ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Netko je u pola sata utukao milju i pol kuna da sruši atlantsku. To znači da ćemo sljedećih bar dva-tri tjedna gledati atlantsku u padu tj. dok se ne podjele dionice iz dividendi. Izgleda da taj netko očekuje da kupi atlantsku po 900 (možda i niže) i da onda napuca cijenu ponovo gore.
To je izgleda veliki igrač (ili više njih) koji je spreman uložiti više milja kuna u rušenje cijene da bi kasnije naravno sve to vratio sa kamatama.
Dakle moje zaključak: sljedeći mjesec atlantska u minusu bez obzira na BDI, crobex i ameriku.
Izvrsno vrijeme za dokup!

Mislim da se ne radi o rušenju nego se ovo malo optimizma na ATPL koristi za izlazak,jer da je to
napravljeno prošle sedmice cijena bi bila pala na ispod 1.000.A to bi bilo o.k. jer tu je i BV.
Zašto bi se brodar tržio preko vrijednosti buka u ovako lošoj situaciji.To veliki igrači znaju i
izlaze.To nisu fondovi nego naši domaći malo jači špekulanti.

Ti sigurno znaš točno tko su ti. Svaka ti dala!!!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Netko je u pola sata utukao milju i pol kuna da sruši atlantsku. To znači da ćemo sljedećih bar dva-tri tjedna gledati atlantsku u padu tj. dok se ne podjele dionice iz dividendi. Izgleda da taj netko očekuje da kupi atlantsku po 900 (možda i niže) i da onda napuca cijenu ponovo gore.
To je izgleda veliki igrač (ili više njih) koji je spreman uložiti više milja kuna u rušenje cijene da bi kasnije naravno sve to vratio sa kamatama.
Dakle moje zaključak: sljedeći mjesec atlantska u minusu bez obzira na BDI, crobex i ameriku.
Izvrsno vrijeme za dokup!

Mislim da se ne radi o rušenju nego se ovo malo optimizma na ATPL koristi za izlazak,jer da je to
napravljeno prošle sedmice cijena bi bila pala na ispod 1.000.A to bi bilo o.k. jer tu je i BV.
Zašto bi se brodar tržio preko vrijednosti buka u ovako lošoj situaciji.To veliki igrači znaju i
izlaze.To nisu fondovi nego naši domaći malo jači špekulanti.
[/quote]

Čini mi se da ipak nije izlazak u pitanju. Atlantska se sa manje love mogla napucati na više na valu optimizma pa onda izaći. Ona je uvijek dovoljno likvidna za razne manevre. Špekulanti su ti koji su čekali na bidu i koji su poklopljeni. A čini mi se da su ovi što su prodali neki veći igrači iz same atlantske. I izgleda da netko priprema teren za veliki ulazak.
Slažem se da fondovi nisu u pitanju (bar tako mislim).

Manipulacija na ovoj dionici je vrlo vjerovatna, i slažem se s tom konstatacijom. Ali to se događa s vremena na vrijeme na svakoj dionici ili sektoru i to svugdje u svijetu. Možda je naše plitko tržište odgovorno ta to da su takve pojave kod nas uočljivije, pa samim time više frustriraju i izazivaju ljutnju.
Ne treba isključiti mogučnost da određena grupa prodaje sama sebi, odnosno kupuje od same sebe (dakle međusobno trguju unutar grupe) i to mrežom dobro raspoređenih naloga u koju se hvataju mali igrači ne znajući što se dešava (zapravo misleći da se dešava upravo ono što je iskonstruirano ovakvom igrom). Tako se stvara kriva slika sentimenta i sve je više kolateralnih žrtava, pa se uz malo troška (nešto provizije na međusobno prodane naloge i po koji nalog investitora koji to prepozna ili se slučajno nađe na putu) mogu akumulirati velike količine. Isplatljivost će biti mnogostruka kada se igra okrene u drugom smijeru kad za to dođe povoljan trenutak. Uz ove veće igrače koji su kreatori ove manipulacije profitirat će i oni manji koji prepoznaju taj trenutak.
Ovo je jedan od mogućih scenarija, međutim, teško je sa sigurnošću tvrditi tko tu kome i zašto prodaje i tko kupuje.
Jedino što sa sigurnošću možemo konstatirati da je ATPL poslovala u prvih 9 mjeseci dosta bolje od očekivanja. Na ruku joj ide i rast BDI-a i brži oporavak gospodarstava o kojima najviše ovisi brodski promet.
Jeli ovo trenutak koji se čeka ostaje nam za vidjeti.
Svatko ima mišljenje o tome što se ovdje događa, ovo je moje i ne mora biti točno. Vrijeme će pokazati jesam li bio u pravu.


Manipulacija na ovoj dionici je vrlo vjerovatna, i slažem se s tom konstatacijom. Ali to se događa s vremena na vrijeme na svakoj dionici ili sektoru i to svugdje u svijetu. Možda je naše plitko tržište odgovorno ta to da su takve pojave kod nas uočljivije, pa samim time više frustriraju i izazivaju ljutnju.
Ne treba isključiti mogučnost da određena grupa prodaje sama sebi, odnosno kupuje od same sebe (dakle međusobno trguju unutar grupe) i to mrežom dobro raspoređenih naloga u koju se hvataju mali igrači ne znajući što se dešava (zapravo misleći da se dešava upravo ono što je iskonstruirano ovakvom igrom). Tako se stvara kriva slika sentimenta i sve je više kolateralnih žrtava, pa se uz malo troška (nešto provizije na međusobno prodane naloge i po koji nalog investitora koji to prepozna ili se slučajno nađe na putu) mogu akumulirati velike količine. Isplatljivost će biti mnogostruka kada se igra okrene u drugom smijeru kad za to dođe povoljan trenutak. Uz ove veće igrače koji su kreatori ove manipulacije profitirat će i oni manji koji prepoznaju taj trenutak.
Ovo je jedan od mogućih scenarija, međutim, teško je sa sigurnošću tvrditi tko tu kome i zašto prodaje i tko kupuje.
Jedino što sa sigurnošću možemo konstatirati da je ATPL poslovala u prvih 9 mjeseci dosta bolje od očekivanja. Na ruku joj ide i rast BDI-a i brži oporavak gospodarstava o kojima najviše ovisi brodski promet.
Jeli ovo trenutak koji se čeka ostaje nam za vidjeti.
Svatko ima mišljenje o tome što se ovdje događa, ovo je moje i ne mora biti točno. Vrijeme će pokazati jesam li bio u pravu.


pa to je čar burze , odi kupi kravu na plac pa da vidiš kak te izvozaju 🙂

Good artists copy. Great artists steal.

LIBERTAS
Ship Name LIBERTAS
DWT 74930
Built 2007-08
Flag CRT
Draft 14,20
74,930 BLT 07 SANTOS/TAIWAN 5-12/11.2009 USD 32,000 DAILY + USD 650000 BONUS DREYFUS

altic Exchange Dry Index 3044 UP 1
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4827 DOWN 15
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3100 UP 52
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1850 DOWN 2
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 886 DOWN 9

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/9XwbXJdEIX7vEXrdhLOiSg==.pdf
Atlantska plovidba d.d. – Primopredaja novogradnje u Vijetnamu

Idi Sv. Vlaho idi….

koji je zadnji rok kad će sjest dionice iz dividende?

A i ti si isto našao gdje češ vrijeme gubiti. Bolje da si otišao na seminar o razmnožavanju jednojajčanih algi, nego na BRA

ne tako davno je na svaku vijest o preuzimanju novogradnje cijena je skakala…ali eto došla su neka čudna vremena kad na dobre vijesti dionica pada…
osobno mislim da je riječ o špekulantima jer ova dionica imala je 3 mjeseca vremena za padanje i to u trenucima koji su bili daleko nepovoljniji nego danas, sa puno više nepoznanica…zato samo strpljivo, strpljivi će biti nagrađeni…

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/transport/atlantska-plovidba-u-flotu-primila-novi-brod,59523.html

novi brod nazvala m/b AP Sveti Vlaho, a riječ je o najmodernijem brodu supramax, duljine 190 metara, širine 32,26 metara i visine 17,50 metara do glave palube, sa dvostrukom oplatom. Pokreće ga glavni stroj MAN B&W od 9.480 kW, a brod ima nosivost od 53.530 DWI.

New Report

Close