ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 21:58
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Dali ima koji kolega one futurese za današnji Bdi?

Ne želiš znat.

Osim ako nisi u kešu i čučiš na bidu.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"



Čekam opet na 950, zadnji put zamalo, došla do 960……

Pa kaj kupuješ 1000 komada da ti tih 10 kn nekaj znači?
Odlučnost je ono po čemu se investitiori razlikuju. WB
[/quote]
Brine me ovaj debeli, debeli minus kod amera u premarketu….A inače strani indexi su otišli visoko a mi to nismo propratili, tako kad dođe kod njih korekcija kod nas će biti pad….


Brine me ovaj debeli, debeli minus kod amera u premarketu….A inače strani indexi su otišli visoko a mi to nismo propratili, tako kad dođe kod njih korekcija kod nas će biti pad….

Premarket na Tanksgiving Day [thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Dajte mi avion - Idem dobrovoljno za avijatičara u Abesiniju!

BDI ned 115 pkt!
Baltic Exchange Dry Index 4119 DOWN 115
BCI Baltic Exchange Capesize Index 6699 DOWN 229
BPI Baltic Exchange Panamax Index 4036 DOWN 145
BSI Baltic Exchange Supramax Index 2461 DOWN 11
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 1132 UP 7

Bome.. lijepo se netko poslužia s ovih 300-ak komada na bidu. Falilo mu za puricu..

Nažalost ni dalje ništa od rasta, onaj odbijanac kojeg sam očekivao se dogodio u minimalnom obliku ( do 1039 kuna ) a uvidjevši da je generalno investicijska klima loša, umjesto da dokupim ja sam danas prodao ono šta sam neki dan kupio. Tako da sam na nuli, a broker mi je zadovoljan zbog provizije.

Obzirom da ova linija obrane slabašno drži ( za očekivat je da će sutra definitivno popustit ) vraćam se na ono šta sam i prvi put zacrtao, a to je pad na oko 900 kuna.

Ni bdi ne pokazuje znakove oporavka, pada još više, bar za sada to izgleda kao produljena korekcija.

Opet, kad se gleda kupnja se vidi da nikom atpl nije povoljna ni po 1010 i nešta kuna. Ne vidim kako se može ostvarit rast ako niko ne želi kupit ni po ovoj cijeni. To znači da se mora ić niže s cijenom, to je tržišna i burzovna logika.

A kako vidimo da na našoj burzi kronično nedostaje likvidnosti neki će se odlučit poslužit se prodajom dionica atpl da bi namakli potreban keš. Ipak atpl ne pada toliko mnogo koliko neke druge dionice, pa bi neki mogli prelomit dio ovih dionica da se domognu keša i dokupe one dionice koje su pale više. Tako se to kod nas radi.

Eto to su razlozi zašto vidim atpl na 900 kuna. Možda to i dalje nikom nema smisla, al meni itekako ima. I još jednom, ona tehnička analiza koju su mnogi osporavali mi je u prvom redu govorila za to.

never surrender

Joj Pero koji si ti nepopravljivi optimist, usprkos svemu što ti ne ide u prilog tebi je 900 kuna povoljno??

Ja tebe stvarno ne razumijem……….
Bdi pada, dionica ima kao šljunka, svi su dobili dionice umjesto novaca, svjestka trgovina u banani, bez znakova oporavka……………..a ti čekaš na 900kn

E pa mnogo je to preskupo………….
Ja vjerujem da će se Vladeokove prognoze ispuniti…………….no dobro možda neće biti atpl po 200, ali po 400 će biti garant……………

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!

O kojem vremenu govoriš kolega Predator?

Ja čekam na oko 900 manje više koja kuna nebitno, a za to imam savršeno dobre razloge u tehničkoj analizi kratkoročnog trenda.

Ne znam jel to skupo il jeftino, al takve mi analiza daje podatke.

A dalek je put dalje od 900 do 400 kuna. Čak mislim da će prije sa 900 kuna narast za 500 kuna nego past za toliko. No o tom po tom.

never surrender

Ma gledaj ja to gledam na rok od godinu dana za uć povoljno, jer ne vjerujem da će ova depresija koja je uhvatila ekipu, proći za tjedan ili mjesec. E sad ak si kratokročni trejder onda si ti potpuno u pravu, pa ga lako zašortaš…………ali mi dugoročni investitori ti gledamo uć jako nisko i onda se zaključamo na sedam godina……….jedan Juglarov ciklus!!

To je optimalno [thumbsup]

People do not get what they want or what they expect from the markets; they get what they deserve!


Joj Pero koji si ti nepopravljivi optimist, usprkos svemu što ti ne ide u prilog tebi je 900 kuna povoljno??

Ja tebe stvarno ne razumijem……….
Bdi pada, dionica ima kao šljunka, svi su dobili dionice umjesto novaca, svjestka trgovina u banani, bez znakova oporavka……………..a ti čekaš na 900kn

E pa mnogo je to preskupo………….
Ja vjerujem da će se Vladeokove prognoze ispuniti…………….no dobro možda neće biti atpl po 200, ali po 400 će biti garant……………


Stari moj bila je tebi već po 400 i nešto. Zašto imam osjećaj da ti je i onda bila preskupa.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Ljudi, ima PM za ovako nebulozne diskusije koje su vam u cilju plašenja neukog puka…..



Joj Pero koji si ti nepopravljivi optimist, usprkos svemu što ti ne ide u prilog tebi je 900 kuna povoljno??

Ja tebe stvarno ne razumijem……….
Bdi pada, dionica ima kao šljunka, svi su dobili dionice umjesto novaca, svjestka trgovina u banani, bez znakova oporavka……………..a ti čekaš na 900kn

E pa mnogo je to preskupo………….
Ja vjerujem da će se Vladeokove prognoze ispuniti…………….no dobro možda neće biti atpl po 200, ali po 400 će biti garant……………


Stari moj bila je tebi već po 400 i nešto. Zašto imam osjećaj da ti je i onda bila preskupa.
[/quote]

[thumbsup] [wink]

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar

New Report

Close