ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Danas će ispod 1000, možda čak u blokadu u prvim minutama trgovanja, ako ne odma onda svakako u toku dana. Sve više sam siguran da je ovaj BDI bio u cijeni od 1380 kuna u lipnju. Cijena je projekcija budućih događanja, očito netko zna puno više. To je i objašnjenje zašto ne mrda. Sumnjam da nam se opet sprema hod po trnju. [shocked]

Neeeee tako crno,pliiiz

Sada odjednom neki likovi pišu (kao Peromadjar) kako za cijenu ATPL nije bitan BDI nisu bitna kao kretanja vanjskih indexa (recimo USA indexi su jučer na najvišoj razini u zadnjih 13 mjeseci). Pitam se zašto je onda u 2008. u kojoj je ATPL imala rekordnu dobit cijena dionice pala za čak 80%, tada nije bilo bitno što je ostvarena rekordan dobit već je bio bitan pad BDI-a i stranih (USA) burzovnih indexa, sada kada ti indexi rastu i raste BDI očekujem istu reakciju u obrnutom smjeru.

Kolega glikos. Uzalud se trudite kada ekipa neda da cijena ide gore. I danas kada BDI pređe 4500 bodova oni će naći svoje razloge za osporavnje rasta, a na burzi će međusobnim prodajama držati cijenu kako im odgovara. To vam je zakon jačeg.

Danas sam se fino ukrco u ovu dionicu…Ovo mi je trenitno drugi bulker u portfelju (iza ULPL), ali kako ništa u ovom sektoru neide bez Atlantske, morao sam je uzet…
Razlog je svima jasan , a to je rast BDI-a, za koji očekujem (ne samo ja), da će se nastavit…
Ovo vrijeme je uvijek bilo pogodno za rast istog kojem značajno će sad i doprinositi promet ugljenom…

robovi smo tehnički lošeg stanja tržišta,ali me pomalo iznenađuje kako se ni jedan stranac ne pojavi pri ovakvim cijenovnim razinama,očito je da nedostaje likvidnosti,kada bi roha još malo spustio obveznu pričuvu bankama,mislim da bi to ipotaklo tržište,ali on je zasad suzdržan,možda spusti još jednom iduće godine,i to je to,da ima likvidnosti,bila bi atpl trenutno na 1270 kuna,ali nema para…hebi ga…


Sada odjednom neki likovi pišu (kao Peromadjar) kako za cijenu ATPL nije bitan BDI nisu bitna kao kretanja vanjskih indexa (recimo USA indexi su jučer na najvišoj razini u zadnjih 13 mjeseci). Pitam se zašto je onda u 2008. u kojoj je ATPL imala rekordnu dobit cijena dionice pala za čak 80%, tada nije bilo bitno što je ostvarena rekordan dobit već je bio bitan pad BDI-a i stranih (USA) burzovnih indexa, sada kada ti indexi rastu i raste BDI očekujem istu reakciju u obrnutom smjeru.

pa recimo mogao bi u svoje kalkulacije uvrstiti i cijenu željeza kao komponentu, a mogao bi i niz drugih…

Dajte kolege, pa bila je prije malo vremena na 960 a ja imao nalog na 950, pustite da se nadokupujemo…

Evo sam i sestru prebacio iz lkpc u atpl(valjda me neće nožem tražiti). Mislim da je atpl puno veći potencijal u sljedeća 3-4 mjeseca.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

http://finance.yahoo.com/q?s=GOGL.OL

GOLDEN OCEAN
(Oslo: GOGL.OL)
Last Trade: 11.05
Trade Time: 5:31AM ET
Change: Up 0.74 (7.18%)

Na putu prema gore


77 posto rasta vrijednosti dionice u zadnja 3 mjeseca….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Evo sam i sestru prebacio iz lkpc u atpl(valjda me neće nožem tražiti). Mislim da je atpl puno veći potencijal u sljedeća 3-4 mjeseca.

Moje isprike ako grijesim ali niste li Vi jos jedna cura s brkovima posto pisete u muskom rodu?


Evo sam i sestru prebacio iz lkpc u atpl(valjda me neće nožem tražiti). Mislim da je atpl puno veći potencijal u sljedeća 3-4 mjeseca.

Zajeb, tamo se očekuju velike stvari, dokap i sl…..

New Report

Close