ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 23:20
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Međutim, prije nego zovete udrugu malih dioničara i započnete s prosvjedima što ATPL ne raste, napravite usporedbu ATPL s drugim našim brodarskim kompanijama, a posebice s brodarskim kompanijama koje su izlistane u Americi (npr.DSX, NM ili GNK)

Evo malo ću karikirati, zašto netko s većim brojem dionica ne bi prodao par tisuća komada ATPL pa makar srušio cijenu i do 1.000 kn, a za te pare kupio DSX po recimo 13 USD?
Hoću reći, ne možete kriviti nekoga ako je prodao ATPL da bi kupio dionice firme iz istog sektora a za koju smatra da ima bolju budućnost i potencijal rasta?

I zašto bi sve brodarske kompanije morale rasti jednako kao što raste i BDI? Ili zašto bi ATPL morala rasti jednako kao što rastu DSX, NM i GNK?
Previše ste se prijašnjih godina navikli na to da sve dionice Crobexa jednako rastu bez obzira na fundamente, a upravo u gospodarskoj krizi dolazi do decouplinga, kako među našim firmama unutar marketa, tako i u odnosu naših firmi unutar cijelog sektora, u ovom slučaju brodarskog.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

bitno je da ste kupili dionicu kad je bila fundamentalno podcijenjena,a to je upravo sada,a hoće li narasti za 5 dana ili za 3 mjeseca,to i nije toliko bitno,bitno je da naraste,a narasti će,meni se zasad ne žuri sa prodajom,čak razmišljam o dokupu nako dođe na određenu razinu,od cca 900 kn,to bi onda bilo izuzetno povoljno..burzu ne trreba pratiti svaki dan,ja sam dosta živaca izgubio,i neću ih više gubiti,dakle recept je jednostavan-kupi i čekaj,ako padne više nego je normalno,nadokupi,i opet čekaj,možda je i bolje ovako,da se istresu klimavi ulagači,mada se vidi iz aviona da je riječ o vrhunskoj špekulaciji…


osnivanje udruge malih dioničara atpl?

Dobra ideja.
Kaj da onda dižemo cijenu ekipici iz uprave i po mogučnosti ima branimo cijenu?
Treba ih nabit na cuclek i vozdra.
Btw neka prodaju sve jer imaju i razloga. Kada dođe provjera od kuda im te tisuče dionica biti će još veće panike.

Djelile se dionice svugdje pa tako i tu i

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Lažeš alt, gledat ćeš je i dalje svaki dan. Ušla ti je pod kožu hihihihi

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Da ne bi pali previše u depresiju, evo nešto veselije.

Idu dva zamišljena dioničara ATPL-a ulicom. Jedan od njih nosi 100.000 kn za polog. Uz put naiđoše na drek. Ovaj s lovom veli: "Ajd ga pojedi dam ti ovih 100.000 somova!"

Ovaj pojede i dobije keš…

Idu malo dalje kad opet naletiše na drek. Ovaj drugi sad njemu: "Ajd sad ti pojedi da ti vratim lovu! " Ovaj pojede i uzme novac nazad, malo zastane i upita:

"Pa čekaj obojica smo pojeli govno, a imamo istu lovu kao i prije?"

Ovaj mu odgovori: "Istina al’ smo napravili 200.000 kn prometa!"


Lažeš alt, gledat ćeš je i dalje svaki dan. Ušla ti je pod kožu hihihihi

pa naravno da ću je gledat,i diviti se njenoj ljepoti..to što je trenutno upala u laganu depru,nema veze,oporavak slijedi…evo,mislio sam je prodat na 1400 pa navratit tamo do tebe,ali izgleda da je let odgođen do daljnjega…

Ljudi zašto se sekirate neka je ruše do 200 ja im je nedam kad im se roni neka rone s nama.Očito je da im ove dividendne dionice predstavljaju višak a trenutno onaj tko ima keša u gradu taj je kralj čujem da ima kuća u centru za 250 000 eura što je do neki dan bilo nezamislivo.Dakle oni če taj višak lijepo oploditi.Kolege,vjerujte da ni Jeri nije svejedno plesao je od 200 milja pa do 25 a trenutno se vrti oko 50-ak milja kuna to nisu male oscilacije koliko god čovijek bio bogat i njemu je u interesu da cijena raste.Sami smo ovdje zbog ljudske pohlepe hočemo još još…Htjeti če i oni sve više i više zato no sikiriki isti ovi koji nas spuštaju opet če nas i dizati.Pozdrav svima


bitno je da ste kupili dionicu kad je bila fundamentalno podcijenjena,a to je upravo sada,a hoće li narasti za 5 dana ili za 3 mjeseca,to i nije toliko bitno,bitno je da naraste,a narasti će,meni se zasad ne žuri sa prodajom,čak razmišljam o dokupu nako dođe na određenu razinu,od cca 900 kn,to bi onda bilo izuzetno povoljno..burzu ne trreba pratiti svaki dan,ja sam dosta živaca izgubio,i neću ih više gubiti,dakle recept je jednostavan-kupi i čekaj,ako padne više nego je normalno,nadokupi,i opet čekaj,možda je i bolje ovako,da se istresu klimavi ulagači,mada se vidi iz aviona da je riječ o vrhunskoj špekulaciji…

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]


bitno je da ste kupili dionicu kad je bila fundamentalno podcijenjena,a to je upravo sada,a hoće li narasti za 5 dana ili za 3 mjeseca,to i nije toliko bitno,bitno je da naraste,a narasti će,meni se zasad ne žuri sa prodajom,čak razmišljam o dokupu nako dođe na određenu razinu,od cca 900 kn,to bi onda bilo izuzetno povoljno..burzu ne trreba pratiti svaki dan,ja sam dosta živaca izgubio,i neću ih više gubiti,dakle recept je jednostavan-kupi i čekaj,ako padne više nego je normalno,nadokupi,i opet čekaj,možda je i bolje ovako,da se istresu klimavi ulagači,mada se vidi iz aviona da je riječ o vrhunskoj špekulaciji…

Prije nego prihvatim ovakav druk imam par pitanja:
1. po čemu je fundamentalno podcijenjena i u odnosu na koga, što?
2. kakav je to pad "više nego normalno"- target?
3. pojasni onima koji ne kuže po čemu je špekulacija, vrhunska? [huh]
poz

tvrdi orasi ATPL- ovci nema sta…samo jos ima tu uprava municije izgleda , ali i drhtavih jos ima previse……koliko je stanje dionicara atpl???? ima li netko info ? ili drzite za sebe….no hajde ,netko je bio valjda u sda…bilo je rijeci cini mi se oko 8000 prije par dana…netko je spomenuo…neda mi se trazit medju morem postova

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


…a hoće li narasti za 5 dana ili za 3 mjeseca,to i nije toliko bitno,bitno je da naraste,

NHF kolega, ali ovo mi je neshvatljiva logika.
Kao da ne postoji TVM, a znamo da postoji.

Just another day in paradise

Šta svi žalite, prodaja dionica uprave je potpuno legalna, a ta ista uprava vam je ove godine podjelila dvije dividende, nitko to ne spominje.
Ta uprava je od ATPL napravila jednu od najprofitabilnijih firmi u Hrvatskoj u zadnjih par godina.
I da stvar bude poštenija Jerković je javno rekao da ne očekuje sljedećih par godina oporavak brodskog sektora već lagani pad vozarina.
A vi se uhvatili BDI-a koji gotovo svake godine raste pred novu godinu i pred ljeto i sad očekujete da će netko dignuti dionicu na 3000 kn da vi ljepo možete prodati zaraditi 300 % i pričati kako ste pametni.

New Report

Close