ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još jednom, dugoročni ulagači i poznavatelji ( za kojeg ovdje jedino smatram gardista, techmana, koliko sam vidio, nek mi oprosti neko ako sam ga izostavio ) svoj stav iznose racionalno kroz racionalnu analizu sektora, a to najčešće čine dvaput tjedno, a svi ovi ostali koji svakodnevno lupetaju o ffa, bdi, futuresima, američkom premarketu i slično nemaju blage veze ni o čemu u ulaganju, a još manje imaju veze s dugoročnim ulaganjem u atpl.

A kako vidimo iz priloženog nemaju veze ni s kratkoročnim ulaganjem u atpl. Dokazano x puta.

Moj je savjet klonit se takvih igrača, onaj ko misli ulagat dugoročno nek sluša iskusnije šta pričaju, ostali koji slušaju ostatak ekipe će brzo ostat bez gaća.

A onaj koji se smatra ulagačem na duge staze ne znam zašto uopće toliko truda i piskaranja svaki dan o cijeni atpl i rastu bdi kao da se nekom opravdava. Il znaš ulagat il ne znaš. Onaj ko puno priča očito nije siguran u ono šta priča već stalno traži potvrdu drugih. Takom je bolje ne imat dionice nego ih imat. Već smo vidjeli da nikakva drukanja ne prolaze, ovdje vrijede samo zakonitosti burze, a ne koliki će danas bit bdi.

Još jednom isprika ako sam bio dosadan i svima lijep pozdrav uz pametno ulaganje.

never surrender

Kada se red napravi, i izbacuju samo konstruktivni podaci, tema će doživjeti plodno tlo, a sve dotle čitanje ove teme prestavlja rizik po zdravlje…….
Ja dotle ne ulazim u rasprave jedino što mogu dodati vozarine jako utječu na poslovanje ATPL, što su one veće i dobit od ATPL je veća, tako je bilo i obratno kada su bile rekordno niske, i dobit je bila niska. Ali sva sreća je da su se vozarine snizile u godini kada je ATPL ostvarila rekordnu dobit….
Ključ uspjeha kod ATPL jesu vozarine……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


vjerovatno su ovi koji prodaju kruha gladni ili to Mirko i Slavko trguju izmedu sebe…..
ili su u šumi…… [undecid]

Ja bih rekao 2 igrača trguju između sebe


Još jednom, dugoročni ulagači i poznavatelji ( za kojeg ovdje jedino smatram gardista, techmana, koliko sam vidio, nek mi oprosti neko ako sam ga izostavio ) svoj stav iznose racionalno kroz racionalnu analizu sektora, a to najčešće čine dvaput tjedno, a svi ovi ostali koji svakodnevno lupetaju o ffa, bdi, futuresima, američkom premarketu i slično nemaju blage veze ni o čemu u ulaganju, a još manje imaju veze s dugoročnim ulaganjem u atpl.

A kako vidimo iz priloženog nemaju veze ni s kratkoročnim ulaganjem u atpl. Dokazano x puta.

Moj je savjet klonit se takvih igrača, onaj ko misli ulagat dugoročno nek sluša iskusnije šta pričaju, ostali koji slušaju ostatak ekipe će brzo ostat bez gaća.

A onaj koji se smatra ulagačem na duge staze ne znam zašto uopće toliko truda i piskaranja svaki dan o cijeni atpl i rastu bdi kao da se nekom opravdava. Il znaš ulagat il ne znaš. Onaj ko puno priča očito nije siguran u ono šta priča već stalno traži potvrdu drugih. Takom je bolje ne imat dionice nego ih imat. Već smo vidjeli da nikakva drukanja ne prolaze, ovdje vrijede samo zakonitosti burze, a ne koliki će danas bit bdi.

Još jednom isprika ako sam bio dosadan i svima lijep pozdrav uz pametno ulaganje.

Pero oprosti ali ti puno pričaš,jesi li siguran u ono što pričaš i kakvu potvrdu ti tražiš [shocked]


……………ne znam zašto uopće toliko truda i piskaranja svaki dan o cijeni atpl i rastu bdi kao da se nekom opravdava. Onaj ko puno priča očito nije siguran u ono šta priča već stalno traži potvrdu drugih…………………………

Pa ima li tko na ovoj temi tko više "priča" odnosno piše od tebe.

PS. e da si ti samo dosadan…

Nekako sam poprilično siguran da ATPL bude i niže od ovih 1088kn, možda već sutra na 1066-1070kn a možda preksutra još i niže. Svejedno neiskusnima savjetujem HOLD jer kad se odradi pad po svoj prilici do 1030-1045kn ide se gore do 1220kn

Pero
hajde budi konstruktivan pa napiši neku tehničku analizu za ATPL, da vidimo gdje je ona po tebi trenutno i kuda ide…samo tako možeš zadobiti poštovanje čak i od onih koji se ne slažu s tobom…dokaži znanje i skidam ti kapu…

pa onda gdje smo i kuda idemo po tebi…? eto strpljivo čekam tvoju analizu i nadam se da se nećeš izmotavati kad si već spomenuo da ti to ide od ruke, a voliš ljudima pomoći…sada je prilika…kreni !

Izgleda da je Pero prodao jeftino pa sad druka na dole i smeta mu kad postam FFA levele i prognoze za BDI. Činjenica je da BDI konstantno ide gore i da će Atlanska poslovati pozitivno ove godine. Sasvim je druga stvar što nema pravih ulagača, nego se na burzi sve vrti u krug i iz šupljeg u prazno, pa se cijena dionica kilavi oko 1100.

I noga u guzicu je korak naprijed

Mene interesira gdje je gospodin Techman, ostavio nas je na cjedilu, ostao nam je samo BDI kao svijetlo u tunelu, samo neznamo od čega je to svijetlo, može biti svijetlo na izlazu ili nemogu zamislit, jednostavno se smrznem, može biti svijetlo od vlakića koji ide prema nama. Ajde Techmane javi se čim prije starim drugarima, da znamo oćemo li bježat il hrabro naprijed. Pero nas skroz izludio. Veli sad ide gore, pa naletio na neku svijeću pa će dolje, a ona ipak gore i sad opet dolje. Pomagaj taman da je sve crno kao nekad. Samo da se ne vrati na stare razine koje si predviđao. Sinoć sam sanjao da je u jednom danu pala na 250 i to bez blokade. Imam neki loš predosjećaj.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Kukumar
samo ti postaj i dalje FFA
od informacija ne boli glava…tko ne želi čitati neka preskoči…dionica može i gore i dolje na dnevnoj bazi ali informacije o vozarinama i svemu vezanom uz vozarine fundamentalno utječe na dionicu i mora se kad tad odraziti na cijenu…možemo mi sutra ako netko odluči i ispod 1000 ali to samo produbljuje jaz između vozarina i cijene, štoviše ili nas je netko debelo nasamario podignuvši cijenu u lipnju preko 1300 kn ili nas netko pokušava sada nasamariti ne dižući cijenu uz veće vozarine nego tada, da ne spominjem koliko je u međuvremenu skočio SP500 i ostali važniji indexi…no zato nije bilo prepreka za napuhavanje cijena dionica koje su u najmanju ruku objavile loše rezultate ili ih čeka katastrofalna godina, sve to smatram sitnim prljavim igrama na ZSE i znam samo jedno, nakrcao sam se ATPL maximalno i ne prodajem ni pod razno na ovim razinama… moji apetiti su za trenutnu cijenu jakooo visoko… [thumbsup]

Danas će ispod 1000, možda čak u blokadu u prvim minutama trgovanja, ako ne odma onda svakako u toku dana. Sve više sam siguran da je ovaj BDI bio u cijeni od 1380 kuna u lipnju. Cijena je projekcija budućih događanja, očito netko zna puno više. To je i objašnjenje zašto ne mrda. Sumnjam da nam se opet sprema hod po trnju. [shocked]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Evo postam FFA levele, pa tkome smeta nek’ preskoći.
Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

New Report

Close