
Ha,ha,ovo je najače "vi manipulirate brojevima",a šta je ono na temi Đakovština sa vaše strane,od 92g. ovo je treći stečaj u kome je Đakovština a vama je to najbolje ulaganje po fundamentima,iz te firme se sustavno isisalo u zadnjih 20g. sve šta se moglo i siguran sam da za još jednog lopinu nije ništa ostalo

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Zlonamjernih komentara biti će kako atraktivnost dionice raste, ali ja ne preferiram kratkoročnost već dugoročno držanje dionica i tako ljude učim, kao i što radi većina uprave iz atpl, firma kupuje i onda dijeli po uspješnosti, a oni iz uprave samo jednom godišnje prodaju ili čak niti jednom…. ovisno od situacije do situacije…….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

New Report

Close