ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja sam siguran samo u jedno: sljedeću godinu držim lovu u brodarima. To je jedini sektor koji ne ovisi o sranjima u Hrvatskoj. Građevinari su mafija i sljedeće godine će mnogi jesti govna da bi preživjeli.
Industrija je posrnula zahvaljujući polupismenim idiotima u vladi i tečajnoj politici bankarskih lešinara.
Trgovina – a što reći…svi su u situaciji kao Pevec i njihovi FI su štivo za budale. Banke i njihove dionice nemaju veze sa burzom niti s mozgom. Turizam – jedino što donosi zaradu su sami hrvati koji su navikli na trošenje- dakle pretakanje iz šupljeg u prazno. Prehrambena industrija? Ciklu i krastavce narasle u Mađarskoj i sa etiketom Podravke koja je skuplja od "uvozne" cikle i krastavaca iz (opet) Mađarske ne smatram prehrambenom industrijom.
Dakle što nam ostaje? HT sa zaradom od 10% godišnje na dividendama što je izvrsno za penziće ili brodari izloženi velikim fluktuacijama svjetskog tržišta bez utjecaja rođo-pajdo-nećak sistema poslovanja.


…što se tiče građevinara…ne mislite li kolega da i među njima ima onih koji mogu raditi za dolare kao i brodari??? ako niste zaboravni…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Ljudi, bez euforije, sutra ponovno idemo doli….Ovo je postala prava igra.

Izgleda da se danas ukrcao neki fond, ali netko jači je i prodavao. Kod Amera je netko već iskoristio euforiju i iskrcao se. Bumo videli…

Inače Stara dama prati sve trendove u stopu. Bumo videli, to si pametno rekao i sa time si sve rekao. U brokerskom riječniku Bumo videli znači ostaješ bez ičega, ukratko bankrot. Jučer ujutro je trebalo reagirati i pokupiti u dva sata finu lovu. Tak se to dela, ostalo je mrcvarenje.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

Moj prijatelju lako je sad bit pametan. Da znamo što će biti sutra svi bi bili bogati.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

evo freških FFA levela koji su i danas u porastu.
Vaš link

I danas idemo gore, ko nije jamio jućer, jamit će danas još nije kasno.

I noga u guzicu je korak naprijed

Kod nas fundamenti igraju jako malu ulogu. Skoro sve je psihologija mase.
Trenutno imamo neku euforiju kod brodara i sad je samo pitanje – tko se nije ukrcao. Jer ako su se svi ukrcali, onda dionica može samo dolje. Ako još nisu svi unutra, onda još ima prostora za rast.


Moj prijatelju lako je sad bit pametan. Da znamo što će biti sutra svi bi bili bogati.

Ali kod nas je u ustavu da može biti samo dvjesto bogatih, zar neznaš za to? Ovo je sofisticiran stroj koji vodi računa o svem, inače bi nastao kaos.

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

…kriza u RH još nije ni blizu kraja


oprosti leconte, ne izdržah…
kriza je default stanje u hr od početka ove godine i kraja joj neć biti, barem dok smo mi živući svjedoci. kriza je pogodila svijet i one koji su nama davali kredite. sada kad nam nema onih koji daju kredite, mi smo u krizi. smiješno&žalosno. mi se samo zadužujemo. jer uvijek netko kasnije plaća dug, a dok mi jesmo,dobro nam je. tko dođe poslije nas, nek se izvlači kako god zna. da bi zašli iz krize, trebali bi nešto počet i raditi u bližoj perspektivi. rvatine, odabran narod, stvoren je da ima a da ništa ne radi. e, pa treba netko i pljunuti istini u oči.
nismo ništa izgubili, jer nismo ništa ni imali.
ajmo, u red sa kolčevima!
atpl? sva sreća da je orijentirana na svjetsku ekonomiju. ipak, tu istresamo pare.

nemojte politiku u našu butigu, taman nam je malo granulo sunce.
[smiley]

sutra je novi dan.

….trenutna ponuda obečava…očito slijedi repriza jučerešnjeg napucavanja… [thumbsup]

POKRET OTPORA

na otvaranju juriš a sada krenuo kontra napad….strah je vragu brat….

na 4300 sve prodajem...

trajderi pokusavaju skinut cijenu,da vrate barem dio onog što su jučer popušili

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close