ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da , samo što se rast BDI-a prema mnogim prognozama neće nastaviti,odn. slijedi bar manje hlađenje,ako ne i jače,a onda…

A ništa, idemo DALJE!

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Treba prihvatiti da uzleta, kakav je bio onaj lani, do 3800 kn, baš i neće biti, ali da će rasti, vjerovatno hoće. Treba se zadovoljiti time da kompanija ima posla, radi, zarađuje, i nadam se ima daleko "kvalitetniji" management, da ne koristim neke druge izraze, nego npr. Podravka, a sve to zajedno dioničarima donosi profit.

sutra je novi dan.

pa ne treba odmah na 3800 ali ni 2800 nije loše za početak [thumbsup]


pa ne treba odmah na 3800 ali ni 2800 nije loše za početak [thumbsup]

obzirom na vrijeme i kolicine koje se akumuliraju ,prosudite sami…..target

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Ovaj dio gdje je BDI probio 62%, a koji je po meni bio sporan, sada sam uvjeren da ide prema 38% !! [thumbsup]

I very much love INGRA !!

samo nemojte o targetima

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

koliko mi se cini ovaj posao s isplatom dividende putem vlastitih dionica bi trebala bit super stvar. Isplatom u dionicama nebi trebalo doći do samnjenja book value same ATPL jer tehnički gledano doći će do smanjenja dobiti od prethodne godine koja je određena za isplatu dividende i istovremenog povećanja kapitala. Naime, ako atpl radi sukladno MRS a trebala bi .. to znaci da je prilikom kupnje vlastitih dionica iste trebala prezentirati u bilanci kao smanjenje kapitala … eh .. al kad se malo baci oko na samu bilancu nije sve baš tak transparentno ..

.. druga dobra stvar je da se isplatom dividende u dionicama ne dovodi u pitanje sama likvidnost ..
.. treca dobra stvar je da se opet otvara prostor za novu akumulaciju samih trezorskih dionica
… cetvrta dobra stvar da BDI raste

[b]"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju"[/b]

……….još samo da je puste s lanca……………..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


koliko mi se cini ovaj posao s isplatom dividende putem vlastitih dionica bi trebala bit super stvar.

Slažem se, posebno je to dobro za članove Uprave, što manja cijena dionice dobiju veći broj komada. U svakom slučaju dobro (za njih). Vidiš kako je to jednostavno, moš mislit. [angry]

Gardist……BRAVO ! Konačno nešto logično paše na odgovor….zašto to rade?…….sve ostalo činilo mi se nekako sporedno…..

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


.. druga dobra stvar
.. treca dobra stvar
… cetvrta dobra stvar

Dobra stvar je i ta da ćemo, kad se počnu prodavati dividendne dionice, moći kupiti jeftinije nego sada. [thumbsup]

misliš li da ima toliko dividendnih dionica i da će one sve u prodaju pa će cijena pasti zbog toga a ne zbog prilika vani ?

New Report

Close