ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:52
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kao što neki kolege kažu-potpisujem[smiley2]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


Pustite fondove na miru (btw slazem se sa Techmanom) i zaronite malo u postove na ovoj temi. Naci cete likove koji euforicno postaju BDI i vozarine (ATH), a na drugim temama traze savjet kad je najbolje vrijeme “za uletiti”…. upravo su oni ti koji su pospjesili taj pad, nikakvi fondovi….

ne bih se slozio!
da su mali pospjesili , to je istina, ali postotno, mislim da su zanemarivi.
pogledajmo istini u oči, unazad 3-4 tjedna netko konstantno “kipa”, iskrcava se brutalno i ne pazi na cijenu.
racunam da je dnevno iskrcavao u prosjeku po 1000-1500 dionica.
ako vi mislite da je to mali, blago vama.

moje misljenje je da je to netko od “velikih” koji je te silne dionice kupio po cijeni od tridesetak kuna jos 90ih i sad ih brutalno iskrcava.poceo je na 3700, pa na 3400, pa na 3300, uopce ga nije briga 300kn gore-dolje.
iskreno mislim da je skoro pa istu kolicinu mogao iskrcati i uz konstantni rast cijene, ali octio ga ne brine 10% sim-tam.
da nije bilo te persone, ili vise njih, cijena nikad ne bi pala ispod 3500kn, usprkos svim korekcijama, SDPeima, Jurčićima itd.
kao sto vidimo, potraznja za ovom dionicom nikad nije bila veca, da je bilo koja druga imala ovakav brutalan pritisak na kupnji, pala bi barem 30% od neke stabilne cijene,a ne ATH.

tko je to?
ne znam..
ali pretpostavljam da je Floki & Aureus..a mozda i Raiffica..a ima jos kandidata..
kad se toga rijesimo, ocekujem jak rebound cijene.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

ne bih se slozio!
da su mali pospjesili , to je istina, ali postotno, mislim da su zanemarivi.
pogledajmo istini u oči, unazad 3-4 tjedna netko konstantno “kipa”, iskrcava se brutalno i ne pazi na cijenu.
racunam da je dnevno iskrcavao u prosjeku po 1000-1500 dionica.
ako vi mislite da je to mali, blago vama.

moje misljenje je da je to netko od “velikih” koji je te silne dionice kupio po cijeni od tridesetak kuna jos 90ih i sad ih brutalno iskrcava.poceo je na 3700, pa na 3400, pa na 3300, uopce ga nije briga 300kn gore-dolje.
iskreno mislim da je skoro pa istu kolicinu mogao iskrcati i uz konstantni rast cijene, ali octio ga ne brine 10% sim-tam.
da nije bilo te persone, ili vise njih, cijena nikad ne bi pala ispod 3500kn, usprkos svim korekcijama, SDPeima, Jurčićima itd.
kao sto vidimo, potraznja za ovom dionicom nikad nije bila veca, da je bilo koja druga imala ovakav brutalan pritisak na kupnji, pala bi barem 30% od neke stabilne cijene,a ne ATH.

tko je to?
ne znam..
ali pretpostavljam da je Floki & Aureus..a mozda i Raiffica..a ima jos kandidata..
kad se toga rijesimo, ocekujem jak rebound cijene.

Ovo potpisujem do zadnjeg. Ako se sjecate jos dok smo bili na 3700 pitao sam TKO SE ISKRCAVA, a jedini odgovor je bio u stilu “koga briga kad to netko veliki jede”. Nisam to pitao bezveze jer kako sam dugo bio u PTKM znam kak izgleda kad se netko veliki kao tamo Hypo iskrcava. To traje duugo uz rusenja cijena. Ocito i ovdje imamo nekog velikog. Nije frka, ovo ne mislim prodavati barem godinu dana, ali da smo znali tko se iskrcava i otprilike zasto mogli smo svi lijepo jeftinije ulaziti.


tko je to? ne znam.. ali pretpostavljam da je Floki & Aureus..a mozda i Raiffica..a ima jos kandidata.. kad se toga rijesimo, ocekujem jak rebound cijene.

Kolega Sakai da li zelite kazati da su Floki & Aureus i Raiffica u svim dionicama na ZSE jer su sve u crvenom i da se iskipavaju iz dionicarskog businessa? Nece biti. Ja sam govorio u postu o generalnoj situaciji na burzi a apostrofirao sam da pad brodara nema nikakve veze sa njihovim poslovanjem.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

heh svaka dionica ima svog iskrcavaoca[smiley2],zanimljivo.

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


heh svaka dionica ima svog iskrcavaoca[smiley2],zanimljivo.

Djelujes mi vrlo zabrinuto na avataru. Ko je tvoj iskrcavatelj?[smiley8]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

wiking:

heh svaka dionica ima svog iskrcavaoca[smiley2],zanimljivo.

Djelujes mi vrlo zabrinuto na avataru. Ko je tvoj iskrcavatelj?[smiley8]

budes ti vidio kad kolega sa vecere pukne pa iskrca 550 komada[smiley2].Sala,a tu sam friski u Atpl al znam za Viro,Jdpl,Ipkk

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


sakai: ” Pustite fondove na miru (btw slazem se sa Techmanom) i zaronite malo u postove na ovoj temi. Naci cete likove koji euforicno postaju BDI i vozarine (ATH), a na drugim temama traze savjet kad je najbolje vrijeme “za uletiti”…. upravo su oni ti koji su pospjesili taj pad, nikakvi fondovi…. ” ne bih se slozio! da su mali pospjesili , to je istina, ali postotno, mislim da su zanemarivi. pogledajmo istini u oči, unazad 3-4 tjedna netko konstantno “kipa”, iskrcava se brutalno i ne pazi na cijenu. racunam da je dnevno iskrcavao u prosjeku po 1000-1500 dionica. ako vi mislite da je to mali, blago vama. moje misljenje je da je to netko od “velikih” koji je te silne dionice kupio po cijeni od tridesetak kuna jos 90ih i sad ih brutalno iskrcava.poceo je na 3700, pa na 3400, pa na 3300, uopce ga nije briga 300kn gore-dolje. iskreno mislim da je skoro pa istu kolicinu mogao iskrcati i uz konstantni rast cijene, ali octio ga ne brine 10% sim-tam. da nije bilo te persone, ili vise njih, cijena nikad ne bi pala ispod 3500kn, usprkos svim korekcijama, SDPeima, Jurčićima itd. kao sto vidimo, potraznja za ovom dionicom nikad nije bila veca, da je bilo koja druga imala ovakav brutalan pritisak na kupnji, pala bi barem 30% od neke stabilne cijene,a ne ATH. tko je to? ne znam.. ali pretpostavljam da je Floki & Aureus..a mozda i Raiffica..a ima jos kandidata.. kad se toga rijesimo, ocekujem jak rebound cijene.

I ja potpisujem sve osim onoga tko se iskrcava. I ja sam postavio pitanje tko se iskrcava još kad je počelo na 3700, ali mi je odgovoreno kako to “nije nitko iz prvih 10”. Možda i nije iz prvih 10. ali ima municije da se smrzneš.

Pozdrav

Mig, moguce je da si u pravu. No zar nije moguce da postoje neki “mali” koji imaju znacajne kolicine… pa vise njih i eto. Uglavnom, vidjet cemo za nekoliko dana.

Techman, bojim se da nisam ovo razumio. Mig je spomenuo Flokija i Aureus – i mogao bi biti u pravu.

Alien, da smo znali… a kako? (netko je ocito znao i pametno sutio[smiley2]). Nazalost nisam insider…

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Techman, bojim se da nisam ovo razumio. Mig je spomenuo Flokija i Aureus – i mogao bi biti u pravu.

Tako je. Bilo je namjenjeno Migu ali je zavrsilo kod tebe. Da po mojim informacijama Aureus se iskrcava iz samo njima poznatog razloga. Imaju 17000n komada i nebi trebalo puno trajati. Svaki dan se zavrti par tisuca dionica.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Sinoc smo imali Shipping beer party u Hamburgu. Sjedio sam sa jednim od brokerom PD zaduzenim za panamakse i njegovim kolegom iz Frachtcontor Junge & Co. Malo smo pretresli market i ovo sta se desava kod nas nije ama bas nicim vezano za trziste. Po meni je iskljuciva politika.

http://www.frachtcontor.com

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Sinoc smo imali Shipping beer party u Hamburgu. Sjedio sam sa jednim od brokerom PD zaduzenim za panamakse i njegovim kolegom iz Frachtcontor Junge & Co. Malo smo pretresli market i ovo sta se desava kod nas nije ama bas nicim vezano za trziste. Po meni je iskljuciva politika. http://www.frachtcontor.com

Bit će nekaj od vas gospon Techman, konačno ste počeli ulaziti u bit naše burze.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

New Report

Close