ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 10:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Istina ti i PersJesus ste ovdje najveći stručnjaci,

Ne smatram se nikakvim stručnjakom. Vidi se po broju jedinica koje dobivam. [proud]
Mavrinac možda jest stručnjak, ali nije nepogrešiv. I on je svojedobno prognozirao visoke targete za sektor pa se preračunao.

pero@ zaboravljas da je drys bio u 8 mjesecu ispod 6 $ i poceo rasuci trend pa na 7,5 $ ,http://finance.yahoo.com/echarts?s=DRYS#chart12:symbol=drys;range=3m;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Inverter, mislim da i mene svrstavas u lesinarstvo i vjerojatno mislis da sam neciji dupli nick.

Glede lesinarstva. Postavio sam vrlo razumno i po meni vazno pitanje glede brodarskih ugovora, koje drugi brodari objavljuju. Ako zbog toga mislis da sam lesinar i druker onda si malo prestrog u tom klasificiranju.

Glede duplih nickova. Po onim plavim koluticima (slice na klamericu, al su dio lanca) mozed vidjet da smo i peromadjar i perjesus i ja online. Pitaj moderatora da usporedi IP-jeve i vidjet ces da se moj ne podudara s niti jednim od forumasa. Niti se podudara s icijim na cijelom forumu.

Lijep pozdrav!

inverter.
dobro uzet ću i to u obzir, drys je u sedmom mjesecu krenuo rast od 5 dolara, ali isto tako i atpl je krenula rast od 900 kuna u sedmom mjesecu. Ni to ne treba zaboravit.

Evo, kompromisom nekim, da atpl napravi isto u padu šta i drys morala bi cijena pasti na 1030 kuna. I to pod uvjetom da drys više ne gubi na cijeni.

never surrender

integral @ ne odnosi se na tebe , pero @ 1 rujan drys 5,65 $ nakon toga 16. rujan drys 7,48 $ ….danas otvorio sa 6,40 $ ,normalo kad nesto raste da mora i padat…..ATPL nije ni rasla ,tako da ne ocekuj takvu rasprodaju ,jer nema tko prodavati….p.s. ja sam isto na bidu,,,zasto ne dokupit ako ima kamikaza….zivio

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


inverter.
dobro uzet ću i to u obzir, drys je u sedmom mjesecu krenuo rast od 5 dolara, ali isto tako i atpl je krenula rast od 900 kuna u sedmom mjesecu. Ni to ne treba zaboravit.

Evo, kompromisom nekim, da atpl napravi isto u padu šta i drys morala bi cijena pasti na 1030 kuna. I to pod uvjetom da drys više ne gubi na cijeni.


cuj 1000 kn je jaka psiholoska granica….isto tako i crobi 2000 ,ja ipak radije kupujem iznad tih granica [cool] u protivnom vise puta ostanem bez dionica ,ako me razumijes [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

pero@ vidi gogl 6 mjeseci….http://finance.yahoo.com/echarts?s=GOGL.OL#chart8:symbol=gogl.ol;range=6m;indicator=volume;charttype=line;crosshair=on;ohlcvalues=0;logscale=on;source=undefined

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

inverter, nisi me shvatio, ne drukam ni na rast ni na pad, cijena atpl se pozicionirala danas tamo gdje je trebala bit zadnjih mjesec dana, ne kažem da još mora pasti ali će je vjerojatno sentiment srušit, uostalom tako mi izgleda po onom grafu.

Zašto su svi tako nemogući i ne žele priznati svoju grešku i da su prebrzo uletili? Šta sam ja kriv ako sam samo ukazao na tu činjenicu i ispostavilo se da sam bio u pravu??

Ne kažem da su loše napravili oni koji su kupili i držali i koji planiraju držat, samo kažem da budu na oprezu, a ova janjad koja navraća na forume se bome dobro ispržila slušajući savjete ostalih koji su navijali na rast.

Na kraju, jel to bilo pošteno od mene šta sam pisao ili nije? Ja mislim da je. Nikog nisam nagovorio na ništa (osim da sačuva novce oprezom). A dali će poslije rast to ni sam ne znam. Ako bude, i to se potvrdi, bit ću prvi na kupnji. Vjerojatno neću kupiti najpovoljnije ali ću kupiti u daleko sigurnijim uvjetima nego su sad.

never surrender


Zašto su svi tako nemogući i ne žele priznati svoju grešku i da su prebrzo uletili? Šta sam ja kriv ako sam samo ukazao na tu činjenicu i ispostavilo se da sam bio u pravu??

Nisi kriv.
Oni koji su (bili) u pravu, a nalaze (nalazili su) se u manjini, u pravilu nisu previše omiljeni. Povijesna i društvena činjenica.

Najlakše na ovome forumu je biti druker i samo pisati i pisati, i napisati nešto što nema veze s ATPL. Takav način skupljanja je je proklet i vaša zarada je prokleta………

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

I još ako ovi iz fondova čitaju a čitaju, trebaju znati da izjave od kapetana Jerkovića trebaju uzeti s pozitivnom rezervom, jer oporavak je krenio i vozarine se nalaze na 37,5 posto ATH ili 46,5 posto prosječne vrijednosti na kojoj su ostvarili rekordnu dobit.

Pa sam Jerković je rekao da bi gubitak trebao biti 30 milijuna dolara za ovu godinu, a svi znamo da će biti oko nule, nadalje rekao je da će oporavak vozarina biti kroz dvije godine, oporavak je u tijeku, a što ako oporavak bude još puno brži……

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Nažalost, drys dobro govori u kakvom je stanju ovaj sektor.

Graf atpl danas ne izgleda lijepo, evo i rsi je opet prekrižen i otvoren je put za slobodan pad. Da bi cijena dionice se održala potrebno je daleko više pozitivnih vijesti i konkretnih dokaza o oporavku u sektoru. Rast bdi na 3000 je premalo što se nudi, pogotovo kad se uzme da je prošli kvartal bio i preko 4000. Zato drys pada i zato atpl pada.

Iduće mjesto korekcije je bojim se ispod 1000 kuna pogotovo ako bdi opet postane negativan. Ovo ne izgleda dobro, rast se tjednima ne može uspostavit a pada se bez problema. Brodari su u problemu, valjda je to sad jasno. Imatelji ove dionice će se morat još dosta strpit.

Uglavnom samo čitam i rijetko postam jer mi se ne da ulaziti u polemike, niti imam vremena za njih.
Za razliku od nekih koji očigledno imaju i na pretek vremena kada pišu o dionicama koje nemaju, koje ih ne interesiraju i koje ne vrijede. Zapitajmo se zašto? Pa ne mota se dečko oko cure koja ga ne zanima.
Kako je ovo drukanje već postalo malo iritantno, protuargumentirati ću samo graf (i njegovo pojašnjenje) koji je postan od "velikog" poznavatelja tehničke analize kojeg gore citiram. I ona će biti dovoljna da razotkrijem stvarne namjere dotičnog gospodina, bez da ulazim u velika prepucavanja i komentiranje ostalih drukova.

Dakle, sve gore boldano nema veze s vezom, a kamo li s TA.
Krenimo s RSI.
Približavanje vrijednostima od 30 pokazuje da tržište postaje prekomjerno prodano (oversold). Pomak prema tim razinama je signal da su uvjeti na tržištu postali zreli za postizanje tržišnog dna, odnosno okreta trenda. Isto tako kada govorimo o grafu RSI-a, pad RSI-a ispod udubljenja koje su stvorila dva vrha, može ukazivati na obrtanje trenda i na javljanje signala za kupovinu.
Idemo dalje.
Crvena tanka linija koju je gospodin povukao nije nikakva linija trenda i nije predstavljala pretjerani otpor, zato njeno probijanje ne znači ništa. Ja sam povukao još tri takve linije (tanke ljubičaste) kako bi dokazao kako njihovo probijanje prošlih mjeseci nije značilo ništa, pa ni "slobodan pad". Prava potpora i otpor su dvije plave deblje linije koje sam dodao na graf. To je cjenovni kanal u kojem se kreće ATPL. I od njenog se dna (dakle potpore) i danas odbila formirajući reversal candelstick pattern Bullish Long Legged Doji ( http://www.candlesticker.com/Cs20.asp ) – važan signal zaokreta trenda.

Ovakvo kretanje cijene između ove dvije plave linije može predstavljati obrazac pravokutnika, dakle područje zagušenja. (koga zanima više Murphy str.149). Taj obrazac predstavlja razdoblje konsolidacije trenutačnog trenda te ga obično slijedi trend jednakog smjera kao i trend koji mu je prethodio, dakle bull u ovom slučaju.

Sve gore napisano ne mora značiti da će sutra dionica ići gore, nije TA kristalna kugla, puno je još tu faktora, indikatora…. Dotakao sam se samo onog što je bilo spomenuto u citiranom postu. Može dionica i dolje, ali sigurno neće ići dolje iz razloga koje je dotični gospodin naveo.

Da rezimiram, gore citirani gospodin koji je postao ovaj graf, namjerno je pokušao dovesti u zabludu ostale sudionike ovog foruma s ciljem rušenja cijene kako bi što jeftinije kupio.

Da se razumijemo netko će reći da sam i ja druker, ali u obrnutom smjeru, samo što sam ja barem ispravno argumentirao svoje viđenje situacije. Sto ljudi, sto interesa. Međutim, činjenica je da se na ZSE vrijednost vašeg portfelja povećava isključivo kada cijene dionica rastu. Kada dionica pada svi u dionicama gube, a oni u kešu ne dobiju ništa. Iz tog me razloga puno više smeta druk prema dolje, zato sam i reagirao. E pa ja vam svima želim rast, podebljanje portfelja i zaradu, bez obzira koje dionice imali.

New Report

Close