ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 19:19
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.




Brodari bi mogli potonuti :Vaš link

Kineski gospodarski pokazatelji za prosinac bit će objavljeni u četvrtak. Analitičari kažu da je kineska industrijska proizvodnja u prosincu vjerojatno porasla po najvišoj stopi u gotovo četiri godine, skočivši za 20 posto u odnosu na odgovarajući mjesec prethodne godine, u usporedbi s 19,2-postotnim rastom u studenome.

Ja bih rekao da če u ovoj godini jako ugodno ploviti,a najbolje tek slijedi za godinu dvije…
[/quote]

a koliko novogradnji dolazi za to isto vrijeme?
zašto BDI nije uspio značajnije potegnut u tom istom roku, ako su takvi rekordi u pitanju?
zašto su brodari u USA i jučer i danas u minusima?

hvala, Muamer
[/quote]

Onaj kineski analitičar je negdje polovinom listopada rekao da će BDI skočiti do 80% do kraja godine i pogodio, pa ne vidim u čemu je problem. Prije par dana predstavnik Cosco je izjavio da očekuje prosjek BDI u ovoj godini između 3000-4000, ako ti to nije dovoljno makni se od brodara, ne gubi vrijeme. Ljudi moji, panamaxi sa vozarinama od 30000 zarađuju lijepe šolde vlasnicima, a sad što su nekim forumašima u glavi vozarine od over 100 000 dnveno to je njihov problem. Bit će ovo solidna godina za ATPL, tu nema dvojbe, već sad vjerujem da je cash flow u brodarskom segmentu značajan.

[thumbsup] [thumbsup]





Brodari bi mogli potonuti :Vaš link

Kineski gospodarski pokazatelji za prosinac bit će objavljeni u četvrtak. Analitičari kažu da je kineska industrijska proizvodnja u prosincu vjerojatno porasla po najvišoj stopi u gotovo četiri godine, skočivši za 20 posto u odnosu na odgovarajući mjesec prethodne godine, u usporedbi s 19,2-postotnim rastom u studenome.

Ja bih rekao da če u ovoj godini jako ugodno ploviti,a najbolje tek slijedi za godinu dvije…
[/quote]

a koliko novogradnji dolazi za to isto vrijeme?
zašto BDI nije uspio značajnije potegnut u tom istom roku, ako su takvi rekordi u pitanju?
zašto su brodari u USA i jučer i danas u minusima?

hvala, Muamer
[/quote]

Onaj kineski analitičar je negdje polovinom listopada rekao da će BDI skočiti do 80% do kraja godine i pogodio, pa ne vidim u čemu je problem. Prije par dana predstavnik Cosco je izjavio da očekuje prosjek BDI u ovoj godini između 3000-4000, ako ti to nije dovoljno makni se od brodara, ne gubi vrijeme. Ljudi moji, panamaxi sa vozarinama od 30000 zarađuju lijepe šolde vlasnicima, a sad što su nekim forumašima u glavi vozarine od over 100 000 dnveno to je njihov problem. Bit će ovo solidna godina za ATPL, tu nema dvojbe, već sad vjerujem da je cash flow u brodarskom segmentu značajan.

[thumbsup] [thumbsup]
[/quote]

kolega, bez nervoze, ja sam samo pitao, kad se već govori o demandu, zašto se ne govori o suplyu?
nadalje, kad se ne govri u novinama afirmativno o brodarima, kolege urlaju da su naručeni članci, kad se priča afirmativno to je ultimativni dokaz da dionica mora rasti.

što se tiče analitičara, kad je BDI bio 10 000 očekivali su da ide na 20 000 i mnogi su naručivali nove brodove.kad je bio 800 bodova, svi su svilčili da će tako ostati naredne 2 godine.toliko o analitičarima ! [thumbsup]

nego kad ste već tu, zašto su američki brodari i danas u rasapu?već 10% pad računajući danas i jučer.
nisu pročitali tog analitičara?

živili vi meni [kiss]

…i onaj kineski analitičar posebno [kiss]

Muamer

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

u americi je sve u raspadu u zadnja dva dana, još se brodari i doro drže na ovakav minus dow jonesa i nasdaqa
prije su padali i 10% u jednom danu na taki minus indexa..

nego kad ste već tu, zašto su američki brodari i danas u rasapu?već 10% pad računajući danas i jučer.
nisu pročitali tog analitičara?

Muamer

Hajde ti lijepo nama nabroji te brodare koji su jučer i danas zajedno pali 10%.
[tongue]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


nego kad ste već tu, zašto su američki brodari i danas u rasapu?već 10% pad računajući danas i jučer.
nisu pročitali tog analitičara?

Muamer

Hajde ti lijepo nama nabroji te brodare koji su jučer i danas zajedno pali 10%.
[tongue]
[/quote]

je, u pravu ste, FRO je pao u dva dana sa 34,15 na 30,24,
GNK prekjučer 24,42 jučer 22,29.
jel dosta?imam pivo ili trebam još kojeg?

jel može onda zadnji tjedan?[tongue]

DSX prošli tjedan 16,62 na jučerašnjih 14,79
DRYS prošli tjedan 6,95 na jučerašnjih 5,94
GNK prošli tjedan 26,49 na jučerašnjih 22,29

da ne bi bio neshvaćen, ne mislim ja da je ATPL loša, dapače… čak i po ovoj cijeni, nema razloga da ide niže, ali istina je i da nema razloga da bude raste, kao ni ostali brodari na našoj burzi.bar zasad.
malo objektivnosti i realnosti ne bi bilo na odmet.

recimo da neko kaže kako izgleda orederbook, ili koliko tonaže dolazi ove godine u novogradnjama, koliko ide u scrap.o Kini smo već sve čuli[thumbsup]

رحمك الله يا قائد الوطن نعم فلسطين لن تعرف قائد محنك وصلب مثلك ووفق الله جميع فصائلنا البطلة وارجو

Dali će biti daljnjeg pada, prosudite sami DRUKERI !!
LP

I very much love INGRA !!


Dali će biti daljnjeg pada, prosudite sami DRUKERI !!
LP

hoce [cool] do cca 1010 kn ,moja procjena….plus minus par kuna

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Prati li tko mirovince, Hypo nam izronio u TOP 10
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] – – 1,77% 24.698,00 [sealed]

Baltic Exchange Dry Index 3204 UP 34
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4161 UP 66
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3661 UP 54
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2449 DOWN 13
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1210 DOWN 2


Prati li tko mirovince, Hypo nam izronio u TOP 10
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND [Skrbnički račun] – – 1,77% 24.698,00 [sealed]

1. nije izronio hypo nego pbz mirovinac
2. nije kupoavo nego je pbz skrbnički brisan. već objašnjeno.

Baltic Indices 22/01/2010 BDI 3204 (+34) BCI 4161 (+66) BPI 3661 (+54) BSI 2449 (-13) BHSI 1210 (-2) BCITCavg $40307(+935) BPITCavg $29417(+443) BSITCavg $25603(-141) BHSITCavg $17613(-26)

na 4300 sve prodajem...

3 dana bez ijedne poruke? zanimljivo [proud]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]

New Report

Close