ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ja sam Vam se pridružio po prvi puta ,u ovim teškim vremenima.[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


black11: ” ljudi prodajte sve, sutra je smak svijeta. ” da smak, što ako tek sdp pobijedi, ide crobex ispod 3000 [smiley2][smiley2][smiley2] [smiley1]

vidim da i ti kupuješ prijatelju !


Ja sam Vam se pridružio po prvi puta ,u ovim teškim vremenima.[smiley2]

Eh, napokon potvrda vrijednosti ove dionice.. [smiley2][smiley2]

Znate li da je netko predložio da se spas jedan od najiteligentnijih ljudi današnjice,i fizičar Stephen Hawking tako da se njegova glava presadi na nečije zdravo tijelo???
Da li bi LJ. J bio pogodan kandidat ????

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

iako je tržište jedini pravi pokazatelj trenutačne vrijednosti dionice, imho fer vrijednost ove dionice, temeljena prvenstveno na P/E, P/S i perspektivi firme (koja uključuje i kvalitetan management) je između 2.500 i 2.800 kn.
u slučaju najava dugoročnijeg(višegodišnjeg) održavanja visoke razine vozarina, cijena bi trebala rasti iznad spomenute.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

po kojoj računici kolega ak nije tajna? [smiley11]

kaj niste dokupili po 2900? [smiley1]


po kojoj računici kolega ak nije tajna? [smiley11] kaj niste dokupili po 2900? [smiley1]

1. pogledaj nekoliko listića unazad;
2. još nije vrijeme za dokup.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

2000 komada kupnja na 2700?
a tko kupuje? [smiley10]


iako je tržište jedini pravi pokazatelj trenutačne vrijednosti dionice, imho fer vrijednost ove dionice, temeljena prvenstveno na P/E, P/S i perspektivi firme (koja uključuje i kvalitetan management) je između 2.500 i 2.800 kn. u slučaju najava dugoročnijeg(višegodišnjeg) održavanja visoke razine vozarina, cijena bi trebala rasti iznad spomenute.

Po kojoj računici molim te? Do kraja godine pri cijeni od 3200 kn P/E sigurno ispod 20. A ako napraviš kvalitetnu projekciju dobiti za 2008. (novi brodovi, visoke vozarine itd) vidjet ćeš da će P/E pri cijeni od 3200 kn biti ispod 10. Po mojem mišljenju, tek se iznad 3200 kn možemo normalno razgovarati o ovoj dionici. Sve ispod je smijurija

Premisa 1.
Je li ova dionica fundamentalno podcijenjena?
Ovisi o vozarinama općenito, odnosno o vozarinama
koje uprava dogovori.
A vozarine ovise o potražnji. Tu su predviđanja optimistična
za narednu godinu.
Već su sadašnje razine sasvim pristojne!
Vrijednost poduzeća je stabilna, s mogućnošću rasta.

Premisa 2.
Kod ATPL-a imamo izlazak, najvjerojatnije, Aureusa
u kombinaciji s ispuhivanjem cijele burze.
Cijena dionice ide nizbrdro, dok se fond ne istrese
i tržište ne smiri.

Zaključak:
DOKUPLJIVANJE!
Ali, samo za investitore, a ne za špekulante!
I, naravno, za one koji imaju casha.

p.s. Zašto Aureus prodaje, ako prodaje?
Možda su prešli u špekulante, nikad se ne zna.
I najsposobniji mogu pogriješiti (vidi: Conergy). [smiley2][smiley2][smiley2]

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

wunderkind:

po kojoj računici kolega ak nije tajna? [smiley11] kaj niste dokupili po 2900? [smiley1]

1. pogledaj nekoliko listića unazad;
2. još nije vrijeme za dokup.

Dajte kolega prolistajet par stranica unazad … jedan kolega je napravio lijepu analizu vrijednosti atpl-a, samo po floti … do sada je low 2900 i nakon toga snažan support, pa možemo pretpostaviti da će vjerovatno tako i ostati. Po TA odlično ako se zatvori na 3k ili više.

"double bottom must be done by the market, not FED or other BS's"

ako atpl,dotakne 2700 kn,uci cu sa cca 60 % portfelja u nju.iako ne vjerujem
Uspio sam casha nabrati,no u dokupe ne idem prije petka,a vjerovatno ni tada.Cekam pon,tada ce situacija biti jasnija.
Jedini zakljucak koji mogu izvuci iz ovog trenutnog stanja na trzistu,je to:da netko ima info da ce biti rata[smiley1]
šala dakako.

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER

New Report

Close