ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




dsx 3% minusa

to nekaj govori kaj ne?
nema rasta bdi do nove godine…

čuvajte se ovih market manipulatora jer vas navlaće kao mal emajmune


Uh,uh koji fini potop brodara vani,bit će opet jeftinih ulazaka – pa to se zove burza,ma milina.
A ne ova zse koja stvarno nema veze s vezom.A tek ova atpl-pa ljudi moji ko normalan može tu zaradit neke veće novce.
Pih jad i bijeda.
Moje saučešće svim malo jačim trejderima, ako se nisu već svi preselili na strane burze.Pa ova atpl se već pola godine vrti na 1000kn +/- 15 %,pa ti tu nešto zaradi.
Topla preporuka svim sposobnima da se maknu s ove jadne burze i pređu na strane brodare – za god. dvije su sigurno miljunaši !
Pa vani brodari bez problema u par mjeseci variraju +/- 50 % a zarade su ogromne.
A pravilo je jednostavno: dok rastu vozarine rastu i brodari,a dok padaju vozarine bome padaju i brodari, bez obzira na sve, i to pošteno.
Pa gdje imaš lakše i brutalnije zarade.
[/quote]
Welcome to the real world, Neo!!!! [cool]
Zaboravio si napisat da je provizija 15 kuna po transakciji i da nema min povizije.

A vidi dsx samo -4,81% i aftermarket još 3,5% minusa.
Hmm mora da će atpl up.
[/quote]
kolega a zašto sad ništ ne pišeš za USA brodare kada su 3% u plusu



http://www.zse.hr/default.aspx?id=28759

pa dobro, kapetan Jerković je već prije rekao, da očekuje mali minus cca oko 5 milja, i to je prihvatljivo za 2009. godinu, a detalje ćemo saznati kad objave izvješće za cjelu 2009. godinu.
[/quote]
Ako bude 5 milja (mislim dolarskih) to je golem uspjeh. Ja ocekujem vise i mislim da je ova odgoda na tom tragu. JDPL je toliko u minusu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"





dsx 3% minusa

to nekaj govori kaj ne?
nema rasta bdi do nove godine…

čuvajte se ovih market manipulatora jer vas navlaće kao mal emajmune


Uh,uh koji fini potop brodara vani,bit će opet jeftinih ulazaka – pa to se zove burza,ma milina.
A ne ova zse koja stvarno nema veze s vezom.A tek ova atpl-pa ljudi moji ko normalan može tu zaradit neke veće novce.
Pih jad i bijeda.
Moje saučešće svim malo jačim trejderima, ako se nisu već svi preselili na strane burze.Pa ova atpl se već pola godine vrti na 1000kn +/- 15 %,pa ti tu nešto zaradi.
Topla preporuka svim sposobnima da se maknu s ove jadne burze i pređu na strane brodare – za god. dvije su sigurno miljunaši !
Pa vani brodari bez problema u par mjeseci variraju +/- 50 % a zarade su ogromne.
A pravilo je jednostavno: dok rastu vozarine rastu i brodari,a dok padaju vozarine bome padaju i brodari, bez obzira na sve, i to pošteno.
Pa gdje imaš lakše i brutalnije zarade.
[/quote]
Welcome to the real world, Neo!!!! [cool]
Zaboravio si napisat da je provizija 15 kuna po transakciji i da nema min povizije.

A vidi dsx samo -4,81% i aftermarket još 3,5% minusa.
Hmm mora da će atpl up.
[/quote]
kolega a zašto sad ništ ne pišeš za USA brodare kada su 3% u plusu
[/quote]
Eto tek sam došao doma.
Baš htio malo piskarati za up ali eto čitam vas i sada nema smisla.

Oprostite ali neki ovdje imaju život (osim poslovnog.hr/forum) i rade pa nemaju vremena cijeli dan drkati po forumu.
U svakom slučaju s obzirom na jaki odbijanac brodara, sutra bi bdi mogao up.(čudna teorija, ali bumo vidjeli)

Koliko pratim dsx i drys, mislim da će sutra BDI up, a u srijedu up jako jako.
Ali također mislim da je to samo privremeno.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


BDI ponovo u padu

sutra up..

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Evo nisam pisao neko vrijeme pa je kolega Pobjeda preuzeo moju "destruktivnu" ulogu na ovom topicu.
S obzirom na nove činjenice u vezi kreditne aktivnosti kineskih banaka nije vam pametno biti u brodarima bar neko vrijeme.
Ja očekujem pad BDI-a još sljedeća dva tjedna, tek tamo iza 15.02 bi se trebao zeleniti jedno mjesec dana. Nebi bilo dobro da padne ispod 2400 bodova inače su brodari izgubljeni za ovu godinu.

S druge strane puno je novih brodova došlo a potražnja je slaba, lipo vam je govorio Jerković.
Ako Kina ustraje u kreditnom ograničenju banaka, mogao bi BDI opet nisko. Ova restrikcija je trajala do kraja siječnja , ako se slična praksa nastavi i tijekom godine zaboravite rast BDI-a i brodara.

Kad je sve tako crno što su ovi brodari u amera skočili i po +5% !?

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Podravka je prošlu poslovnu završila sa 50 milja dolari gubitka, svi menadžeri u zatvoru, opterećenje firme da zaboli glava, a oni danas vode zeleno kolo i na samu bezazlenu vijest da je Tedeskiju žena kupila u Koprivnici labradora vegeta je skočila 2.55%. Da barem mister Tedeschi prošeta labradora Stradunom.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!


Kad je sve tako crno što su ovi brodari u amera skočili i po +5% !?

To i mene interesira. BDI je failo očito.
Doduše brodari su oversold vani, pa je to moguće tehnički.
(evo ga bdi u prilogu).

U svakom slučaju mnogo zanimljiva situacija [tongue]

Obey Ferengi Rules of Acquisition





dsx 3% minusa

to nekaj govori kaj ne?
nema rasta bdi do nove godine…

čuvajte se ovih market manipulatora jer vas navlaće kao mal emajmune


Uh,uh koji fini potop brodara vani,bit će opet jeftinih ulazaka – pa to se zove burza,ma milina.
A ne ova zse koja stvarno nema veze s vezom.A tek ova atpl-pa ljudi moji ko normalan može tu zaradit neke veće novce.
Pih jad i bijeda.
Moje saučešće svim malo jačim trejderima, ako se nisu već svi preselili na strane burze.Pa ova atpl se već pola godine vrti na 1000kn +/- 15 %,pa ti tu nešto zaradi.
Topla preporuka svim sposobnima da se maknu s ove jadne burze i pređu na strane brodare – za god. dvije su sigurno miljunaši !
Pa vani brodari bez problema u par mjeseci variraju +/- 50 % a zarade su ogromne.
A pravilo je jednostavno: dok rastu vozarine rastu i brodari,a dok padaju vozarine bome padaju i brodari, bez obzira na sve, i to pošteno.
Pa gdje imaš lakše i brutalnije zarade.
[/quote]
Welcome to the real world, Neo!!!! [cool]
Zaboravio si napisat da je provizija 15 kuna po transakciji i da nema min povizije.

A vidi dsx samo -4,81% i aftermarket još 3,5% minusa.
Hmm mora da će atpl up.
[/quote]
kolega a zašto sad ništ ne pišeš za USA brodare kada su 3% u plusu
[/quote]
Pa zato što je možda kao i ja u petak ušao u njih ,pa sad već broji zaradu i razmišlja s kolko % da se zadovolji u ovom trejdu.
No dobro,više je razloga za rast usa brodara,al ne da mi se sad objašnjavat,al načelno poslije onakvog prošlotjednog pada bilo je logično da slijedi odbijanac,al da će to nešto puno porast čisto sumnjam. S obzirom na poznatu situaciju s Kinom ne vjerujem u rast vozarina bar slijedećih tjedan dva,mada bi se i pad BDI-a morao usporit,jer ak ovako nastavi padat neće biti dobro,mada bi mnogi trejderi to i htjeli.
Uglavnom sve će bit jasnije već možda kroz par dana.
Mada na ATPL bdi ove godine neće imat tako jak utjecaj pošto su konzervativnije ušli u ovu god. i dugoročnije ugovorili više brodova, i to kolko čujem po odličnim uvjetima za ovo nestabilno vrijeme.
A cijena dionice-sam bog zna-po meni dolje puno ne može,osim ako BDI ne padne ispod 2000,al teško da može i puno gore,bar ne prije 4,5 mjeseca kad bi opet mogla povuć ako se sve posloži.
Uglavnom trenutno u 2 mj po meni stagnacija +/- 5%,mada su moguća i poz. i neg. iznenađenja.


S obzirom na nove činjenice u vezi kreditne aktivnosti kineskih banaka nije vam pametno biti u brodarima bar neko vrijeme.

…ovi te nisu poslušali.

Danas je došao upgrade za Diana Shipping na što je skočila za 6,5%, vjerojatno je ta preporuka potegnula i ostale…



BDI ponovo u padu

sutra up..
[/quote]

Kad je sve tako crno što su ovi brodari u amera skočili i po +5% !?

Još jedan prilog gore narečenom !!
Danas bi BDI trebao zaokrenuti prema gore, kao i naši brodari !!
LP

I very much love INGRA !!

I sada gdje odoše naši brodari ??
Dijelite vi i dalje jedinice a ja vam velim danas idemo UP, zašto, zato jer jednostavno znam … I BDI danas okreće gore kako i rekoh u prethodnom postu !!
[angry]

I very much love INGRA !!

New Report

Close