ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


biti će korekcija u svijetu uskoro malo žešćih,ja ju čekam na 700-800

Oprosti prijatelju ali češ se načekati dok dođe na tih tvojih 700-800. Tada ću ja imati zaradu računajući od recimo danas cca 400 kn po dionici !!
Da i onda ću je kupiti poslije velike korekcije ABC po tih tvojih 700-800 Kn.
Lp [thumbsup]

I very much love INGRA !!



Nisu izbacili izvješće.
hehe pa naravno da nisu kada vide da još uvijek ima ekipe koja želi kupiti njihove dioncie pa moraju pričekati, a onda udri po bid-u.

BDI pada.
Svijet pada.

O ovo je raslo.
Potpora je oko 900-930


Nevjerovatna je vaša količina promašaja u zadnjih mjesec dana, prvo ste sve novce povukli sa ZSE jer ste tvrdili da sigurno idemo dole a desilo se baš suprotno od toga, išli ste kupovati u USA tačno u vrijeme prije korekcije i da dalje ne nabrajam.

NHF
[/quote]
Da baš je nevjerojatno koliko sam precizan.
1. povukao sam se na 2150 pa je crobex pao na 1930
2. u usa sam od početka godine u plusu 24% (pa u usa sam od 11 mjeseca, majke mile koji monkey)
3. dalje si doma nabrajaj pa onda malo bolje pogledaj kaj ja pišem…ili si očisti naočale..
NEMAŠ HEBENIH POJMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovo ide vrlo vrlo nisko.

p.s. kaj ti nisi rekao da sam ja triger za suprotno?
kaj znači ti si jedan od onih koji je kupovao po 1060 ovaj tjedan? ajde da vidimo kako će ti biti slijedeći tjedan

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Analysts positive on dry bulk despite fall

http://www.hellenicshippingnews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=84949&Itemid=93

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham

Hrvatsko tržište dionicama je još uvijek totalno "nezrelo". Neke dionice koje domaći mirovinski fondovi drže u "zagrljaju", jer su ih jednostavno prisiljeni držati (imaju ih toliko da ih je nemoguće ikome prodati), na nekom ozbiljnom tržištu bi već odavno takve dionice vrijedile 0 kuna.
Prvo treba par firmi iz sastava Crobexa doživjeti stečaj, da ulagači osjete što znači izgubiti lovu tamo gdje si mislio da ti je "najsigurnija". Tek nakon takove "kataklizme" počet će mo "sazrijevati" i kupovati prave vrijednosti. U narednim mjesecima će biti takvih "šokova" na ZSE-u, da će se većini "pušiti iz ušiju". Dočim će pojedine firme koje su do sada bile "totalno neprimjetne i nezanimljive" doslovno procvjetati.
Način ulaganja koji se do sada prakticirao jednostavno je neodrživ. "Pumpalo" se sve i svašta, a mnogi su još uvijek mišljenja da ako je neka dionica prije dvije godine vrijedila nešto da mora i u budućnosti isto tako vrijediti. Razni fondovi i fondići "umjetno" održavaju cijene nekih dionica, jer bi u suprotnom doživjeli strmoglav pad. Kriza je potrajala i još će potrajati duže nego je to itko od njih očekivao. Tako da će se jednostavno morati rastati od svojih "rastrošnih ljubavnica" koje su do sada podupirali. Što prije ta ljubav "pukne", prije ćemo i postati "ozbiljnije" tržište.
U sastavu Crobexa trenutno vidim najmanje dvije firme koje su sazrele za "rastavu".
Tko god je na ZSE-u duže od tri godine, znat će o čemu pišem, a možda i sam prepoznati o kojim se firmama radi.
Ovo pišem sasvim dobronamjerno, a razvoj događaja u bliskoj budućnosti će pokazati koliko ovdje ima istine.
Pozdrav!

@bananarama

teško da će se išta takvoga desiti u bližoj budućnosti. Mislim da je već sad polako uočena smanjena izrazita korelacija Crobexa i apsolutno svih dionica na tržištu. Mišljena sam da će se manje-više umjetno održavati cijena istih dionica, no da će druge dionice izrazitije rasti od prvospomenutih.

Uostalom, mirovinci su tek na početku, prve prave isplate drugog stupa će krenut za 15-20 godina i to ne treba zanemariti. Sama ZSE apsolutno ništa ne radi da se poboljša likvidnost, kod nas je moguće samo kupiti i prodati dionicu. Nema shorta, ETF, poluga… najveći doseg je margin. Mislim da će nam trebati 5-10 godina da "obični" ljudi ponovo počnu vjerovati u burzu i fondove, a do tada ćemo biti u EU i nadam se imati više opcija na ZSE. Do tada močvara…

Ako u ovim kriznim vremenima i niskih vozarina uspio poslovati s malim minusom, kad se opet svijetsko gospodarstvo pokrene, a time i vozarine odu gore biti će to na ovim nivoima ( a i niže ) vrlo dobra investicija.
Ipak je to izvozni proizvod, relativno sigurno poslovanje po pitanju naplate.


Ako u ovim kriznim vremenima i niskih vozarina uspio poslovati s malim minusom, kad se opet svijetsko gospodarstvo pokrene, a time i vozarine odu gore biti će to na ovim nivoima ( a i niže ) vrlo dobra investicija.
Ipak je to izvozni proizvod, relativno sigurno poslovanje po pitanju naplate.

To si dobro napisao ali je moje mišljenje da neće se to desiti sljedećih mjeseci te
iz tog razloga treba možda baciti oko na neku drugu zanimljiviju dionicu !?

na 4300 sve prodajem...

ono što mi se čini relativno dobro kod brodara je brza naplata usluge, ako se ne varam, tako da uvijek ima chasha, a to danas nije zanemarivo, a s druge strane tu je i akumulacija kapitala iz prijašnje iznimno dobre godine, tako da bar s likvidnošću neko vrijeme ne bi trebalo biti problema.
a ako pogledamo kretanje većine dionica iz sastava crobexa, nema velikih razlika među njima, bez obzira na rezultate ili eventualne afere, dapače afere čak podižu cijenu dionice, što mi e čini nenormalno.

sutra je novi dan.

Baltic Exchange Dry Index TM 2745 (DOWN 103)
Baltic Exchange Capesize Index TM 3317 (DOWN 177)
Baltic Exchange Panamax Index TM 3298 (DOWN 122)
Baltic Exchange Supramax Index TM 2233 (DOWN 38)
Baltic Exchange Handysize Index TM 1150 (DOWN 13)

evo neki nagli pritisak na prodaju,samo tako iznenada

@bananarama
divno je lijepiti takve postove na topicu atpl o nekvalitetnim firmama napuhanim u nebesa sa logom hpb-a i upravom u zatvoru i gubitkom u poslovanju itd.

fundamentalist

BDI ponovo u padu

New Report

Close