ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 21:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Međutim, prije nego zovete udrugu malih dioničara i započnete s prosvjedima što ATPL ne raste, napravite usporedbu ATPL s drugim našim brodarskim kompanijama, a posebice s brodarskim kompanijama koje su izlistane u Americi (npr.DSX, NM ili GNK)

Evo malo ću karikirati, zašto netko s većim brojem dionica ne bi prodao par tisuća komada ATPL pa makar srušio cijenu i do 1.000 kn, a za te pare kupio DSX po recimo 13 USD?
Hoću reći, ne možete kriviti nekoga ako je prodao ATPL da bi kupio dionice firme iz istog sektora a za koju smatra da ima bolju budućnost i potencijal rasta?

I zašto bi sve brodarske kompanije morale rasti jednako kao što raste i BDI? Ili zašto bi ATPL morala rasti jednako kao što rastu DSX, NM i GNK?
Previše ste se prijašnjih godina navikli na to da sve dionice Crobexa jednako rastu bez obzira na fundamente, a upravo u gospodarskoj krizi dolazi do decouplinga, kako među našim firmama unutar marketa, tako i u odnosu naših firmi unutar cijelog sektora, u ovom slučaju brodarskog.


ma karikiraj misko karikiraj
ali članovi uprave jedne firme koja konkurira na svjetskom tržištu ne bi takvo što nikad smjeli napraviti, ne grizeš ruku koja te hrani
treba se postaviti pitanje zašto se uopće nagrađuje upravu s dionicama?
vjerojatno zato što će u tom slučaju paziti da cijena dionice bude što veća(tako da firma dobro posluje,itd.)
no kad se stvori običaj instant pretvaranja dionica u cash i to preko nelikvidne plitke burze, bolje bi bilo da su im cash i dali(kad su ga tolikog valjda zaslužili), i pod rizik nelikvidnosti – lakše bi dionica držala neku vrijednost

fundamentalist


Šta svi žalite, prodaja dionica uprave je potpuno legalna, a ta ista uprava vam je ove godine podjelila dvije dividende, nitko to ne spominje.
Ta uprava je od ATPL napravila jednu od najprofitabilnijih firmi u Hrvatskoj u zadnjih par godina.
I da stvar bude poštenija Jerković je javno rekao da ne očekuje sljedećih par godina oporavak brodskog sektora već lagani pad vozarina.
A vi se uhvatili BDI-a koji gotovo svake godine raste pred novu godinu i pred ljeto i sad očekujete da će netko dignuti dionicu na 3000 kn da vi ljepo možete prodati zaraditi 300 % i pričati kako ste pametni.


ja ne vidim gdje je tko rekao da je nelegalna, par ljudi je reklo kako smatraju da se cijenom dionice dirigira(što bi bilo nelegalno)
nije stvar u nelegalnosti već nemoralnosti, nedostatku osjećaja i poštivanja vlastitih ulagača, tržište nam je toliko nelikvidno da sam u par navrata primijetio kako moje siromaško nadbidavanje znalo umalome oživiti koji trgovinski odsječak vremena, a sad ja vas pitam što je istresanje 10000 dionica po bidu u nekoliko dana?
vi kažete njima svejedno dobili besplatno, pa to je njihova firma tko bi ju trebao cijeniti više od njih
zašto ne istresu 10000 komada u jednom danu i vrate je na 500 kn kad je to legalno…

fundamentalist


bitno je da ste kupili dionicu kad je bila fundamentalno podcijenjena,a to je upravo sada,a hoće li narasti za 5 dana ili za 3 mjeseca,to i nije toliko bitno,bitno je da naraste,a narasti će,meni se zasad ne žuri sa prodajom,čak razmišljam o dokupu nako dođe na određenu razinu,od cca 900 kn,to bi onda bilo izuzetno povoljno..burzu ne trreba pratiti svaki dan,ja sam dosta živaca izgubio,i neću ih više gubiti,dakle recept je jednostavan-kupi i čekaj,ako padne više nego je normalno,nadokupi,i opet čekaj,možda je i bolje ovako,da se istresu klimavi ulagači,mada se vidi iz aviona da je riječ o vrhunskoj špekulaciji…

Ja savjetujem ako još padne prodajte bolje imati cash nego dionicu koja pada. 900 kn je ključna razina tu ne treba niti kupovati niti prodavati već samo gledati.
Nadokupljivanje u padu je najveća glupost ikad izmišljena, zamislite kako su prošli oni koji su nadokupljivali od 3600 kn pa niže, do 500 kn su trebali prodati svu imovinu da bi im prosjek bio možda 1500 kn.
Slažem se da je ovo vrhunska špekulacija jer se dionica par mjeseci tržila puno skuplje nego je bila realna vrijednost, ali kako drugačije navući ovčice.
Uvijek će biti ovaca i onih koji šišaju ovce baš me zanima što ste vi?

antisa, da bude jasno, nije uprava ATPL napravila jednu od najprofitabilnijih firmi u Hrvatskoj-vec trziste na koju atpl nije mogla utjecati, a dividendu su podijelili radi sebe! zar mislis da bi podijelili dividendu da nemaju dionica koliko imaju. i druga stvar ta podijela nagradnih dionica… dali su imali pravo na takvu podijelu jer nije bila navedena na dnevnom redu na zadnjoj skupstini.



Šta svi žalite, prodaja dionica uprave je potpuno legalna, a ta ista uprava vam je ove godine podjelila dvije dividende, nitko to ne spominje.
Ta uprava je od ATPL napravila jednu od najprofitabilnijih firmi u Hrvatskoj u zadnjih par godina.
I da stvar bude poštenija Jerković je javno rekao da ne očekuje sljedećih par godina oporavak brodskog sektora već lagani pad vozarina.
A vi se uhvatili BDI-a koji gotovo svake godine raste pred novu godinu i pred ljeto i sad očekujete da će netko dignuti dionicu na 3000 kn da vi ljepo možete prodati zaraditi 300 % i pričati kako ste pametni.


ja ne vidim gdje je tko rekao da je nelegalna, par ljudi je reklo kako smatraju da se cijenom dionice dirigira(što bi bilo nelegalno)
nije stvar u nelegalnosti već nemoralnosti, nedostatku osjećaja i poštivanja vlastitih ulagača, tržište nam je toliko nelikvidno da sam u par navrata primijetio kako moje siromaško nadbidavanje znalo umalome oživiti koji trgovinski odsječak vremena, a sad ja vas pitam što je istresanje 10000 dionica po bidu u nekoliko dana?
vi kažete njima svejedno dobili besplatno, pa to je njihova firma tko bi ju trebao cijeniti više od njih
zašto ne istresu 10000 komada u jednom danu i vrate je na 500 kn kad je to legalno…
[/quote]
Oni cijene svoju firmu i zato ATPL brdo casha na računu i zadnjih par godina posluje vrhunski.
Dionice su potpuno druga stvar i nebitna za poslovanje.
Cijene i dioničare i to iskazuju velikodušnim dividendama.
Nelikvidnost je prisutna na svim dionicama, ovdje su još uvijek dobri prometi.
Rast ili pad vrijednosti dionice određuje isključivo tržište, ponuda i potražnja, manipulirati se može neko vrijeme ali kad tad svaka dionica dođe do realne vrijednosti.
Naučite ispravno razmišljati i zarađivati će te na burzi.


BTW, odlično je da je ulagača poput većine koju opisujem što više – da bi netko zaradio, netko drugi mora izgubiti.

Ne. burza nije zero sum game. Diverzificiranim portfeljem na dugi rok svi dobivaju. Pitanje je samo hoćete li pobjediti inflaciju. Zato je burza jedna super stvar.


Kao da ne postoji TVM, a znamo da postoji.

Da li ste mislili na "Team Value Management" ili nešto drugo?

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..



bitno je da ste kupili dionicu kad je bila fundamentalno podcijenjena,a to je upravo sada,a hoće li narasti za 5 dana ili za 3 mjeseca,to i nije toliko bitno,bitno je da naraste,a narasti će,meni se zasad ne žuri sa prodajom,čak razmišljam o dokupu nako dođe na određenu razinu,od cca 900 kn,to bi onda bilo izuzetno povoljno..burzu ne trreba pratiti svaki dan,ja sam dosta živaca izgubio,i neću ih više gubiti,dakle recept je jednostavan-kupi i čekaj,ako padne više nego je normalno,nadokupi,i opet čekaj,možda je i bolje ovako,da se istresu klimavi ulagači,mada se vidi iz aviona da je riječ o vrhunskoj špekulaciji…

Ja savjetujem ako još padne prodajte bolje imati cash nego dionicu koja pada. 900 kn je ključna razina tu ne treba niti kupovati niti prodavati već samo gledati.
Nadokupljivanje u padu je najveća glupost ikad izmišljena, zamislite kako su prošli oni koji su nadokupljivali od 3600 kn pa niže, do 500 kn su trebali prodati svu imovinu da bi im prosjek bio možda 1500 kn.
Slažem se da je ovo vrhunska špekulacija jer se dionica par mjeseci tržila puno skuplje nego je bila realna vrijednost, ali kako drugačije navući ovčice.
Uvijek će biti ovaca i onih koji šišaju ovce baš me zanima što ste vi?
[/quote]
ako te baš zanima,ja sam na nuli,a brokerima sam zaradio dosad 75 000 kuna,počeo sam ulagati kad je crobi bio na 4400,a sada je 2100,pa ti sam procjeni tko je ovčica,ja znam da će atpl krenuti prema gore,i ne žuri mi se..ponekad mi špekulacija traje i po pola godine,zato se ne uzrujavam uopće,a i imam uvijek casha sa strane da uletim ako cijena padne više nego sam to ja procijenio da će pasti..svatko ima svoj način ulaganja na burzi,ja se držim fundamenata,i imam svoju strategiju.-je li ona ispravna-pokazat će vrijeme,meni je bitno da mi se sada nigdi ne žuri…

nazalost nista od rasta u ponedjeljak …ronimo ispod 1000

http://www.dubrovacki.hr/clanak/13501/nizozemac-slomio-staklo-u-atlantskoj-plovidbi


ali članovi uprave jedne firme koja konkurira na svjetskom tržištu ne bi takvo što nikad smjeli napraviti, ne grizeš ruku koja te hrani

Normalna i općepoznata pojava svuda u svijetu i na svim tržištima, sastavni dio kretanja cijene!
http://www.finviz.com/insidertrading.ashx?tc=2

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


nema od balkanskog poštenja nikaj.
Svima LP !!

Reko nedavno ministar Kalmeta da je kod nas uvijek bilo lopova ?!i da će ih uvijek biti. Cijenim poštenje kod političara taman bio i on najveći lopov. Uostalom nek netko kaže ovdje da je pošten 100%. Ja sam kao klinac ukrao jedan Gavrilovićev mesni narezak iz dućana, danas im je ista ambalaža, i to nemrem zaboravit. Vatikan mi oprostio, a što se tiče države ona je propala i otišlo u zastaru. Što se tiče dionica koje uprava otpušta nek ih otpušta na dugi rok od godinu dvije a ne u pet dana, što se u ovom plićaku itekako osjeti. Nadalje od objave dodjele dividende do danas prošlo dosta vremena, i za to vrijeme cijena postala taoc te objave, to treba podijeliti u roku keks, ovako se filozofira gubi vrijeme i živci što će biti i kako će biti. Uz to se izmisli glasnogovornik Pero na daljinsko upravljanje koji svima govori ustvari istinu da amortizira buru koja će nastati, jer eto cijena ne ovisi o stanju u sektoru nego o Malo Vitra, stanju u Podravci, u HACU, izborima, nasukanom Marku Polu i sličnim glupostima. Uz svu plitkoću tržišta da nema manipulacija ona bi išla gore uz normalno trgovanje i koliko toliko cijena bi bila realnija nego što je. Ovako nema se potrebe ispričavati kao onaj bedasti Francuz Ircima: Ja vam se ispričavam što smo vas opljačkali. Velik dio love od otpuštenih dionica ste dobili od malih dioničara i toga budite svijesni uvijek kad ih budete otpuštali i mislili kako je burza najbolji izum kapitalizma. Da me netko krivo ne shvati i ja sam tu isključivo zbog dobiti, al nek svi igraju po pravilima igre koja su jasna, pa kom obojci kom opanci.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Rich čista stotka, baš me streslo kad sam vidio link hahahaha

Kad sam rekao da se organiziramo i vidimo možemo li uz neke pametne prijedloge profitirati nisam tim činom osudio prodaju dionica od strane uprave, niti sam ja sada ljut na cijeli svijet jer atpl pada kao što su neki shvatili. Ali ako nam neka inicijativa može donijeti bilo kakvu korist zašto ne.

Prava ne dobiju često ni oni koji ih traže a nikada oni koji ne traže. Stvaranje organizacije tipa sindikalne nije otpor poslodavcu(iako smo ovdje tehnički mi poslodavci) već stvaranje pregovaračke pozicije koja dovodi stvari u balans. Oni svoja prava koriste mi svoja ne koristimo, stvar je jako jednostavna.

Ja moram priznati da o burzi tek učim i zahvaljujem svim članovima foruma koji postaju kvalitetne a ne zajedljive komentare.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close