ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



vidim vec euforija,,a nije ni krenulo kako treba,,, [shocked] ps imam dionice

Inverteru nije euforija već samo malo veselja napaćenih dioničara…daleko od toga da su ovo zadovoljavajuće razine cijene ali barem malo svjetla na kraju tunela se nazire…uostalom pokazuje koliko je nesigurno trejdati u ovim trenucima i da je najpametnije čuvati dionice
[/quote]
sve je jasno….valjda ce nastavit…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

ne bi me čudilo da slijedećih dana dođe do prekrcaja iz građevinaca u brodare koliko god se pojedici opiru mišljenju kako je perspektiva brodara daleko bolja u ovim vremenima…

Ovo je visilo u zraku već par dana,sad lagano pratit promete i pazit da se prerano ne izađe…. [thumbsup]

sutra očekujem veću gužvu na brodarima nego danas…puno će ih preslagivati portfelje…moglo bi se desiti da petak 13. bude iznimno naklonjen brodarima….osim toga dugo nismo doživjeli blokadu (pozitivnu naravno) [thumbsup]

U realnom gospodarstvu je jasno da Hrvatska kaska za svijetom i da je kod nas tek sada kulminacija recesije (Pevec, HG Spot, a bit će ih i još…) dok su vani to već odradili i na krilima monetarne expanzije dolazi do povećanja likvidnosti i "oporavka" koji će se kasnije pokazati da ipak to nije ali za sada daje takav privid što je apsolutno bullish za brodare čiji su prihodi vezani za svjetsku ekonomiju i time bolji trenutno od domaćih, pogotovo onih vezanih za državni capex.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Atpl me iznenadila s držanjem cijene nakon što su sjele dividendne dionice, prodavao po 1020-1030, danas kupovao po 1040-1060 !!!

Burza je stvarno opaka igra.

ali što kaže štovana kolegica Ivana

I love this game.

Sretno svima, a ne samo njima.

:)))

Vidi se koliki je uteg na cijenu bilo isčekivanje dividendnih dionica. A kada su došle nije se dogodilo ništa strašno. Sell the news, buy the fact.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Imarex daily..

Dry Bulk

Baltic Indices
BDI 3954 up 206
BCI 6848 up 456
BPI 3877 up 90
BSI 2085 up 64
BHSI 944 up 26

Omar Nokta: “Spot and time charter activity continue at a very strong pace. The Capesize market retains momentum this morning, with average rates up $72,800/day. There is a large list of bookings this morning with 9 Capes booked out of Australia/Brazil with 6 headed to China. Also 4 more period deals are reported within the Panamax segment at rates of $28,000/day for 4/6 month contracts. FFAs are up this morning as well, the 1Q10 Cape contract firming to $49,000/day from $45,000/day yesterday. Panamax rates are seeing year-to-date highs above $31,000/day as well.”

Dry FFAs – prices are off their highs with recent selling, but still firmer on the day. Strong volume.

Spot Q1 FFA
Cape: 72868, up 5483 49000, up 3750
PM: 31115, up 725 25750, up 750
SM: 21805, up 676 20500, up 750

Equities
======
Capital Link Indices

Maritime: 1,721.78 +56.39 +3.39%
Tanker: 2,012.83 +44.18 +2.24%
Dry: 1,034.94 +90.81 +9.62%

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Vidi se koliki je uteg na cijenu bilo isčekivanje dividendnih dionica. A kada su došle nije se dogodilo ništa strašno. Sell the news, buy the fact.

Buy the Rumor, Sell the News, i opet kasnije Buy the Fact.

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

Prodano je gotovo 6500 dionica i po po stoti put sam se uvjerio u onu "nikad ne podcjenjuj moć glupih ljudi u velikim grupama". Vjerujem da smo na početku jednog dugog ugodnog putovanja, uživajte.

Ko je prodavao danas tolike dionice, a očekuje se brutalni rast, da nije pila naopako… [undecid]

Prodavali su trejderi koji su kupovali ispod 1000. I to je za njih bila ok zarada. Prodavali su ljudi kojima je zatrebalo love. Ja ću poćet na 1300 sa prvim paketima(nadam se do nove godine). Svaka razina ima svoje klijente.

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close