ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Situacija sa cijenom dionice ……JE OČEKIVANA… i uopće nije loša. Slijedi ljepši dio- podjela
dionica …a nakon toga intenzivnije praćenje svjetskih indexa…te rasplet političke situacije
u Hrvatskoj……….!

Nema šanseda ostane iznad 1000kn





Kupuje se kad je loša situacija. Na dnu ciklusa. Kada bude sve bajno i krasno vrijeme je za prodaju.

Ti to više pratiš, ja samo znam da po ovim cijenama BDI-a, to je na vozarinama – gubitak, nije li?
DAkle vrijeme im nejde na ruku.

Upravo tako, slažem se.
SAmo je pitanje da li ti misliš da je ovo dno cijene za ovu dionicu?
Dno ciklusa još sigurno nije, premda puno ovisi o stanju brodarskog sektora vani.
[/quote]

Ni ti ni ja ne možemo sigurno znati. Meni se čini da je BDI krajem rujna okrenuo u pozitivan trend.

[/quote]

[/quote]

Nedostaje moja nova poruka, pa ponavljam.
Nisam ti pratiš BDI bolje nego ja, ali koliko je meni poznato po trenutnim cijenama BDI-a vozarine koje ugovaraju stvaraju im – gubitak, jel tako?
Prema tome, vrijeme im nejde na ruku, zar ne?

Tek bi godišnje izvješće moglo biti podbačaj, zbog turizma koji će uknjižiti gubitak, kao i avioprijevoz.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Investicije + Amortizacija = 344 milijuna Kn a ukupni prihodi= 684 milijun Kn.

Dokaz da se radi o poduzeću koje jako puno ulaže u svoj rast i razvoj.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/



"No ono što je bitnije je da je ovo jako dobro izvješće za ATPL u teškim uvjetima"

Zahvaljujem na odgovoru ali ja ne bih nazvao ovo izvješće jako dobrim.
Osim toga, Uljanik plovidba također nema "jako dobro izvješće" jer su ga uljepšali sa nekih 25 milijuna kuna povučenih iz ( najvjerovatnije ) neke od podružnica.

Kako mislite povučenih 25 mil kn? ako je izvješće konsolidirano onda u njega naravno ulazi poslovanje "podružnica"

Što se ATPL tiče – kupoprodaja brodova spada pod normalno poslovanje za brodara i tako treba gledati izvještaj. Napravljen je plus u kvartalu, kumulativno su blizu u nule u jako teškoj godini. Odrekli su se budućih prihoda od ta 2 broda ali u ovakvim uvjetima oni ionako ne stvaraju added value već samo gomilaju gubitak. Bilanca je ok, likvidnost jako dobra – ubrzana na 1,9.

[/quote]

Kolega Conan, ja bih rekao da izvješće za Atpl nije dobro, već da je solidno u datim trenutcima. Iako bi svima savjetovao da izbjegavaju brodare općenito. Malo mi je nejasno kako je Ulpl izvješće dobro kada se zna da je 25 miliona zadržane dobit povućeno iz podružnice?

Nisam baš vješt sa financijama pa me zanima kakva je tu gimnastika izvedena: kakva je to ino podružnica koja tako dobro poslovala u prošlom razdobolju ? I šta se tu mijenja ako su ti novci prebačeni s jednog računa na drugi?
Vjerojatno griješim pa bih vas molio odgovor.

Dionica ne reagira na prezent već na očekivanja u futuru. Ova dionica je pila koja će kad tad zapilati pravac naprijed. A do tada hvala na zadržanoj razini i mogućnosti da doakumuliram dodatna sredstva za dokup. Još jednom thx….

livin' from hand to poor mouth you an' me an' my secret south




"No ono što je bitnije je da je ovo jako dobro izvješće za ATPL u teškim uvjetima"

Složio bi se da je izviješće s obzirom na stanje i više nego dobro, ne treba se čitati samo krupne naslove, Atlanska u gubitku već i ono što ispod piše…dakle palac gore…
Zahvaljujem na odgovoru ali ja ne bih nazvao ovo izvješće jako dobrim.
Osim toga, Uljanik plovidba također nema "jako dobro izvješće" jer su ga uljepšali sa nekih 25 milijuna kuna povučenih iz ( najvjerovatnije ) neke od podružnica.

Kako mislite povučenih 25 mil kn? ako je izvješće konsolidirano onda u njega naravno ulazi poslovanje "podružnica"

Što se ATPL tiče – kupoprodaja brodova spada pod normalno poslovanje za brodara i tako treba gledati izvještaj. Napravljen je plus u kvartalu, kumulativno su blizu u nule u jako teškoj godini. Odrekli su se budućih prihoda od ta 2 broda ali u ovakvim uvjetima oni ionako ne stvaraju added value već samo gomilaju gubitak. Bilanca je ok, likvidnost jako dobra – ubrzana na 1,9.

[/quote]

Kolega Conan, ja bih rekao da izvješće za Atpl nije dobro, već da je solidno u datim trenutcima. Iako bi svima savjetovao da izbjegavaju brodare općenito. Malo mi je nejasno kako je Ulpl izvješće dobro kada se zna da je 25 miliona zadržane dobit povućeno iz podružnice?

Nisam baš vješt sa financijama pa me zanima kakva je tu gimnastika izvedena: kakva je to ino podružnica koja tako dobro poslovala u prošlom razdobolju ? I šta se tu mijenja ako su ti novci prebačeni s jednog računa na drugi?
Vjerojatno griješim pa bih vas molio odgovor.
[/quote]
[thumbsup]

Rast u americi gdp za 3,5 posto eto poticaja za jači rast BDI………….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

kolega atpl je gro vozarina ugovorila kad je bdi bio preko 4000 ./lipanj/
rekao kap. Jerković za radio DBK danas u podne.






Kupuje se kad je loša situacija. Na dnu ciklusa. Kada bude sve bajno i krasno vrijeme je za prodaju.

Ti to više pratiš, ja samo znam da po ovim cijenama BDI-a, to je na vozarinama – gubitak, nije li?
DAkle vrijeme im nejde na ruku.

Upravo tako, slažem se.
SAmo je pitanje da li ti misliš da je ovo dno cijene za ovu dionicu?
Dno ciklusa još sigurno nije, premda puno ovisi o stanju brodarskog sektora vani.
[/quote]

Ni ti ni ja ne možemo sigurno znati. Meni se čini da je BDI krajem rujna okrenuo u pozitivan trend.

[/quote]

[/quote]

Nedostaje moja nova poruka, pa ponavljam.
Nisam ti pratiš BDI bolje nego ja, ali koliko je meni poznato po trenutnim cijenama BDI-a vozarine koje ugovaraju stvaraju im – gubitak, jel tako?
Prema tome, vrijeme im nejde na ruku, zar ne?

Tek bi godišnje izvješće moglo biti podbačaj, zbog turizma koji će uknjižiti gubitak, kao i avioprijevoz.
[/quote]
Je potpuno si u pravu.
Sa godišnjim izvješćem ATPL će vjerovatno prema BV a to bi trebalo biti oko 850 do 900 jer uz
uobićajene sezonske gubitke hotela i aviokompanije i vjerovatni ostanak bdi na ovim razinama
uz smanjenje vrijednosti dionica radi isplate dividende/za ATPL je to trošak od preko 100 kn po dionici/.
Ćesto me prozivaju da sam protiv ATPL jer često ukazujem na njenu fair vrijednost i podcijenjenost ostalih brodara.
I nakon fantastičnog izvješća dionica i dalje pada.
Gdje su veliki investitori kupci?
Oni su se iskrcali i iskoristili informacije da dolazi odlično izvješće za izlazak.
Volio bi ATPL potegne jer sam se zadnjih dana malo nakrca TNPL,LPLH i ULPL,a znam da je ATPL
zakon.Ako ona pada padaju svi brodari.
Jučer i danas ULPL prkosi struji/ATPL/,ali dokle.
Plavi imaš jedan veliki falingo.Nisu svi brodari isti.ATPL je trenutni gubitaš,a ULPL radi sa velikom dobit/P/E 5,50 uz cijenu 490/.A i dalje radi sa dobitkom,te će se pojaviti još veće relativne razlike,te bi svi ostali brodari mogli i dalje biti taoci ATPL.Nadam se da će to tržište i prepoznati.

ova dionica je ružno pače u jatu zse mafije,čekat ćemo trenutak kad će se pretvoriti u labuda,a ja mislim da je krajnje vrijeme za to,ja je ne dam ispod 1500,pa makar čekao 10 godina,ne dam im gušta,ako padne ispod 1000,kupit ću još…i to je to,skrpljen-spašen…

Baltic Exchange Dry Index 3013 UP 27
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4776 UP 111
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3101 DOWN 6
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1825 DOWN 8
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 868 DOWN 3

Kolega lopina baš se da primjetiti kako si dokupio LPLH, obzirom da je zadnjih dana promet navedenom dionicom nevjerovatno velik. [lol] [lol]

sutra je novi dan.

New Report

Close