ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



U minusu ali naši brodari samo to i prate, ali kada krenu USA brodari rast onda ih baš ne prate po starom običaju.

Na temelju koje analize si to zaključio?
DSX 18.11. 2009 do danas -30%
ATPL 16.11.2009 do danas -13%

DSX P/B 1,19 P/E 7,45
ATPL P/B 1,03 P/E -31,85

Da ne ulazim u detaljnije analize meni DSX trenutno izgleda kao bolja opcija od ATPL.

[/quote]

Pa brate, ti kupi Diana-u onda

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"


Neka samo ovakav BDI ostane ili još malo naraste [smiley] i eto nama najavljenih 12 milja dolara dobiti u kešu na kraju godine to nam je čiča Jere najavio kao moguče.

Važne su vozarine za panamaxe (BPI) i manje brodove koje ima Atlantska i koje su solidne, sasvim pristojne. Za razliku od vozarina za najveće Capesize koje su na niskim granama. Baš me zanima hoće li Kinezi and co. iskoristiti povoljan trenutak za veći transport…

Broj izdanih dionica x cijena dionice =258 429 629 $. Hm?


Broj izdanih dionica x cijena dionice =258 429 629 $. Hm?

U čemu je problem? Toliko vrijedi 7 naručenih brodova (4 Kina, 3 Koreja) i gotovina na računu, bez postojeće flote, hotela etc., etc. Ovo je lijepa prilika za dokup za dugoročne igrače.

a u Atlanskoj plovidbi se nadaju kako bi, ako bi Vlada i s Kinom potpisala sporazum kojim bi Hrvatska u Kini dobila status povlaštene nacije, kroz poticajne kredite kineske Exim banke u najmnogoljudnijoj državi svijeta mogli sagraditi 20-ak novih brodova.
http://www.poslovni.hr/140649.aspx

who dares, wins

Jao ljudi ja sam skroz zaboravio da imama nekaj ATPL-a, sad imam pitanje kaj je bilo sa dividendom jer isplacena ili?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

my,

my,


Ljudi, ovo ide up,up i prema FFA i prema raspoloženju na BDI-u.

Usprkos kineskoj Novoj Godini BDI up 6% [thumbsup]

I izgleda da ćemo imati skoro 40% manje novogradnji isporučenih u ovoj godini što je super a scrap radi ko lud na rekordnim razinama.

Scrapping for the year 2009 was at the highest level since 1996 with just over 1,000 ships
demolished representing 31.5 million deadweight.

Neće biti pritiska na cijene.

Zato ako BDI nastavi još ovaj tjedan prema gore, onda ulazim 100% u brodare.

Konačno je gotovo sa čekanjem.
[thumbsup]


Ajde, odma mi je lakše.
[/quote]
A ništa, onda sutra , ne?
[/quote]
Ništa ni danas….. Bitno da je gotovo s čekanjem, danas pravi igrači idu u dokup, onda, valjda.

ima koji dobronamjernik da mi odgovori kaj je bilo sa dividendom i da li je isplacena jer nisam pratio vec ohohoh dionicu

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

zg28 @ ti kao strucnjak na tk vec godinama,pa to neznas [undecid] [shocked] [huh]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

hahaha Koelga inverter nema to veze sa znanjem jednostavno nisam pratio jer sam zaboravio da imam 35 komada. Eto malo glupo zvuci al je tako, pa kolega ako mozes pomagaj :),

Znam da je trebalo ic nesto tipa za svakih 12 po 1 a do 11 nekaj u cahu, ali od onda sam je presto gledat jer sam na dan presjeka sam mislio da sam izasao skroz te nisam vidio da mi je ostalo 35 komada.

Unaprijed hvala

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Dobro da si me podsjetio. Evo i ja imam par stotina komada, umalo zaboravih [wink]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

o hebem ti foruma da nitko nece rec jel im sjelo ili ne, cudo bozje

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

New Report

Close