ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Rasprodaja završila! [cool]

Evo još pozitivnih vijesti iz Kine, i Japana

World stocks gain amid positive China, Japan data
World markets rise after positive economic reports from China and Japan

http://finance.yahoo.com/news/World-stocks-gain-amid-apf-1718177086.html?x=0&sec=topStories&pos=1&asset=&ccode=

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

hvala maximuse

dobio dionice ,reistrirao,za pare nisma ni gledao

Good artists copy. Great artists steal.

Nikad dosta opreza…ipak je ovo Za Drpanje Spremni…ili ti ZSE

We Will Not Assimilate

Pare u subotu, ili ode kuća… [lol] Nadam se da neće biti zavrzlama oko isplata ostatka

Šta će biti s kućom? [smiley] Sjest će pare, no sikiriki …

...





Trenutni problem što i vani jače ne rastu brodari je u tome što svi nekako očekuju barem manju korekciju BDI-a,te onda u drugom valu rasta zdravi napad na 4000+ .

Nisam siguran u korekciju BDI indexa, upravo sam siguran da će u naredna 2 mjeseca polako i konstantno rasti.
[/quote]
Aha, DSX i DRYS se ubili od silnog rasta, prije nisu ni mrdnuli
[/quote]

Ako su vama cijene brodara na US burzi glavni pokazatelj vrijednosti domaćih bordara ili smjera vrijednosti njihovih dionica, bolje da se maknete sa burze i odete saditi krompir ili kupus. Uspoređivati DRYS sa jednim JDPL ili ATPL nema veze sa pameti. Da bi ste te kompanije uopće mogli uzeti u obzir prvo trebate ući duboko u njihove bilance i stanje zaduženosti, pogotovo na DRYS.

[/quote]
a, to si u pravu, no vjerovao ili ne, nitko ni ne razmatra rdg, bilancu ili novčani tok tih tvrtki. one su ISKLJUČIVO pokazatelji stanja brodarstva. barometar, weathercock ili kako god želiš…
kako se bdi reflektira na stanje njihovih dionica. a to onda ide po onoj: vidjela žaba da konje potkivaju i ona digla krake.

inače, kad već pišem, samo da se osvrnem na kovanicu "korekcija BDI". to ne postoji. :-))
bdi se ne korigira. on je pokazatelj trenutniog REALNOG stanja vozarina, dok se cijene dionica i općenito indices burzi ili kompozita tipa s&p500, crobex10 i sl korigiraju. oni, naime, su pokazatelji trenutnog stanja (bez ovog REALNO) pa je korekcija u odnosu na jučer najmanje neprimjeren termin.

opet je pocelo kokodakanje
– meni nije sjelo ovo a meni ono, ja u zabi, meni u investoru
a niko se ne zabrinjava sto je vrijednost dionici sada manja za min 10% nego prije 2-3 tjedna?! ni dividenda nije pokrapala rupu…

kad ce vise ceca izabrati tog novog minisrata???

sad će ponovo možda biti odlčih vijesti na zse…član uprave atpl prodao dionice…

onda se možemo oprostiti od rasta sljedećih nekoliko mjeseci jer nitko neće ponuditi višu cijenu

i ponovno do novog kruga rasta ode 6 mjeseci u čekanju


Rasprodaja završila! [cool]

pa vidim da je rasprodaja prošla idemo lagano u minus dosta smo bili u plusu [wink]

Već sam se zabrinuo da bi zbog silno dobrih vijesti mogli i rasti [undecid]

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south

New Report

Close