ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DiAbLeRo @ ok barem smo dosli do spoznaje nece bit silaznog ciklusa ha ? [rolleyes] ok i to je napredak [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ovdje upišite svoj komentar…BDI – 3043

Baltic Exchange Dry Index 3043 UP 42
BCI Baltic Exchange Capesize Index 4842 UP 68
BPI Baltic Exchange Panamax Index 3048 UP 98
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1852 DOWN 10
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 895 DOWN 13

mislim da je riječ o tome da će predstojeće izvješće biti loše,te oni malo veći igrači koji žele prinose na lovu odmah bježe iz atpl misleći da će drugdje izvući više; a s obzirom na likvidnost uvijek se stignu vratiti kad počne po 5-10% dnevno. problem bi mogao biti samo u slučaju nekakve korekcije pa da ostanu zaglavljeni u nekim drugim dionicama, što oni odbacuju jer misle da smo u bullish razdoblju…ostajem u atpl i dokupljujem….čekam zadnji kvartal potvrdu ovog trenda bdi-a i novi zamah poslovanja brodara unatoč predviđanju velikih igrača;-nisu ni oni uvijek pogodili, a i pitanje hoće li stići ući(jeftino) kada jednom bukne….

fundamentalist

činjenica je da je bilo nekoliko neuspjelih pokušaja proboja 1.200kn ali je isto tako činjenica da nema panike kod prodaje. ekipa se postavi i čeka da ih se pojede. očito ima kupaca ali zasad ne dovoljno za raketiranje


molim iskusnije forumaše da prokomentiraju, jesu li ikad vidjeli ovakvu ravnu crtu na grafu kao na atpl od 15.7. do danas kod drugih dionica i ako da čega je to bio najčešće pokazatelj/što je bio uzrok?
očito je dionica ne reagira ni na dobro ni na loše…iz moje perspektive to nije ni akumulacija ni iskrcavanje, ili kao da veliki igrači ravnomjerno mijenjaju strane ne znajući što bi sa sobom i dionicom.po toj logici bi mogla dugo ostati na ovim razinama i ni gore ni dole.ht bi mogao biti rollercoaster za nju…

Jesam, dionica se zove ATPL-R-A.

"Kupujte zemlju, ona se više ne proizvodi"

Što se ravne crte tiče to je istina. Ne znam da li je netko primijetio, a to se radi na sljedeći način.

Postavi se 100, 200 komada na kupnju, ako prođe par puta, pojača se kupnja i lupa po prodaji, odmah se ti nalozi stave na prodaju 10-20 kuna iznad(a može jer ima materijala) i ako prođe zaradio je za burek (sa sirom, jer ne jede meso), a cijenu izvrsno održava na tim razinama. Ista stvar je i kod JDPL.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



kak nam je danas BDI?

Danas je malo mamuran sinoć se zapio slavio je prelazak preko 3xxx bodova. čak su ga se u Seebizu sjetili spomenuti kako je rastao 10% u tjedan dana, bilo bi lijepo da su rekli da je u zadnjih mjesec dana rastao od 1900 do 3001 bod što iznosi 55% (bilo bi to previše lijepo da bi se usudili napisati). Inače kolega BDI se objavljuje na http://www.blaticexchange.com između 14.00-14.30 (obično oko 14.15h), prem ffa levelima na platou danas bi trebao biti pozitivan.

[/quote]

ok, ali treba password za uci noter?


mislim da je riječ o tome da će predstojeće izvješće biti loše,te oni malo veći igrači koji žele prinose na lovu odmah bježe iz atpl misleći da će drugdje izvući više

Zašto bi 3Q bio loš, pa BDI je u lipnju bio na 4000, stoga bi za loše izvješće trebalo smjeniti Upravu, no do toga neće doći jer će dobrom izvješću pridonjeti i hoteli i (manje) avioni. Eto, ja mislim da će 4Q biti lošji od 3Q bez obzira na ovaj zadnji rally BDI.

usput kada bi trebalo biti izvješće za 3Q?!

kao što možemo vidjeti iz priloženog , granica od 3000 bdi nije bila dovoljna za podizanje cijene .
ništa, čekamo 4000 . [sealed]

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

A glupe li ATPL, ni da makne. Čekam je pred svojim ekranom već tri mjeseca i ništa. Ima li pomaka na vašim monitorima, primjerice vi koji ste bliže Dubrovniku. Jel kod Vas išta porasla. Kod nas u slavoniji ama baš ništa- Eto već puna tri mjeseca, nešto slično cijeni žita, ni tamo ni vamo. Ako je kojim slučajem kod Vas bolje javite pa da i mi iz istočnih krajeva krenemo prema jugu.
Hvala za moguću pomoć , i požurite s odgovorom !! Sjedim na klupi i čekam !!
[angry]

I very much love INGRA !!

New Report

Close