ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 13:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
48,44
22.477
464
48,30
48,80
-0,82%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Zar ovi što su van ATPL-a misle da će rasprodaja vječno trajati. Pad je brz i vjerojatno vrlo kratak, međutim uspon će biti, ne brz, nego munjevit pa baš i neznam koji sretnici će se uspjeti ukrcati kada bude lansirana. Tu u prvom redu mislim na fondove koji će pomesti prodaju do malo više razine cijene, a onda ponuditi dionice na prodaju malim “vanjskim” suradnicima.

U trenutku uspjeha ne zaboravljaj svoje neuspjehe.


Zar ovi što su van ATPL-a misle da će rasprodaja vječno trajati. Pad je brz i vjerojatno vrlo kratak, međutim uspon će biti, ne brz, nego munjevit pa baš i neznam koji sretnici će se uspjeti ukrcati kada bude lansirana. Tu u prvom redu mislim na fondove koji će pomesti prodaju do malo više razine cijene, a onda ponuditi dionice na prodaju malim “vanjskim” suradnicima.

tocno tako…fondovi ce dici cijenu strahovito brzo …a jos znamo kako je dobit brokera tesko hehe…ja ne prodajem ovo…najmanje se brinem za atpl i jdpl..


Ako se objavi 25.11. tj naveče na dan izbora(da li sam naveo točan datum),da je pobjedio SDP sljedeći radni dan burze (ponedjeljak) desiti će se slom burze jer zbog psihološkog efekta svi će ići prodavati dionice, neće se čekati nikakav zakon da bi se to desilo,već odmah.(moje skromno mišljenje.)

Daj smiri se zidak. Previše emocija. Prije će ljudi poslije izbora udarati po asku i kupovati ovako jeftine dionice, nego preodavati dionice koje će tada biti ispod ATH 20%.

FALI NAM LIKVIDNOSTI; DAJ ŠTEFEK, NATOČI NAM PO JEDNU


Ako se objavi 25.11. tj naveče na dan izbora(da li sam naveo točan datum),da je pobjedio SDP sljedeći radni dan burze (ponedjeljak) desiti će se slom burze jer zbog psihološkog efekta svi će ići prodavati dionice, neće se čekati nikakav zakon da bi se to desilo,već odmah.(moje skromno mišljenje.)

Da, vidio sam na kalendaru jednog od fondova slijedeci itinerar:
26.11. – 10:00 ako je pobijedio SDP burze vise nema, idemo doma s gacama na stapu i lovom za burek i jogurt
26.11 – 10:00 ako je pobijedio HDZ crobex skace u 29 minuta na 10000 bodova

Cak i u itineraru od Atlanske pise “u 26.11. u 10:00 ako je vecer prije pobijedio SDP potapamo demonstrativno sve brodove, a avionima se zabijamo u nas hotel, sabor itd”

Smirite se kolega, previse ste zabrijali. Vec smo x puta pricali o toj temi no i da pobijedi SDP nema PKD-a do 1.1.2009. A to je jos jako daleko. Vise se brinite oko zadnjeg izvjesca EU komisije gdje po x-ti put nadove da nismo nikakav progres napravili po kljucnim pitanjima. To je ono sto me definitivno vise brine za nasu burzu od toga tko ce dobiti izbore

Pobjedi li HDZ crobex će instant skoćiti, pobjedi li SDP crobex će skoćiti poslje nove godine. Ipak našim tržištem kapitala upravljaju fondovi a ne mali ulagaći, odnosno da fondovi to žele mogu bez problema dići crobex. Mišljenja sam da će to i ućiniti poslje nove godine. Poruka fondova glasi:malim paničarima nije mjesto na burzi te ih treba dobro izpreplašiti, oni nek novac daju nama i mi ćemo s njim raspolagati bolje od njih. To naravno ne vrijedi za ATPL pošto je ona pala na ogromnim prometima, za nju i JDPL vrijede neka druga pravila koja meni nisu poznata, najvjerojatnije će rast kad to najmanje budemo oćekivali, recimo kad im se potopi Imperial (nedaj bože)[smiley15]

&

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 140.613 10,08 Osnovni račun
2. CROATIA OSIGURANJE D.D. 137.361 9,84 Osnovni račun
3. ATLANTSKA PLOVIDBA D.D. 118.972 8,53 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 62.134 4,45 Skrb. račun
5. USKOKOVIĆ ŽELIMIR 57.975 4,15 Osnovni račun
6. LONZA VLAHO 55.966 4,01 Osnovni račun
7. JERKOVIĆ ANTE 55.142 3,95 Osnovni račun
8. VLADOVIĆ-RELJA DUŠKO 49.274 3,53 Osnovni račun
9. HPB D.D. 38.268 2,74 Skrb. račun +522
10. ŠMOK DAMIR 27.163 1,95 Osnovni račun

usporedno sa stanjem od 14.11.2007

&

teo, 17.11.2007. u 16:36
http://biz.yahoo.com/ibd/071115/newamer.html?.v=1

‘ko razumije engleski neka procita


To su gluposti. Pa ne mogu se zakoni retroaktivno primjenjivati. Moraju proći nekoliko čitanja u saboru, mora se omogućiti adekvatna informatička podrška i podzakonski i provedbeni akti koji će uopće podržavati primjenu tog eventualno donesenog zakona.

***obrisano***podji na internet, udri u Wikipediju pojam Hrvatska i dobit ces objasnjenje da je to jedna mala pitoreskna zemlja na Balkanu u kojoj su sva cuda moguca.

A sad malo prakse iz zivota nasih pomoraca. Na jednom od proslih zasjedanja Sabora donijet je zakon o porezima i doprinosima pomoraca. Pa kaze da ce svi morati uplatiti retroaktivno za zadnje 3 godine sve doprinose za mirovinsko i zdrastveno osiguranje. I da znas nikakav zakon o tome prije nije postojao. S neba pa u rebra i unatrag. Sve to su sekundirali kolege iz ITF (Sindikata pomoraca Hrvatske) koji odlicno zive kao paraziti na grbaci ljudi koji jedu kruh sa sedam kora.

Dobrodosao u Hrvatsku.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

***obrisano***Rektroaktivne uplate obveznih janih davanja itekako su moguće. Po presudama i vansudskim nagodbama to je nešto što je sastavni dio postojećih zakonskih propisima, posebno uvođenjem novog mirovinskog sustava ( 01.01.2002. )i dopunama i izmjenama zakona o zdravstvenom osiguranju. Ali očito je da miješate kruške i jabuke.
To su samo provedbeni akti temeljem već donešenih zakonskih propisa.
Ovdje govorimo o tome da Zakon još uopće nije niti donesen, niti je prošao saborsku proceduru, niti je u primjeni, a kada će biti o tome možemo samo nagađati. Ali se ni u kojem slučaju neće primjenjivati retroaktivno na bilo koju ostvarenu kapitalnu dobit koja se odnosi na prethodna razdoblja.
***obrisano***

Pa što ako i pobjedi SDP?Opalit če porez na kapitalnu dobit,na izvučenu kapitalnu dobit.A to znači ,ako kupiš dionice , recimo 100komx5000kn=500.000kn.nikom ništa.Na taj kapital se ne plača porez.Ako dionicama cijena skoči napr.30% i ti sad imaš 650.000kn.opet nikom ništa.Tek kad prodaš postaješ porezni obveznik,i to 10 do 20%(zavisi kako odrede)na dobit.,u ovom slučaju 15.000 do 30.000kn. U normalnom svijetu normalna stvar.
A ako pobijedi HDZ,nemojte misliti da oni neče uvesti taj isti porez.Kad je neka vlast izričito protiv neke mjere,to znači da če je i sama vrlo skoro donjeti.Sjetite se priče s PDV-eom prije četiri godine.Dobili izbore na priči da če smanjiti PDV ….i….ništa[smiley1][smiley1]

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!


To su samo provedbeni akti temeljem već donešenih zakonskih propisa. Ovdje govorimo o tome da Zakon još uopće nije niti donesen, niti je prošao saborsku proceduru, niti je u primjeni, a kada će biti o tome možemo samo nagađati.. ***obrisano***

Nemoj citat povrsno. U mom postu ljepo pise da takav zakon NIKAD nije postojao prema tome nema nikakve veze sa retroaktivnim obvezama javnih davanja. To bi bilo isto kao da drzava nametne gastarbaiterima da jos jednom plate doprinose i u Hrvatskoj i to za zadnje tri godine odjednom. Poslodavci pomorcima placaju zdrastveno osiguranje a na boljim firmama i penziono. Svoj posao obavljaju izvan Hrvatske, plove na zastavama gdje takse nema i u Hrvatskoj provode manji dio godine (isto kao i nasi Ivanisevici, Kovaci itd). I sad drzava kaze svi ce te platiti davanja unatrag za tri godine. Naravno Kovacima i Ivanisevicima ne jer nam se smjese sa izbornih plakata ali naucili smo da mali obicno oberu bostan.

Na zalost ponavljam jos jednom sve je kod nas moguce.

Ja osobno nemam nista proti oporezivanja kapitalne dobiti ako to bude regulirano zakonima slicnim onima u ostalim razvijenim demokracijama kojima tezimo. Zao mi je sta nas je moderator osisao. Nisam uspio vidjeti cim si me pocastio :-). Ne cini mi se da sam bio bezobrazan ni neafirmativan. Sarkastican da.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Pa što ako i pobjedi SDP?Opalit če porez na kapitalnu dobit,na izvučenu kapitalnu dobit.A to znači ,ako kupiš dionice , recimo 100komx5000kn=500.000kn.nikom ništa.Na taj kapital se ne plača porez.Ako dionicama cijena skoči napr.30% i ti sad imaš 650.000kn.opet nikom ništa.Tek kad prodaš postaješ porezni obveznik,i to 10 do 20%(zavisi kako odrede)na dobit.,u ovom slučaju 15.000 do 30.000kn. U normalnom svijetu normalna stvar. A ako pobijedi HDZ,nemojte misliti da oni neče uvesti taj isti porez.Kad je neka vlast izričito protiv neke mjere,to znači da če je i sama vrlo skoro donjeti.Sjetite se priče s PDV-eom prije četiri godine.Dobili izbore na priči da če smanjiti PDV ….i….ništa[smiley1][smiley1]

ali onda treba zaboraviti trgovanje dionica na dnevnoj ili razini na kratki rok..to će se tretirati kao špekulativno trgovanje i porez će biti znatno veći.
HDZ sigurno neće uvesti porez na KD (možda tek pred kraj mandata ukoliko dobije ove izbore) što bi bilo puno bolje nego da nam SDP-ov porezni mač odmah visi nad vratom.

"Da ne mrzin,i buden pošten, iskren i odan, a razliku između zla i dobra, nisan naučija ni od fratra, ni hodže, ni popa "

New Report

Close