ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
47,91
1.437
30
47,70
48,20
-1,04%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Ako nastave tako rezat ja ću imat posla i sa svojom pasarom. Odo u Kinu po koju kutiju robe,i tako lignje štekaju ove zime

Kolega morat ću vas prijaviti Hanfi zbog ovakvog iznošenja neistina o stanju lova lignji bez ikakvog linka ili argumentacije.
Na Mljetu prije dva tjedna smo ulovili oko 100 komada u 5 dana te prekjučer pekao na gradelama.
Kakve se samo paušalne procjene ovdje iznose bez da su se provjerile sve relevantne informacije
[lol]

AZ FONDOM DO BLAGOSTANJA

A možda je lovilo vas 100 pa i nije neki ulov. Al vjerujem i molim vas nemojte me prijavit hanfi. Nema liganja,nemam ih s čim podmititi.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Svi naslovi zazivlju rast Crobija a ono ćorak…Čini se da je razlog nelikvidnost kao i do sada…jesam u pravu!

Baltic Exchange Dry Index 3530 DOWN 49

BCI Baltic Exchange Capesize Index 5132 DOWN 6
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3574 DOWN 99
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2420 DOWN
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1239 DOWN 1

BDI ned 49 pkt
Baltic Exchange Dry Index 3530 DOWN 49
BCI Baltic Exchange Capesize Index 5132 DOWN 61
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3574 DOWN 99
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2420 DOWN 9
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1239 DOWN 1


Svi naslovi zazivlju rast Crobija a ono ćorak…Čini se da je razlog nelikvidnost kao i do sada…jesam u pravu!

Mislim da nisi. Ne vidim apsolutno nikakvu korelaciju između likvidnosti i rasta. Bilo je razdoblja rasta sa visokom likvidnosti, razdoblja rasta sa niskom likvidnosti, razdoblja pada sa visokom likvidnosti i razdoblja pada sa niskom likvidnosti. Generalno se može reć da što je veća fluktuacija cijene u istom vremenu (u bilo kojem smjeru) to je veća likvidnost i obrnuto.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Dragi dida Mraze. Pišem ti ovo pismo po drugi puta sada samo s jednom molbom. Kada budeš dolazio s sjevernog pola, svoj djeci podijeli darove a na našu zemlju i molim te pazi da pogodiš zgradu vlade i zgradz ZSE, nijh pogodi velikom bombom. Dragi djeda Mraze bit ću ti neizmjerno zahvalan. Upravo gledam cijelu EU svi u zelenom, USA futuri u zelenom samo mi, koje netko treba otkupiti za mizerne novce, jer su nas naši vrli političari pokrali, mi smo u debelom MINUSU već danima. Za svaki slućaj dragi dida Mraze ipak baci dvije bombe ako se neka slučajno ne aktivira.
Hvala ti dragi moj dida Mraze !! Tvoj prijatelj Mrgud [angry]

Čemu ljutnja kolega, pa ima i drugih burzi, ne morate trgovati isključivo na ZSE, niste vezani pupčanom vrpcom ili bračnim prstenom za Zg. Evo, na NYSE kvalitetni brodari su u zelenom NM, DSX i Genco, to je ono što priželjkujem i na zse, diversifikacija na kvalitetne dionice i one druge. Uglavnom, ako Crobi zaroni, a po svemu sudeći hoće, i ATPL će down, doduše manje od nekih drugih dionica (građevinari), no to i nije neka utjeha. Bez obzira na fundamentalnu podcijenjenost, trenutačno su atmosfera i okružje na ZSE takvi da će dionica prije na 900 nego na 1100, no ja ne mislim prodavati na ovim razinama, radije ću dokupiti ako rokne na 900.



Dragi dida Mraze. Pišem ti ovo pismo po drugi puta sada samo s jednom molbom. Kada budeš dolazio s sjevernog pola, svoj djeci podijeli darove a na našu zemlju i molim te pazi da pogodiš zgradu vlade i zgradz ZSE, nijh pogodi velikom bombom. Dragi djeda Mraze bit ću ti neizmjerno zahvalan. Upravo gledam cijelu EU svi u zelenom, USA futuri u zelenom samo mi, koje netko treba otkupiti za mizerne novce, jer su nas naši vrli političari pokrali, mi smo u debelom MINUSU već danima. Za svaki slućaj dragi dida Mraze ipak baci dvije bombe ako se neka slučajno ne aktivira.
Hvala ti dragi moj dida Mraze !! Tvoj prijatelj Mrgud [angry]

Čemu ljutnja kolega, pa ima i drugih burzi, ne morate trgovati isključivo na ZSE, niste vezani pupčanom vrpcom ili bračnim prstenom za Zg. Evo, na NYSE kvalitetni brodari su u zelenom NM, DSX i Genco, to je ono što priželjkujem i na zse, diversifikacija na kvalitetne dionice i one druge. Uglavnom, ako Crobi zaroni, a po svemu sudeći hoće, i ATPL će down, doduše manje od nekih drugih dionica (građevinari), no to i nije neka utjeha. Bez obzira na fundamentalnu podcijenjenost, trenutačno su atmosfera i okružje na ZSE takvi da će dionica prije na 900 nego na 1100, no ja ne mislim prodavati na ovim razinama, radije ću dokupiti ako rokne na 900.
[/quote]
Istog mišljenja samo malo crnog humora.. a vani pada pada snijeg i lopate se treba hvatati. Javim se samo ponekad jer mi se pisati neda, a kad napišem napišem tako da se netko i nasmije u ove tmurne dane. Što se tiče ZSE, ATPL, ima se i čekati se može a i mora. Što kako veliš više padne, više ih u portfelju ima ili će biti. Zadovoljan ja a zadovoljan i dida Mraz.. još ako mu ispadne ono što sam prije rekao.. UH veselja. A što se tiče ZG, ja sam ti pobro iz Sl. Broda, ravne slavonije i kada bi kojim slučajem ZSE prešao k nama u Slavoniju, nebi toliko malverzacija bilo.. jer sve što kod nas nije bilo dobro mi poterali u velegrad !! [thumbsup]

I very much love INGRA !!

Atlantska plovidba jedina je zelena točka na ljestvici likvidnijih dionica. Podignuta je za 0,2 posto uz 650 tisuća kuna prometa, koji samo ilustriraju da brodari ovih dana nisu u fokusu prodavatelja. Što na ovim cjenovnim razinama ne bi ni trebali biti. Teoretski gledano, nema nikakvih razloga zašto bi domaći brodari dijelili sudbinu ostalih domaćih izdanja tvrtki koje djeluju gotovo isključivo u hrvatskom dvorištu i kojem sokaku južnije ili istočnije, ali, eto, čini se da je itekako dovoljan razlog već i to što su dionice tih brodara također izlistane na Zagrebačkoj burzi.

Prvi put nešto pametno na seebizu o brodarima,mora bit da če i u Dubrovniku snijeg [smiley]

Ako uspoređujete tržišne okolnosti, zašto mislite da su brodari u boljim oklnostima nego recimo Belje, Zvijezda, Ledo, Kraš i ostale firme iz prehrambenog sektora koji posluju na Hrvatskom tržištu.
Kad uspoređujem bilance ATPL ima prepolovljene prihode i posluje bez dobiti dok ove firme gotovo da i nisu osjetile recesiju iako posluju na hr tržištu.
ATPL se može tržiti iznad 1000 kn jedino i isključivo pri BDI-u iznad 6000 bodova jer je tek onda visokoprofitabilna. Ove razine vozarina su za mene čisti sell.
Brodarstvo je ciklički sektor pa nema baš puno razloga zašto bi se dionice firmi tržile iznad booka pri ovakvim vozarinama.

http://finance.yahoo.com/q?s=GOGL.OL izgleda da bdi okrece ovaj tjedan

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Vaš link

Upravo tako danas BDI ide gore. Tko je jutros kupio posrečilo mu se.

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close