ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 10:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

tesko je biti pametan kod atpl,ona zna cesto iznenadit u bilo kojem smjeru.ako bi se slijedecih dana crobi odbio tesko da moze puno nize,ali ako crobi nastavi ronit mi cemo jos jace.. [angry]

slažem se sa Inverterom…
cilj je što manje plačati dividendne dionice jer je jasno da će ih se dosta naći na prodaji…ima potencijalnih 50 000 dionica kod malih dioničara i neka polovica odluči prodati to je značajna cifra…kad se ekipa nakrca okrenut će ploču…ovdje je igra živaca i samo će oni ustrajni zaraditi…


e da, točno pred godinu dana 27.10 je bio završio onaj strmoglavi pad sa cca 2400 na 700 kn, a sad je nategnuto kao praćka, samo da izađe izvješće pa da vidimo na koju stranu idemo

Toplo se nadam da nećemo opet na trećinu,ailo bi dobro da zafrljimo na 2100.

[tongue]

Pretpostavljam da idemo do cca 950, pa ćemo malo gore…

“Uz to, obožavam lov. Medvjeda što se nalazi u predvorju Dalekovoda ustrijelio sam u Lici. Ali za sve izvan posla ostane tako


Pretpostavljam da idemo do cca 950, pa ćemo malo gore…

moguće…često smo imali razliku od 200 kn u cijeni ali…ja nemam muda prodati i čekati je na 950…previše rizično za moj pojam…osim toga kada krene prema gore pokušaj kupiti par stotina komada…

Prije par dana sam najavio micanje naloga na ispod 1100 a sada ide na ispod 1000, nažalost u teškoj smo banani. Najgora smo dionica na burzi u zadnje vrijeme. Sve druge su odradile rast ili ga odrađuju.
Npr..LKPC danas raste kao i LEDO itd. a mi ronimo….Najgore što rone i strani brodari pa me to muči…

Ne bi bilo ljudski naslađivat se tuđoj nevolji jer vidim da puno ovdje ljudi posjeduje atpl, al mislim se možda tako nekima i treba, kada su svojeglavi i skloni vrijeđanju. Ovoliko ismijavanja u životu nisam doživio od kako pišem po forumu i sve si mislim šta i sve to treba. Nekad stvarno morate znati prihvatit i drugu stranu priče. Još jednom ne znam zašto to ljudi jednostavno ne iskoriste kad im netko pruži šansu i sve smatraju lošim drukanjem i u startu odbacuju te ideje u vodu.

Psiha je čudna stvar, a zapravo vrlo jednostavna u suštini. Neke je strah prodavat da ne propuste rast, neke je strah kupit da ne padne još niže. A razum je često najefikasniji, treba odbacit osjećaje i vodit se razumom.

Sada kada su se stvari već pokazale (sutra će se vjerujem sve dovršit) stavit ću i ovaj graf da svi vide o čemu bi se moglo radit. Očekujem zatvaranje gapa na 970 i novo bočno kretanje cijene dok ne dosegne dionica svoju veliku liniju trenda. Tek tada će se odlučiti o pravoj sudbini ove dionice i novom većem pomaku (bilo prema gore bilo prema dolje).

Lijep pozdrav dioničari, bez predaje. I dobro proučite graf.
Pustite vi Mavrinca i njegove priče, gledajte realnost.

never surrender

peromadjar @ a sto je sa zatvaranjem gapa na 1050-1100????? p.s. zatvorili tvojim targetom 1030 kn [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


peromadjar @ a sto je sa zatvaranjem gapa na 1050-1100????? p.s. zatvorili tvojim targetom 1030 kn [rolleyes]

Nagovorio si me jučer da bacim target na 1030, ovdje bi možda i bio kraj korekcije, al obzirom da je s ovom cijenom dovršen dan, a drys, gnk, dsx i društvo nastavili i danas s padom, vraćam se na stare razine.

Mislim ipak da je na koncu ovo opravdano šta god neko mislio. Možda su neke dionice proteklih mjeseci rasle nepošteno (tj napucavali ih fondovi unatočim slabim izviješćima), ova na nečiju žalost nije rasla i realno je da je ovdje gdje je. To treba prihvatit.

Jel treba krivit fondove šta nisu napucavali i atpl a druge jesu? Mislim da ne treba.
Neki su s drugim dionicama imali sreće, ovdje nije bilo sreće, al ovo stanje nije ni nepravda. Stanje je takvo kakvo je i u cijelom sektoru i odražava se takvim kroz bdi.

Nepravda bi bilo da atpl ima super izviješće, super dobit, bdi na 5000, a cijena dionice ne raste. To bi bila nepravda. Ovo je ipak očekivano: dobit – blagi minus, bdi oko 3000 – na granici profitabilnosti. Nema potrebe za napucavanjem kada više trenutno ne zaslužuje.

never surrender

Vidi se utjecaj manipulatora na određene dionice, kapetan Jerković izjavio da će biti dobit za 3q 55 milijuna Kn, i da će gubitak biti oko 1350 000 dolara za prvih devet mjeseci, umjesto da na tu vijest cijena dionice drastično poraste ona padne 2 posto, i od tada je pala skoro 8 posto. Od tada je predan novi brod vlaho i naišli smo na vozarinu od Libertasa od 32 000 dolara dnevno.

Nadalje danas objavljenja vijest od strane predsjednika sabora koji je najavio je dokapitalizaciju Luke Ploče provesti u interesu zaposlenika, s tim da će država zadržati kontrolni paket dionica.
A cijena nakon te objave katapultirana 7,5 posto.

A danas objavljeno izvješće od ULPL koje je bolje od očekivanja a cijena u negativnom predznaku…….

Luke i plovidbe su povezane, ako jedne rastu moraju i druge, jer ako su jedne bez posla i drugi su bez posla. Stoga ako netko kaže da nema veze sve ima veze, jer kako manipulatori odluče ruše ili dižu. Ali to nije dioničarstvo već šibicarenje….

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

moje skromno misljenje je da dionica gubi smisao ako bi nakon pada ostala vodoravno.pa cemu trgovanje s njom onda?to bi znacilo da svi gube.,a to nema smisla.

u svjetlu novih događaja nije nemoguće da se cijena umjetno držala na onim razinama ne da veliki uđu već da veliki izađu…meni osobno je i pad draži od tavorenja na 1000 +-5%, unatoč tome što mi je trenutni prosjek na tim razinama ostajem vjeran ovoj dionici na duži rok i dokupljujem polako,ali ako se ponovi koji mjesec ravne crte opet bježim glavom bez obzira, jer to nije trgovanje već mrtvilo…

fundamentalist

New Report

Close