ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

my,


Ljudi, ovo ide up,up i prema FFA i prema raspoloženju na BDI-u.

Usprkos kineskoj Novoj Godini BDI up 6% [thumbsup]

I izgleda da ćemo imati skoro 40% manje novogradnji isporučenih u ovoj godini što je super a scrap radi ko lud na rekordnim razinama.

Scrapping for the year 2009 was at the highest level since 1996 with just over 1,000 ships
demolished representing 31.5 million deadweight.

Neće biti pritiska na cijene.

Zato ako BDI nastavi još ovaj tjedan prema gore, onda ulazim 100% u brodare.

Konačno je gotovo sa čekanjem.
[thumbsup]


Ajde, odma mi je lakše.
[/quote]
A ništa, onda sutra , ne?

Zbog rasta BDI index-a, ali još više zbog predviđanja oporavka svjetskog (najviše rasta Kineskog) gospodarstva, brodari vani rastu puno više od osnovnih indexa.
Po tko zna koji put kad nas je drugačije…
Sve dok prometi ne budu veći (barem 30-40 mil. kunića), tako će biti i dalje.

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EYHOh876&t=5d&l=on&z=m&q=l&c=%5EGSPC,%5EDJI

Kad vremena nisu bila teška i kad novaca nije bilo malo???? Tko se toga sjeća???

Samo da se ATPL ne nalazi na drugoj stranici PF. Nije mi jasno koja budala prodaje ATPL po 994 kn. Pa ljudi jel ta osoba normalna. Evo odgovorno Vam tvrdim da neće više ići dole. Ovo je The end i sada se ide samo UP (gore). Uopće neznam koji Vam je vrag, pojedincima. Sad tko je prodao prodao je. Jedino ako ne daj Bože MORA, kao npr ja neki dan ,, e to je opravdano, ali nemojte više MOLIM VAS. Sad me terate da i doktoru moram ići. Pa koji Vam je vrag !! [angry]

I very much love INGRA !!

evo tebi mrgude 100-ka za komentar mada se ne slažem s tobom. nerviraju me drukeri što djele aseve.

stvarno danas stvarno malo postova na ATPL, zar je ova dionica tako nebitna na tržišti kapitala?? [smiley]

sutra je novi dan.

Baltic Exchange Dry Index TM 2724 (UP 3)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3392 (DOWN 84)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3242 (UP 24)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2158 (UP 55)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1089 (UP 22)

Kejpovi i pane će se izjednačiti?!?

http://www.newmax.com ,dionica je dobra bilo je i lipši dana tak nekak.Najbolje ostavit dumija nek radi.Pratim redovno,cnbc via satelite…graber

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Neka samo ovakav BDI ostane ili još malo naraste [smiley] i eto nama najavljenih 12 milja dolara dobiti u kešu na kraju godine to nam je čiča Jere najavio kao moguče a to nam sadašnje vozarine omogučuju što pokazuje zadnjih 6 mjeseci 2009 godine kada su nadoknađeni veliki gubici s početka poslovanja 2009.Vidjet čemo koliko če još firmi izlistanih na ZSE imati dobiti i gdje če se sve preljevati novac iz promašenih investicija ali neka nama još malo ATPL i Jadroplova na ovim razinama valja se još malo nakrcati prije dizanja sidra !


Zbog rasta BDI index-a, ali još više zbog predviđanja oporavka svjetskog (najviše rasta Kineskog) gospodarstva, brodari vani rastu puno više od osnovnih indexa.
Po tko zna koji put kad nas je drugačije…
Sve dok prometi ne budu veći (barem 30-40 mil. kunića), tako će biti i dalje.

http://finance.yahoo.com/q/bc?s=%5EYHOh876&t=5d&l=on&z=m&q=l&c=%5EGSPC,%5EDJI


Vidim i profesori se uključili u analize brodara, ajde profesore pogledaj još jednom graf koji si postao.
Inače kako danas stoje brodari u americi nitko ništa ne spominje?

U minusu ali naši brodari samo to i prate, ali kada krenu USA brodari rast onda ih baš ne prate po starom običaju.


U minusu ali naši brodari samo to i prate, ali kada krenu USA brodari rast onda ih baš ne prate po starom običaju.

Na temelju koje analize si to zaključio?
DSX 18.11. 2009 do danas -30%
ATPL 16.11.2009 do danas -13%

DSX P/B 1,19 P/E 7,45
ATPL P/B 1,03 P/E -31,85

Da ne ulazim u detaljnije analize meni DSX trenutno izgleda kao bolja opcija od ATPL.

New Report

Close