ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Cit: …………..”Neću pretjerati ako kažem da imaš fenomenalan prosjek ulaza…………..”

Mogao bi biti i bolji.
BDI i dalje pada , a to je većini naših brokera signal za prodaju…..

Kak im nije bio signal za kupnju dok je rasao? Jer krenusmo padati od 3800 (3700) pa do danas i to traje vec mjesec dana (ak ne i vise). Istovremeno je BDI dosao dokle je dosao uz par minornih padova.


Chill: ” BigBoss: ” ŠPANCIR: ” ” E trenutno je takav trend, osim BDI još su i izbori utjecali na cjelokupno tržište sve dionice su pale…… Pozdrav svima[smiley2] ” Slažem se. Ne bi nam bilo bolje ni da je BDI u plusu danas. Tako da moramo otrpiti ovaj tjedan kako god znamo. Stvarno se nadam da je samo ovaj tjedan. A onda u najgorem scenariju stagnacija do siječnja. No dobro, ne želim biti zloguki golub…. [smiley6] Pozdrav svima ” ako pobijedi sdp, mislim da slijedi dodatna panika (koliko dugo- ne znam), tek potom stabilizacija. u takvom scenariju su prognoze o “dnu” cijene vrlo nezahvalne.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

I poslije tajfuna vrijeme se mora smirit.Kiša stat a sunce zasijat! Nadam se samo da oluj neče još dugo jer je ovo previše crvenila na svim kvalitetnim dionicama. Neka mi neko objasni , ako zna , što treba da rade fond_menangeri koji su se nakrcavali u drugoj polovini rujna i prvoj listopada.Mahom svugdje na ATH.

Pa i danas oni kupuju da bi popravili prosjek ! Barem ja to tako vidim . Mali ako i kupuju kupuju na kapaljku.

Nema logike u ovakvom padu.
Što se promijenilo od prije neki dan?

– brodovi plove – baš kao i prije koji tjedan – sukladno ugovorima = nema nikakve razlike
– vozarine dosegle vrlo visoke razine i trentačno neko vrijeme “odmaraju” u oblacima = stagniranje na visokim razinama
– financijsko izvješće nepromijenjeno vrlo dobro = za kraj godine se očekuje još bolje, odlično, rekordno!
– cijena (pogotovo sadašnja) gledajući financijske podatke = vrlo povoljna, niska.
– stari brod (vjerojatno) prodan ili će biti prodan vrlo skoro = izvanredni prihod (dobit) na već ionako očekivani odličan redovni prihod (dobit)
– krajem prosinca 2007. u siječnju 2008. je najavljen novi brod (panamax) – novogradnja iz Kine = budući dodatni visoki prihodi ove kompanije.
– …i ono što je najvažije:
Hrvatska politika nema veze s ovom dionicom u smislu dobivanja nekih privilegiranih poslova poput nekih građevinskih i inih poduzeća u RH.

Dokupio, doduše trentuačna sredstva mi dozvoljavaju samo 20 komada…ali ipak… i skromnost je vrlina.[smiley2]

Pad kad BDI pada mi padamo , kad raste ili stojimo ili padamo a, ponekad se desi da vrlo vrlo malo porastemo ….očigledno nešto ne štima ( vjerojatno kod nas… drugačija mjerila )

…a pad cijene i nastanak panike možemo zahvaliti fondu (ili vrlo jakom privatnom igraču) koji je, u petak usprkos prošlotjednoj stabilizaciji cijene na 3.300 kn i vijesti o polaganju kobilice u Vijetnamu, u dva navrata izvršio snažnu prodaju.

Je li je to bilo namjerno zbog namjernog rušenja cijene ili je fond morao zbog nekih limita ili ga jednostavno nije briga pa prodaje kako stigne, ne znam. Kako bilo, danas su privatni ulagači-prodavatelji samo obavili daljnji posao…na radost kupaca.

U prilogu:
Što je u petak, velikom prodajom od skoro 2.000 komada, iniciralo rušenje cijene s 3.300 kn.

Onda kolege da li jos vezujete kataklizmu za BDI? Gotovo niko ga vise i ne spominje. Nije ugodno ali nije i panika. Dionice sa dobrim fundamentima ce brzo natrag.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

[smiley2]

za one zaboravne…[smiley7]

DOW JONES BALKAN 50 INDEKS
Atlantska plovidba najbolja među hrvatskim kompanijama

Između hrvatskih kompanija koje su uključene u Dow Jonesov balkanski indeks (Adris Grupa, Ericsson Nikola Tesla, Ina, Poodravka), najveću težinu dobila je Atlantska plovidba
STOXX Ltd. danas je lansirao Dow Jones STOXX Balkan 50 Equal Weighted Index koji uključuje 50 najvećih i nalikvidnijih dionica s Balkana. Zemlje regije karakteriziraju rastuće ekonomije koje su se razvile i na kojima su zarade u posljednijih nekoliko godina postale konkurentne, a ovaj će indeks postati bitan alat financijskim institucijama.
Indeks trenutno uključuje dionice kompanija iz Bugarske, Hrvatske, Grčke, Makedonije, Rumunjske, Srbije, Slovenije i Turske. Kako bi se osigurala uravnotežena zastupljenost svih zemalja, u indeksu sudjeluje 10 najvećih kompanija iz Grčke i Turske te po pet iz ostalih zemalja.

hate red

Bit ću puno jednostavniji nego kolege prije i neću stavljati nikakve grafove, iako cijenim vaš trud i mislim da i mnogi fond manageri dosta toga uče od vas na ovom forumu.
11 milijuna prometa danas?! Aloooo? Pa ko još danas ima toliko para za kupit? Mali sigurno nemaju!
Ako padne ispod 2900, dnevni promet bi se mogao udvostručiti! Pa koliko je ATPL kupljeno i na puno višim razinama? Ovdje se netko morao iskrcati jer mu imovina prelazi dozvoljeno, nekima zbog isticanja prvih 6 mjeseci a nekima jer im je moja jube toliko zaradila da to prelazi gabarite normalnog i zakonitog!
A mali paničari koji to nisu shvatili prodaju! I treba tako, nek prodaju!
A da sam ja vlasnik društva za upravljanje fondovima, svake godine kad IPO krene među ovce, osnivao bih 3 nova fonda samo da se mogu nakrcati ovakvim dionicama kad ovce počnu prodavat!
Živjeli!

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!

1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.613 10,08 Osnovni račun
2. CROATIA OSIGURANJE D.D. 137.361 9,84 Osnovni račun
3. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 118.972 8,53 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 62.134 4,45 Skrb. račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
6. LONZA VLAHO 55.966 4,01 Osnovni račun
7. JERKOVIĆ ANTE 55.142 3,95 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. HPB D.D. 38.978 2,79 Skrb. račun +710
10. ŠMOK DAMIR 27.163 1,95 Osnovni račun
Ukupno: 53,28

HPB D.D. 38.978 2,79 Skrb. račun +710

&

New Report

Close