ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 02:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

EXCEL MARITIME

cijena: 39,30$

Mkt Cap: 787.14M

P/E: 12.92

i pada i pada i pada…………i bdi se strmoglavljuje, i cijeli europa i svijet, al to sve nema veze! [smiley2]

bi li neko bio ljubazan da usporedi flotu atpla i ovoga i pokazatelje i tržišnu kapitalizaciju i da mi objasni zašto gore navedena firma kao primjer vrijedi toliko, a atpl bi trebao 50% više?

ne kažem da neće, ali zanima me objašnjenje pa da ga kupim natrag! [smiley11]

no ne žurim jer ne manjka ni prodavača ni kupaca, al tako je od 3800……… [smiley2]

Da, Budd, samo u slučaju ATPL postoji jedan dodatak….

…jer, kao i obično…u ovim zemljopisnim širinama moguće je da netko istovremeno ima dvostruku moć. Poslovnu i privatnu pa si može namještati svašta kupujući i prodajući naizmjenično. Na čiju štetu, zna se. Usput rečeno, neki to zovu i “sukob interesa”. No, ni to neće moći vječito…

Kako bilo, prije ili kasnije, zavisno od okolnosti na burzi, dogodit će se to “čudo od dionice” (Wunder-Aktie) i gledat ćemo ATPL na 4.000 kn i više. Bez obzira na PE koji “ne smije biti viši od 20” i cikličnost ili anti-cikličnost. Treba prepoznati trenutak kada se u životu događaju iznimne stvari koje nadilaze dosadašnje šablone. A to su u ovom slučaju vozarine koje su višestruko veće nego prije dvije godine. Čak i kad bi nešto otkliznule, bile bi još uvijek jako visoko.

Mali off-topic:
Vidim da se nekoliko kolega, a pogotovo jedan (Mislim da će se pogotovo taj kolega znati prepoznati.) javlja zadnjih nekoliko stranica odjednom prilično intenzivno za riječ (nakon što je valjda prodao pa bi volio da cijena padne) dok je prethodnih mjeseci samo šutio, gotovo da nitko nije niti znao za njega, gotovo ništa konstruktivnoga nije (na)pisao, a istovremeno je na sve strane mnoge bombardirao razno raznim upitima i privatnim porukama, “žicajući” informacije i ispitujući “ispod pulta” puls forumaša. Sada mu izgleda nešto nije pravo i sad se iznenada aktivirao…zanimljivo…

Ako mu nešto nije pravo, predlažem da se obrati XY-nu koji je sa svojih XX.000 komada lakoćom iskrcavao i svjesno rušio cijenu. Ne treba biti neki lumen da bi se shvatilo zašto…


Ali u jednom trenutku će doći do decoupling-a i ova dionica će se odvojiti od sudbine većine.

Potpisujem. Ljudi će primijetiti da ne može PE 20 uz vrlo dobru perspektivu za 2008. biti isto što i PE 40-50 ili više…bio sam nekoliko stranica ranije zamolio kolege da se nabroje dionice koje su u slično perspektivnoj situaciji kao ATPL pa je, ako se dobro sjećam bilo nabrojeno možda sveukupno najviše 5-6 dionica, a i to su neki međusobno osporavali.

Nije toliko bitno jesu li nabrojane bile ok ili ne, bitno je bilo to što nismo uspjeli sastaviti listu od 10-ak ili, hajde, 15-ak likvidnih dionica koje bi mogle stati uz rame ATPL-u, što po likvidnosti, što po financijskim brojkama , što po potencijalu zbog novih brodova itd.

Real Bear, nadam se da će se tvoje prognoze ostvariti i da ćeš svoj nick preimenovati u Real Bull [smiley2]

budući da je ovaj post išao mene bilo bi loše da ne reagiram……..

u svakom slučaju…………sretno istovaren iz svih dionica iako sam mogao i puno bolje, a ponajviše na ovoj di svi stalno koče cijenu, plaše, spuštaju radi dokupa, ne znam šta sve ne rade………… [smiley1]

ali burza nije znanstvena fantastika, postoje oni što prodaju i kupuju i cilj je zaradit, a ne dokazivat koliko smo pametni time što smo otkrili neku dionicu i sad smo kul što ona raste

ja sam na burzi od ine i prva dionica koju sam kupovao je upravo atpl ispod 1000kn

dosad sam zaradio i preko 1000% (tisuću) i budući da mi je cilj kao i pretpostavljam većini sudionika na burzi zarada osobnim neuspjehom smatram ne prepoznavanje signifikantnih pokazatelja i promjenu trenda dry brodara kad je atpl bio na 3650+

a da nisam slao privatne poruke nekima tipa vi strawinsky vjerojatno bi izasao odavno, a i da vam ne kvarim idilu od rusenja cijene bez obzira iz kojih to razloga neko radi jer mene ne zanimaju

a sto se tice mog pisanja na forumu ono je bilo zabranjeno donedavno, ali eto, nekim cudom mi je dopusteno pa ponovo pisem

a kad atpl bude na 4000+ budite svi sigurni da cu ja odavno bit u njemu i to sa 100% portfelja

aj bok! [smiley11]


Mali off-topic:
Vidim da se nekoliko kolega, a pogotovo jedan (Mislim da će se pogotovo taj kolega znati prepoznati.) javlja zadnjih nekoliko stranica odjednom prilično intenzivno za riječ (nakon što je valjda prodao pa bi volio da cijena padne) dok je prethodnih mjeseci samo šutio, gotovo da nitko nije niti znao za njega, gotovo ništa konstruktivnoga nije (na)pisao, a istovremeno je na sve strane mnoge bombardirao razno raznim upitima i privatnim porukama, “žicajući” informacije i ispitujući “ispod pulta” puls forumaša. Sada mu izgleda nešto nije pravo i sad se iznenada aktivirao…zanimljivo…

Ako mu nešto nije pravo, predlažem da se obrati XY-nu koji je sa svojih XX.000 komada lakoćom iskrcavao i svjesno rušio cijenu. Ne treba biti neki lumen da bi se shvatilo zašto…

da i citiram dio koji je išo mene i zbog čega zadnji post! [smiley2]

no mene su na nedavnom okupljanju mnogi ljudi upoznali i reko sam da ću se iskipat iz osobnih razloga i također rekao da mislim da je atpl odlična prilika ispod 3000 samo ne mogu u nečije tuđe ime pratit svjetska zbivanja i sve ostalo što mi rvati mislimo da ne utječe na našu burzu jer smo neka vrsta izoliranog otoka valjda i pomalo specifičan narod!

no sve utječe itekako, a najmanje ovi smiješni političari! [smiley11]


Vidim da se društvo nakon ove korekcije skroz promijenilo u ovoj dionici i to mi se vrlo svidja sve stari forumaši ,nevidim više postove od novih.To je dobar znak jer ćemo imati kome prodovati

Jedan relativno “novi”, koji ovo piše, misli ostati toliko dugo da postana “stari”.
Ak nemate što protiv kolega [smiley1]
A kao što sam već x puta naveo, ponovit ću, ono o bijelom odijelu i cipelama, da Vam se kolega izližu od nošenja [smiley1]
Pozdrav

Drys je danas iz -5% zavrsio na -0.5% cak je jedno vrijeme bio u plusu.
Zasto se vratio a BDI index je pao i jos ktome vijest je da bi vozarine mogle kratkorocno pasti dok dugorocno ce rasti. Mozda zato sto je i on dotaknuo dno.Vrlo brzo dolazi teska konjica(mirovinci),rajfica prodaje na cijelom trzistu dok svi ostali fondovi kupuju.

Wunder prodao si svoje dionice jer si morao i to je uredu cak se i slazem sa tobom da situacija nije bajna u svijetu i da brodari ciklicno posluju. Samo se moras jedino zapitati dali su brodari u svijetu dotakli dno i da bi se mozda sada ciklus mogao okrenuti.Osobno mislim da je danas bio odlican pokazatelj za brodare americka burza zavijena u crno lose vijesti za Drys a on iz minusa od skoro 7% do plusa, mozda su sve lose vijesti vec uracunate u cijenu kao sto su sve dobre vijesti bile uracunate pa cijena nikako nije mogla proci 3700 na ATPL.I za kraj dolar pada zato cijena celika raste i drugih roba Kina je u zamahu Ameri su pred padom zato i dolar pada i zato ce i vozarine dugorocno rast.Lako se u sledecem vremenskom periodu u svijetu moze dogoditi da cijena dionica pada a cijena brodara raste.Zato je i prva postava foruma usla u ovu dionicu poslje ove korekcije.

SAM PROTIV SVIH

Wunder, da, brodari su ciklican biznis. Ali, znaci li to da cijena dionice firme u ciklicnoj industriji nikada ne bi smjela prijeci cijenu koja odrazava vrijednost firme u doba depresije (vozarina)?!?
Prema tvojoj logici, zasto sada platiti 3500KN za dionicu ATPL kad ce 2011. vozarine biti nize pa ce i dionica (valjda) biti nize.

Usporedi to s cijenom TNPL, koja je sada 100% skuplja nego prije godinu dana, a trziste za tankere je puno losije nego onda.

Uostalom, hoteli i avioni su tu da izbalansiraju ciklicnost brodarskog biznisa, zar ne?

P.S. Geronimo hvala sto si nesto napisao u 4 ujutro. Nisam jedini cudak ovdje [smiley2]

nisam prodao jer sam moro nego jer mi idu na k vec duze vrijeme! [smiley2]

smatram da nije dobar trenutak za dionice iako to smatram vec duze vrijeme no nisam pravovremeno reagiro jer sam se i ja tjesio……..

evo stize teska konjica, stizu mirovinci, hdz ce dobit izbore, mojsije ce doc i slicna sranja! [smiley11]

i danas s kim god pricam slusam ak dobije hdz crobex ide na 6000, ak dobije sdp ne bu dobro, kad dodju mirovinci sve ce narast 30%, bla bla bla…………….a situacija u svijetu nikad nije bila gora!

pa sta su bas svi vesla sisali da bi odrzavali ovakav market koji je prilicno ispuhan ovih dana, al jos uvijek jako prenapuhan!

no uvijek može i jače, mene samo zanima kom će onda ti mirovinci prodavat? [smiley2]

Konjuktura, tj. ciklus rasta brodarskog prometa je tek počela. Pa prošle godine su vozarine dotaknule dno. Još par godina ćemo biti na ovim ili višim razinama BDI-a. A onda će preživjeti samo najjači, što Atlanska plovidba sigurno i je. Najbolja stvar je to što je Atlanska plovidba naručila brodove u doba kad su bili jeftini. I dobija ih sada kad su skupi i kad su vozarine visoke. Brodari koji danas naručuju brodove neće se moći niti blizu mjeriti s Atlanskom u profitabilnosti. Zato je smiješno vidjeti kako svi brodari zajedno rastu i zajedno padaju. Imam i dionice Uljanik plovidbe, ali smatram da ona nije ni blizu Atlanskoj jer tek sada kreće u dokapitalizaciju i obnovu flote, dok je Atlanska ova vremena visokih vozarina dočekala potpuno spremna sa prekrasnim novim brodovima.

Uspoređivao sam bilance Atlanske i Uljanik plovidbe, pa sam uočio da Atlanska ima materijalnu imovinu 2 puta veću od Uljanik plovidbe. Atlanska ima 21 brod od kojih je nekoliko novogradnji i popriličan broj velikih brodova, dok Uljanik plovidba ima samo 5 brodova. Osim toga, Atlanska ima avione i hotele. Kako je moguće da je mat. imovina Atlanske samo 2 puta veća od mat. imovine Uljanik plovidbe?

Wunder, ajde suti bolje ti je. Svakim svojim postom se sve vise pokapas: Te ti je to prvo “nasa uzdanica” pa onda “kome cemo MI prodavati?” te onda skruseno priznajes, nakon podosta drukanja na dole, “prodao sam, al zato sto sam tako htio” i na kraju svega jos tvrdis (nakon svih tvrdnji da je ATPL precijenjena na ovim razinama):

– ATPL na ovim razinama je dobra prilika?!

O zicanju na PM uopce necu raspravljati – samo cu reci, ako vec upotrebljavas “fundamente” onda ne vidim smisla da “opipavas puls dionicara” – jer ionako se kuzis u fundamente pa znas kad treba prodati. No svasta ljudi ce brzo skuziti tko je tko ovdje. Ima tu jos par likova koji eto “obozavaju” ATPL ali su se eto morali bas nje rijesiti. Dajte sutite vise ljudi – ako ste se rijesili, svaka cast, no onda nemojte lupetati i drukati negativno. Jer ionako nemate pojma o firmi. To pokazuje tko se sve nakupio ovdje, koji likovi …

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close