ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 01:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

jbg, ja sam svoj novac zaradio na pošten način i uložio na burzu očekujući poštenu igru, no nema poštene i transparentne burze jer lopovima to uvijek odgovara,…. postoje agencije za nadzor …
dokle god postoje anonimni skrbnički računi biti će i muljanja, nije mi jasno zašto se to ne ukine, ustvari jasno mi je ali treba raditi na tome da se zabrane …
ovako nitko ne može sa sigurnošću reći da li uprava sa jedne strane prodaje javno svoje dionice a sa druge kupuje (ali ovaj puta anonimno)…koliko je meni poznato to bi bilo kažnjivo djelo…nadzire li itko te skrbničke anonimne račune u ovoj državi? ili se to otkrije tek kad pukne afera u medijima pa se onda svi kao nešto čude?
mi kao mali dioničari bi mogli barem postaviti pitanje nadzora nad tim skrbničkim računima koji postoje na našoj dionici pa neka nadležni ispitaju postoji li povezanost sa nekim iz uprave …ako ne još bolje, barem bi sumnje bile otklonjene…tko to može provjeriti ? HANFA ili netko treći?
zbilja smo blesavi jer smo neorganizirani a ima nas navodno 7-8.000
ako nas ne mulja uprava onda su to neki šibicari sa Jakuševca, ovaj puta u odijelima…pa riješimo se barem njih…ako mogu ameri hapsiti mogu i naši, daleko od toga da je kod nas na burzi poštenjak do poštenjaka…uvedimo barem malo reda na tu jadnu burzu…svima bi nam bilo bolje…


jbg, ja sam svoj novac zaradio na pošten način i uložio na burzu očekujući poštenu igru, no nema poštene i transparentne burze jer lopovima to uvijek odgovara,…. postoje agencije za nadzor …
dokle god postoje anonimni skrbnički računi biti će i muljanja, nije mi jasno zašto se to ne ukine, ustvari jasno mi je ali treba raditi na tome da se zabrane …
ovako nitko ne može sa sigurnošću reći da li uprava sa jedne strane prodaje javno svoje dionice a sa druge kupuje (ali ovaj puta anonimno)…koliko je meni poznato to bi bilo kažnjivo djelo…nadzire li itko te skrbničke anonimne račune u ovoj državi? ili se to otkrije tek kad pukne afera u medijima pa se onda svi kao nešto čude?
mi kao mali dioničari bi mogli barem postaviti pitanje nadzora nad tim skrbničkim računima koji postoje na našoj dionici pa neka nadležni ispitaju postoji li povezanost sa nekim iz uprave …ako ne još bolje, barem bi sumnje bile otklonjene…tko to može provjeriti ? HANFA ili netko treći?
zbilja smo blesavi jer smo neorganizirani a ima nas navodno 7-8.000
ako nas ne mulja uprava onda su to neki šibicari sa Jakuševca, ovaj puta u odijelima…pa riješimo se barem njih…ako mogu ameri hapsiti mogu i naši, daleko od toga da je kod nas na burzi poštenjak do poštenjaka…uvedimo barem malo reda na tu jadnu burzu…svima bi nam bilo bolje…

[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Hoće li ovo biti još jedno bespomoćno jadanje ili ćemo uistinu pokrenuti neke stvari. Ja(Željko Erak) sam za to da uistinu pokrenemo neku inicijativu ako ocjenimo da bi njome mogli nešto dobiti.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

Kao da prije nisu iz uprave prodavali dionice na burzi pa ste se sada uhvatili toga kao pijanac plota. Toliko kokodakanja nizašto. Nažalost upoznat sam s takvim mentalitetom. Da sutra uprava donese odluku da trezor pokupi sve do 1300 svi bi ovdje nijekali da su je pljuvali. Neki ovdje će i u sobi obloženoj jastucima naći urotu…

Dečki, na koje konkretno kazneno djelo sumnjate ?

halfte trinken, halfte Šarcu geben

Kako se ekipa ukakala jer je BDI pao jedan dan, a usa u plusu.
A moja dsx jednostavno želi vidjeti 20.

Naravno ja ću je prodati prije toga.
Rast BDI nije gotov.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


jbg, ja sam svoj novac zaradio na pošten način i uložio na burzu očekujući poštenu igru, no nema poštene i transparentne burze jer lopovima to uvijek odgovara,…. postoje agencije za nadzor …
dokle god postoje anonimni skrbnički računi biti će i muljanja, nije mi jasno zašto se to ne ukine, ustvari jasno mi je ali treba raditi na tome da se zabrane …
ovako nitko ne može sa sigurnošću reći da li uprava sa jedne strane prodaje javno svoje dionice a sa druge kupuje (ali ovaj puta anonimno)…koliko je meni poznato to bi bilo kažnjivo djelo…nadzire li itko te skrbničke anonimne račune u ovoj državi? ili se to otkrije tek kad pukne afera u medijima pa se onda svi kao nešto čude?
mi kao mali dioničari bi mogli barem postaviti pitanje nadzora nad tim skrbničkim računima koji postoje na našoj dionici pa neka nadležni ispitaju postoji li povezanost sa nekim iz uprave …ako ne još bolje, barem bi sumnje bile otklonjene…tko to može provjeriti ? HANFA ili netko treći?
zbilja smo blesavi jer smo neorganizirani a ima nas navodno 7-8.000
ako nas ne mulja uprava onda su to neki šibicari sa Jakuševca, ovaj puta u odijelima…pa riješimo se barem njih…ako mogu ameri hapsiti mogu i naši, daleko od toga da je kod nas na burzi poštenjak do poštenjaka…uvedimo barem malo reda na tu jadnu burzu…svima bi nam bilo bolje…

Problem je što je zakon bezvezan u ostalom kao i svi koji su doneseni od Šeksa i njegovih majstora.
Npr. možeš dionice prenijeti na advokata on to da brokeru na upravljanje portfelja i sad ti normalno da ne znaš šta on svakodnevno kupuje ili prodaje. A opet možeš mu šapnutu da kupuje ovo ili ono i naravno da će on to raditi ako donosi dobit jer onda i on zarađuje.

who dares, wins

osnivanje udruge malih dioničara atpl?

fundamentalist

E, na ovakve"ulagače"- kukače sam ja mislio kad sam govorio da je jedina stvar koja mi se ne sviđa kod ove dionice što je prenarodna dionica. To jest, previše je vlasnika dionica koji su ili nikad odrasla djeca, ili kompleksaši, ili totalni antitalenti za ulaganje ili apsolutni neznalice. Zvučite kao ona dva klinca kad se svađaju u pijesku: "Mama, on mi je uzao autoooo…!"
Ostavite se ulaganja – nije to za vas (ovo zaista dobronamjerno mislim). Velika većina vas niti ne zna zašto je kupila dionicu, niti koji vam je target, a niti zašto baš taj. O FA i TA ste čuli u prolazu, a u životu niste sami probali izračunati niti najjednostavniji pokazatelj (recimo P/E), niti probali nacrtati ili barem shvatiti graf i pokoje rame i glavu.
BTW, odlično je da je ulagača poput većine koju opisujem što više – da bi netko zaradio, netko drugi mora izgubiti. Većini je jedini izvor razloga za ili protiv neke kupnje ili prodaje ovaj forum i nekakvi forumski gurui – ma suuuupeeeeer!
I, sad kad dionica pada, svi su vam drugi krivi. Prvi se burze trebaju okaniti oni koji za sve loše što sami naprave krive nekog drugog. A, kad dionica koju su kupili krene gore – onda sami sebe vide genijalcima. Shvatite da na burzi gubite jer ste neznalice i niste materijal za burzu. Ne znate gubiti i ne znate biti skromni kada zarađujete. Točka.

"Ne brojite novac dok još sjedite za stolom."-profesionalni kockar


osnivanje udruge malih dioničara atpl?

Udruga odavno postoji, predsjednik je kapetan Bratoš iz Croatia osiguranja u gradu.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

DRYS 1:01pm ET 6.37 Down 0.16 Down 2.45%
DSX 12:59pm ET 17.02 Up 0.33 Up 1.98%
EGLE 1:00pm ET 5.90 Up 0.03 Up 0.51%
ESEA 12:02pm ET 4.65 Up 0.01 Up 0.22%
EXM 1:01PM ET 7.51 Up 0.11 Up 1.49%
GNK 12:59pm ET 25.50 Up 0.40 Up 1.59%
NM 1:00pm ET 6.06 Up 0.13 Up 2.19%

TBSI 12:58pm ET 8.57 Up 0.06 Up 0.71%

I
pak netko kupuje, i izronio u top 10
10.PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT [Skrbnički račun] – – 1,88% 26.236,00
pitam se nisu li oni nalozi "plašitelji" na prodaji navedenih ruku djelo…

New Report

Close