ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Netko pokušava proboj ali izgleda da nema dovoljno municije, ne možeš se sa rogatim bost.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

ja se u potpunosti slazem sa tvojom konstatacijom da je bilo kome tesko vise prognozirati kad ce ova dionica krenuti gore bez obzira koliko pratio sve pokazatelje.

rješenja ima ali zahtjeva veliku disciplinu malih dioničara…povucite sve naloge sa prodaje i da vidimo koliko dugo će trajati mrcvarenje, suzdržite se trejdanja i čekajte…

http://finance.yahoo.com/q/cq?s=DRYS,DSX,EGLE,ESEA,EXM,GNK,NM,QMAR,TBSI&d=e

a što su ovi po*****li…drys minus zbog drys-sistem docapa


Postovni forumasi,
da li je izaslo izvjesce o poslovanju za III kvartal, ako nije zna li se kad je zadnji dan objave!?

Hvala i pozdrav svima na forumu!

Atlantska je u prvih devet mjeseci prošle godine ostvarila više od 720 milijun kuna dobitka, iako dobar dio dobiti otpada na prodaju broda.

Najveći dio gubitka iz prvih devet mjeseci ove godine, stoji u izvješću, odnosno 51 posto, odnosi se na zračni prijevoz, dok na pomorstvo ‘otpada’ 41 posto, a na hotelijerstvo osam posto.

U tom je razdoblju Grupa Atlanska plovidba ostvarila ukupne prihode u iznosu od 684,15 milijuna kuna kuna, što je za 57 posto manje u odnosu na prihode iz prvih devet mjeseci prošle godine.

Kada se eliminira utjecaj prihoda od prodaje broda, tada su prihodi u 2009. godini manji za 50,6 posto u odnosu na prošlu godinu, dodaje se u izvješću.

Na osnovnu djelatnost te dubrovačke grupacije, odnosno pomorstvo, otpada 67 posto ukupnih prihoda iz prvih devet ovogodišnjih mjeseci. U zračnom je prijevozu pak ostvareno 24 posto ukupnih prihoda, a u hotelijerstvu oko devet posto.

Pritom iz Atlantske plovidbe ističu da je 65 posto prihoda od prodaje ili 379,5 milijuna kuna ostvareno na inozemnim tržištima.

Troškovi poslovanja Grupe u prvih su devet ovogodišnjih mjeseci iznosili 684,2 milijuna kuna i bili su za 21 posto manji nego u istom razdoblju prošle godine, a glavnina troškova, odnosno 66,1 posto, odnosi se na troškove osnovne djelatnosti, odnosno pomorstvo.

Od značajnijih događaja iz prvih devet mjeseci ove godine u izvješću se izdvaja prodaja triju brodova te preuzimanje jedne novogradnje u Vijetnamu, kao i isplata predujma dividende u iznosu od 50 kuna za 2008. godinu.

Ja ne znam šta kukate. Pa za ove uvjete ovo je cijena idealna za dokup. Ja bi volio da još padne. Sa ovim BDI-om očito je da ćemo i ovako, što se vozarina tiče, katastrofalnu godinu završiti u plusu. I to sa isplaćenom dividendom i gomilom para na računu.
Pametnome dosta [wink]

Eto sada netko stavio 400 komada na kupnju po 1093,36 Kn

Izgleda neka dogovorna transakcija….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Evo legenda je stavila nalog kupnje za 400 kom. Amo babe izlazite na 1093,36, izlazile ste i za manje…ihaaaaaaa

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south


Eto sada netko stavio 400 komada na kupnju po 1093,36 Kn

Izgleda neka dogovorna transakcija….

Dodatak:
I je jer 324 komada ostalo na 1100

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Dijoničare buni što drajs pada na velkom prometu, no dijana recimo, raste oko 2,5%, na velikom prometu i nije usamljena u tome, a drajs u padu je. No mi smo narod koji voli Drajs…

Točno tako gujo. Pametnome dosta. Samo smo se malo uscrvali.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

my,

Dijoničare buni što drajs pada na velkom prometu, no dijana recimo, raste oko 2,5%, na velikom prometu i nije usamljena u tome, a drajs u padu je. No mi smo narod koji voli Drajs…

http://www.reuters.com/article/marketsNews/idAFBNG41384420091117?rpc=44
da ih ne buni

New Report

Close