ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 00:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


a kad cujem da neko kaze brodar s pe vecim od 20 da je dobar buy il projiciranim pe ne znam koliko unaprijed da je 15 i to na ovim cijenama poslat cu ga necu rec di jer ocito ni ne zna sto je ciklicnost sektora, volatilnost vozarina, a kamoli pe i na koliko bi se brodari pe trebali trzit a atpl lako kupim natrag jer koliko vidim prodaje nikad ne nedostaje [smiley11]

ajde, Bogu hvala, netko se napokon slaže samnom.[smiley11]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


wunderkind: ” a kad cujem da neko kaze brodar s pe vecim od 20 da je dobar buy il projiciranim pe ne znam koliko unaprijed da je 15 i to na ovim cijenama poslat cu ga necu rec di jer ocito ni ne zna sto je ciklicnost sektora, volatilnost vozarina, a kamoli pe i na koliko bi se brodari pe trebali trzit a atpl lako kupim natrag jer koliko vidim prodaje nikad ne nedostaje [smiley11] ” wunder, aj se dogovori sa sobom, moze? Jesi li prodao il nisi, to je tvoja stvar. Cini mi se da mislis da je ATPL precijenjena – to je ok, tvoj stav i postujem to. Vidim ja gro dionica na PE 50+ pa se kupuje a kad kazes da je to precijenjeno onda je to signal za DD (dezurne drukere) da te napadnu iz svih oruzja. Necu reci ni o kojoj se grani radi da ne bih bio napadnut kao jedan kolega [smiley1] Atlantska je skupa, ako padnu vozarine i precijenjena, IMHO. No kaj ces ako u iducih dvije godine vozarine NE padnu? To je osobna procjena i svatko bi trebao postupiti po njoj.

slažem se.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


mene samo zanima i to pitanju ću vječno postavljat si…….. zašto neko prodaje tolike količine kad može puuuuuno skuplje kad to puuuuuno više vrijedi! al ima ona stara, kupac je uvijek u pravu! [smiley2] [ /quote] Daleko od toga da je kupac uvijek u pravu. Bilo je do sada raznih slučajeva pa i onih kada je (ispostavilo se) prodavatelj bio u pravu. Recimo IPKK, JDOS, KOEI itd. Međutim, ovi su prodavatelji prodavali jako mudro, na način da ne ruše cijenu dionice. Cijena ovih dionica pala je tek nakon njihovog iskrcavanja. S druge strane imamo primjer Samoborke i HDEL koja je prošle godine izlazila navrat-nanos na nekih 400 kuna. Svi znamo na kojim je razinama danas HDEL: Znači, nije toliko problem u dionici nego u tome tko dionicu kupuje/prodaje. U Atlantskoj je veliki free float. Mi ne znamo koliko se sve smeća nakupilo u ovoj dionici. Onaj tko se počeo iskrcavati na 3700 mogao je cijelu svoju količinu prodati po toj ili približno istoj cijeni samo da je imao malo više strpljenja. On je umjesto toga išao spuštati cijenu što nam ukazuje na to da je on 1. Totalni idiot ili 2. Da mu se radi o glavi. Pa ti sam procjeni kakvog utjecaja ima poslovanje ATPL na kretanje cijene dionice. Pozdrav

mislim da ovo nije primjeren rječnik.
p.s.
nisam imao i nemam dionice atpl.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

i još bi dodao da vjerujte mi niko ne bi želio više od mene crobex ne na 6000, nego 12 miljona jer bi u tom slučaju poprilično zaradio, naravno ako bi prodo ko što atpl nisam kad je trebalo!

a tako je bio jeftin na 3700………….. [smiley2]

a što se tiče drysa i toga svega, nekako više za usporedbu držim excel maritime čija nosivost flote bi bila odokativno slična onoj atlantske uz jedan mali detaljčić…………atlantska još nije dobila te brodove da bi im flota bila slična! [smiley11]

a i ne znam koliko je bilo spominjano da je dionica atpl u mnogim basketima pa ko ne zna što je to neka prouči i neka prouči malo što, gdje kako i zašto to znači i način funkcioniranja toga! [smiley11]

a koliko su mirovinci jaki i naše tržište visoko pokazuje ina koja muku muči s njenom obranom koja je odavno posustala na 2600 ili pak ht koji i dalje usisava enormne količine novaca i ne znam tko i kako ga misli dić bez princa na bijelom konju ili pak prvi ipo koji na sreću svih superoptimističnih ulagača čiju računicu nikad neću shvatit su dobili samo 16% dionica pa im je pušiona zanemariva ko što bi bio i eventualni dobitak…

treba puno šire sagledat stvari koje se događaju u svijetu i susjedstvu i jako dobro razmislit o svemu………..ja sam prodo čisto zato da to kao nadam se jednog dana budući barem magistar ekonomskih znanosti i napravim prije nego ponovo uložim jer su me emocije nad razumom u zadnje vrijeme dobrano koštale!

a s obzirom da sam ovo sve napiso u snu, vraćam se otkud sam i došo! [smiley2]

p.s. kad više ne znaš jer bi ulago po fundamentalnoj, tehničkoj, logičkoj, iskustvenoj, psihološkoj il kakvoj god već postojećoj metodi onda je vrijeme da se na bar t+3 odmoriš od dionica…


EXCEL MARITIME cijena: 39,30$ Mkt Cap: 787.14M P/E: 12.92 i pada i pada i pada…………i bdi se strmoglavljuje, i cijeli europa i svijet, al to sve nema veze! [smiley2] bi li neko bio ljubazan da usporedi flotu atpla i ovoga i pokazatelje i tržišnu kapitalizaciju i da mi objasni zašto gore navedena firma kao primjer vrijedi toliko, a atpl bi trebao 50% više? ne kažem da neće, ali zanima me objašnjenje pa da ga kupim natrag! [smiley11] no ne žurim jer ne manjka ni prodavača ni kupaca, al tako je od 3800……… [smiley2]

čitaš li jdpl?[smiley2]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


nisam prodao jer sam moro nego jer mi idu na k vec duze vrijeme! [smiley2] smatram da nije dobar trenutak za dionice iako to smatram vec duze vrijeme no nisam pravovremeno reagiro jer sam se i ja tjesio…….. evo stize teska konjica, stizu mirovinci, hdz ce dobit izbore, mojsije ce doc i slicna sranja! [smiley11] i danas s kim god pricam slusam ak dobije hdz crobex ide na 6000, ak dobije sdp ne bu dobro, kad dodju mirovinci sve ce narast 30%, bla bla bla…………….a situacija u svijetu nikad nije bila gora! pa sta su bas svi vesla sisali da bi odrzavali ovakav market koji je prilicno ispuhan ovih dana, al jos uvijek jako prenapuhan! no uvijek može i jače, mene samo zanima kom će onda ti mirovinci prodavat? [smiley2]

i s ovim se slažem.
svega nekoliko firmi ima pristojne financijske pokazatelje, umjerene multiple i realnu perspektivu rasta (30-50%).

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!


ŠPANCIR: ” ATPL mi se sviđa kao firma – ” hm… nekako mi je ovaj cijeli post kontradiktoran.Svidja mi se ATPL, imat cu ga jos dugo, a onda nakon 5 min kazes da si “shortao” odnosno daytrajdao? …………… to su moji komentari. Molio bih povratne informacije

Sviđa mi se ATPL i imat’ ću ga još dugo između ostalog i zbog toga što u Bulletinu ne skriva stvari i približava se informativnosti izvješća najboljih svjetskih brodara.Narodski rečeno (nisam političar i ne volim ih) sviđa mi se firma koja ima nekretnine – i to kakve ! – u Dubrovniku , a posluje isključivo po svijetu.

Odgovor na komentare:

Indeksi – slažem se , ali analitičari se drže za njih što bi moglo kočiti dionicu neko vrijeme
Novogradnje – falit’ će mi prihod Kineza u prvoj polovici 2008.Za Vijetnamce sam ionako bio pesimist.Bit’ će dobro ako budu gotovi i u 2009.Kapa dolje Upravi što je dala detalje o tome.98 % drugih firmi na ZSE bi to skrivalo kao zmija noge….
Dokovanje[/u – mislio sam na dokovanja evidentirana u 4.Q – Dubrovnik 20 dana , Jadran izgleda 60 (a možda i više).U najgorem slučaju – ako su bili na spotu – to znači cca 7 mil USD (35 mil kn) dobiti manje.To je više od pola dobiti za 3.Q
Dubrovnik Airline
– osim procjene UP i troškova servisa , nema konkretnih brojki. Iz generalnog tona direktora zaključujem da tu ove godine “nema mesa”.Lijepo je vidjeti diverzfikaciju , ali ona ove godine neće donijeti povećanje dobiti…
Ludilo burze – Techman je davno rekao da ,bez obzira na tržišnu situaciju, uvijek treba držati jedno oko na burzi : kombinacija faktora (Kosovo , RS , Slovenija , predizborni grč domaćih političara , puno paničnih malih špekulanata na ZSE…..) stvorila je situaciju gdje se iz aviona vidjelo da će tržište padati.Zato sam proteklih tjedana prodavao dio dionica , a ovih ih dana ponovo kupujem.

Making a long story short – mislio sam da je kratkoročni (6 mj) target od 5.000 kn dostižan.Sada ga smanjujem na 4.000.

Isprika na šlampavosti pri uređivanju.Izgleda da trebam promijeniti nick u Underliner….

Ima kaj dobro u vezi Atlantske ?[smiley6]
Kad ce nazad na 3.300, da barem budem na nuli ?[smiley10]
Rucica jos ne drhti, ali svejedno..[smiley1]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Ima kaj dobro u vezi Atlantske ?[smiley6]
Kad ce nazad na 3.300, da barem budem na nuli ?[smiley10]
Rucica jos ne drhti, ali svejedno..[smiley1]

Dok ne prodje ova histerija na burzi nece na 3300. Strpljeni spaseni

http://www.seebiz.eu/hr/burze/ni-panike!-fondovi-vam-cuvaju-leda%3f!,2712.html

I ćoravom je jasno što se događa sa ovom dionicom.
Mehanizmi tržišta tj.sitni ulagači guraju vrijednost gore, dok fondovi svojom koordiniranom akcijom spuštaju dolje čim se osjeti malo ubrzanje prema gore.
Smiješno je gledati kako se dionica namjerno rasprodaje i kako se nalozi za prodaju od nekoliko stotina odmah spuštaju ispod naloga od 10 ili 20 kom.
Posljedica: živci popuštaju i mali ulagači prodaju po nižoj cijeni.
*** obrisano ***

Eto ga na, lijepa svotica…

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

New Report

Close