ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,60
535
11
48,70
49,40
0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Poštovani,
imali netko zadnje kupnje i prodaje.
Hvala unaprijed!

2900 zadnja cijena, bas me zanima hoce li ovim tempom do kraja tjedna pasti na 500kn 🙂 Ovo postaje tragikomicno.

evo potpore, hvala dragom Bogu

ono sto je bitno napomenuti je to da je tek 11:20h

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


vorda: ” Ulaganje u osnovno sredstvo nije trošak niti za vrijeme izgradnje niti u trenutku aktiviranja. OS se postupno otpisuje (amortizira) i taj otpisani dio ide u troškove. Pozdrav ” Tako sam i mislio , ali već sam blesav od viška svakakvih informacija. Znači , tranše su samo cash-out , a kamate na kredite za izgradnju i amortizacija nakon aktiviranja su troškovi. U tom slučaju otplata takvih kredita u bilanci smanjuje zaduženost ? I zato mi se sviđa određivanje FV preko NAV-a.

izračunavanje FV preko NAV-a ili book-a kod brodara nije uputno. obzirom da i NAV i book značajno osciliraju prilikom promjena cijena brodova i vozarina (ciklusi traju 3-4 godine), ovi pokazatelji nisu pouzdani.
tako npr.sadašnji NAV od cca 2700 kn nije relevantan temelj za dugoročnu procjenu mogućeg rasta ove dionice, jer će u slučaju značajnog pada cijena bulkera za dvije godine (što je realno za očekivati) i NAV biti ispod 2000 kn.
stoga su značajniji pokazatelji P/E i P/S. a oni su u slučaju ATPL pri cijeni dionice od 3000 kn te god. dobiti od cca 250 mkn i prodaji od cca 1.300 mkn oko 17 odnosno 3,2.
i ove multiple nisu male, uistinu se ne bih začudio daljnoj korekciji cijene, ukoliko cijelo tržište nastavi tonuti…

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

dok mali prodaju fondovi se smiju kako jeftino kupuju! [smiley2]

btw od 2700 nadalje ima na kupnji jedno 4000 komada…

[smiley1]

ljudi prodajte sve, sutra je smak svijeta.

Mislim da ni fondovima nije svejedno jer ulagači i iz fondova izvlače novac tako da i oni sami moraju prodat, teško je predvidjet kraj korekcije i to ne samo na ATPL nego na cijeloj burzi. Moje želje i predviđanje je da če kraj korekcije biti kraj ovog tjedna. Dolaskom nove ili nove stare vlasti mislim i nadam se da če se korekcija smiriti.

Usudio bi se reči da ova dionica neće pasti ispod 2900 kuna.
U ovom najtežem trenutku (crni ponedjeljak nakon crnog petka) potpora na kupnji je ipak jača od paničara na prodaji.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Kolege Wunderkind i mreich , drago mi je da sam vas upoznao i na mene ste izvršili vrlo pozitivan utjecaj glede brodara , pa sad nemogu odoliti na ovoj rasprodaji .
Odoh u šoping na ovim cijenama.
pozdrav


ljudi prodajte sve, sutra je smak svijeta.

da smak, što ako tek sdp pobijedi, ide crobex ispod 3000 [smiley2][smiley2][smiley2]

[smiley1]


Kolege Wunderkind i mreich , drago mi je da sam vas upoznao i na mene ste izvršili vrlo pozitivan utjecaj glede brodara , pa sad nemogu odoliti na ovoj rasprodaji . Odoh u šoping na ovim cijenama. pozdrav

još je rano za šoping.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close