ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 09:42
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,55
15.246
314
48,50
48,80
-0,21%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@techman

ono sto sam htio reci je samo da nema tako “jakog” kipera, da cijena ne bi pala na 3100kn, usprkos korekciji, izborima, BDIju, i ostalim scilama i haribdama.
a istina je da svaka dionica ima svog iskrcavaca, npr:
Viro-KD, HPB
IPKK-koestlin
JDPL-hypo, etc, etc..ali ovaj nas je beskrupulozan, nije problem sto se on iskrcava, problem je sto ocito ima ogromnu zaradu da mu uopce nije stalo na kojoj ce cijeni izaci!!


@alien
, davor i sakai

ko je tada mislio da ce nas zadesiti ovo zlo?
meni je osobno tada bilo drago sto se radi taj prekrcaj i sto ATPL postaje najlikvidnija dionica na trzistu.
sad mi se to malo obilo o glavu, ali sto je tu je.

u ponedjeljak idem po CD, u SDA, pa cu znati o cemu i komu se radi.
ono sto sam siguran da to nisu nikakvi “mali”, tj. tehnicki mogu biti mali, ali su onda na vodjenju portfelja kod neke jace brokerske kuce, koja je odlucila da im je dosta i sad im prodaje..sumnjam na jednu, ali necu nista govoriti dok se ne uvjerim.
nadalje, sto se tice Flokija, Aureusa i Raiffice, to sam cuo sa vise strana..
jel’ definitvno istina, ne znam, ali namjeravam saznat.
ipak, cini mi se da je vise igraca, koji su odlucili srezati poziciju, nije im zamjeriti, imali su odlican prinos i ne zele nista riskirati.ocito imaju kolicinu, boje se izbora, amerike etc etc i kapitaliziraju, zele vrapca u ruci.

iako, ja ovo namjeravam drzati jos dugo, tako da mi to sad ne znaci puno, ali volim biti u tijeku sa informacijama.sad, sta je tu je..stisnimo zube i cekajmo suncano vrijeme, na ZSE ne vidim dionicu sa vecim potencijalom..IMHO!!!

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

budes ti vidio kad kolega sa vecere pukne pa iskrca 550 komada[smiley2].Sala,a tu sam friski u Atpl al znam za Viro,Jdpl,Ipkk

S obzirom da znam na kojeg kolegu s vecere se misli koliko sam danas s njim pricao nadjeno je kompromisno rjesenje, nece puknuti i nece sasuti 550 komada [smiley2].

Po mojoj procijeni iskrcalo se oko 30000 kom ukljucio se jos neko uz Aureus

SAM PROTIV SVIH

Zašto Floki izlazi iz brodara? I kud ulazi?

No respect

Techman:

wiking:

heh svaka dionica ima svog iskrcavaoca[smiley2],zanimljivo.

Djelujes mi vrlo zabrinuto na avataru. Ko je tvoj iskrcavatelj?[smiley8]

budes ti vidio kad kolega sa vecere pukne pa iskrca 550 komada[smiley2].Sala,a tu sam friski u Atpl al znam za Viro,Jdpl,Ipkk

kolega je odlučio da s obzirom na trend UBDI-ja do daljnjega neće iskrcavati ATPL osim u slučaju da padne na cca 1700 kada će imati margin call i vjerojatno pištolj u rukama! [smiley2]


Zašto Floki izlazi iz brodara? I kud ulazi?

trenutacno izgleda lose. pogledaj malo taebelu. npr. shebo se sa dionicom conergy. kupovao ju za 56 eura, a sad vrijedi 26 eura. (napisana je u exelu sa pravopisnom greskom) u tri dionice ulupao 100 miliona kuna.
informacije radi. aureus private vrijednost na dan 07.05.2007 203.1915, a danas 208.1681 mislim da znamo kakav je to fond.
evo link sto kaze njemacka burza o conergy.

http://www.boerse.ard.de/content.jsp?key=dokument_260642

naslov ti govori sve.

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

quote=SLK]
Zašto Floki izlazi iz brodara? I kud ulazi?
[/quote]

Tko ce ga znati? Ono sto svi znamo jest da je najavio osobni izlazak iz hr trzista i prelazak Aureusa na strana trzista (Madjarska). Razlog koji je naveo za osobni izlazak je nesto kao “zeli izbjeci mozebitni sukob interesa”… To je njegova prica.

1. mozda je to istina, pa ce covjek uloziti svoje novce u Aureus i Madjarsku.
2. Mozda samo preslaze portfelj – procijenio da je dosta zaradio na ATPL (sto jest, jest) i prebacuje novce u, recimo drugog brodara (znamo svi kojeg)
3. Mozda je shvatio da je dosta zaradio i zeli se povuci iz posla te kupiti jahtu, viksu itd….

Ja se nikad nisam povodio za njim i ne razbijam glavu time. Ono sto me se u cijeloj prici dotikavlje jest da se rusi cijena ATPL na taj nacin. Neugodno, no kako Mig i Alien kazu ja to mislim i dalje drzati i ne zamarat se pretjerano s time….

Uostalom, znate kako kazu – na burzi nisi nista zaradio dok nisi PRODAO dionice. Isto to vrijedi i obrnuto: nisi izgubio nista dok nisi prodao dionice. E sad, otisla ATPL gore u sijecnju, veljaci ili u kolovozu meni je svejedno…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

sakai:

Pustite fondove na miru (btw slazem se sa Techmanom) i zaronite malo u postove na ovoj temi. Naci cete likove koji euforicno postaju BDI i vozarine (ATH), a na drugim temama traze savjet kad je najbolje vrijeme “za uletiti”…. upravo su oni ti koji su pospjesili taj pad, nikakvi fondovi…. ”

ne bih se slozio!
da su mali pospjesili , to je istina, ali postotno, mislim da su zanemarivi.
pogledajmo istini u oči, unazad 3-4 tjedna netko konstantno “kipa”, iskrcava se brutalno i ne pazi na cijenu.
racunam da je dnevno iskrcavao u prosjeku po 1000-1500 dionica.
ako vi mislite da je to mali, blago vama.

moje misljenje je da je to netko od “velikih” koji je te silne dionice kupio po cijeni od tridesetak kuna jos 90ih i sad ih brutalno iskrcava.poceo je na 3700, pa na 3400, pa na 3300, uopce ga nije briga 300kn gore-dolje.
iskreno mislim da je skoro pa istu kolicinu mogao iskrcati i uz konstantni rast cijene, ali octio ga ne brine 10% sim-tam.
da nije bilo te persone, ili vise njih, cijena nikad ne bi pala ispod 3500kn, usprkos svim korekcijama, SDPeima, Jurčićima itd.
kao sto vidimo, potraznja za ovom dionicom nikad nije bila veca, da je bilo koja druga imala ovakav brutalan pritisak na kupnji, pala bi barem 30% od neke stabilne cijene,a ne ATH.

tko je to?
ne znam..
ali pretpostavljam da je Floki & Aureus..a mozda i Raiffica..a ima jos kandidata..
kad se toga rijesimo, ocekujem jak rebound cijene.

Mislim da to nije Floki i Aurerus, nije to njihov stil, ako i prodaju, a mislim da nisu oni to rade pomalo i ne ruše dionicu. Ovo mi vise djeluje kao scenarij kada vise prodavača prodaju i ruše cijenu.


od koga si cuo za flokija, moze i na pvt

ako su fondovi poceli prodavati uz ovakvu politicku “nesigurnost” malih zakljucujem da ce ovih dana svi biti na prodaji[smiley6]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ako svi budu na prodaji znači da je vrijeme za lagani početak kupnje.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Ako svi budu na prodaji znači da je vrijeme za lagani početak kupnje.

Ou yeah!

I'LL BE BACK

New Report

Close