ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 18:14
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



..a drys raste iz drugih razloga…

Da, raste zato što je pao sa 130$ na 3$. Usporedi taj pad sa ATPL i sve će ti biti jasno.
[/quote]
Kolega zanemario si bitan podatak da je DRYS imao u međuvremenu dokapitalizaciju i zato je irelevanton uspoređivati cijenu dionice na taj način.

atpl prati dsx,a ne drys..pozdrav ekipi koja vjeruje u brodare,neće to naglo gore,ali mic po mic ide,možda je nekome neprimjetno,ali meni je očito…


atpl prati dsx,a ne drys..pozdrav ekipi koja vjeruje u brodare,neće to naglo gore,ali mic po mic ide,možda je nekome neprimjetno,ali meni je očito…

Pa da, i meni je to očito, pravo uzlazni trend zadnjih par mjeseci! A ko to ne vidi sam si je kriv i treba si uzet naočale il bar uzet instrukcije kod nekih forumaša.

never surrender

kratko i jasno: zašto "netko" danas ima nalog na kupnji 290 kom, 1140kn/kom?! sigurno ne, da bi prodao po 1160?! ili?! [cool]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

glad za atol je danas prilično jaka, hoćemo li na 1200?!bilo bi vrijeme…. [thumbsup]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

dva dana prije roka kupnje za dividendne dionice bila je i 1189 kn. pa se pisalo "ide to preko 1200". a gdje je završila ? istina imala je od tada i uspone i padove.vrijeme (ulagači) će pokazati vrijedi li puno preko 1200. [proud]

gle poštovani buda….
ovo je moje osobno mišljenje, jer sam dioničar koji voli svoju dionicu!
…i koji povremeno "zavrti" na burzi koju dionicu kako bih "jahao" na pozitivnom valu….
ali.. u ne tako davna vremena i fondovi i masa ljudi koji su vjerovali i još vjeruju u ATPL nesebično su ju kupovali….
jednakim žarom kupovao sam atpl kada je bila 3100~3500, kao ii po 500~600 kn, jer dugoročno dionica je sigurno ulaganje…..
…čitajući postove na forumu, dobivam dojam da je ovdje dosta pojedinaca kojima "se žuri" i koji nakon što pogrizu sve nokte, dok bulje u monitor, prateći par postotaka vlastita gubitka, naprosto izlete iz dionice i onda opet čekaju "sunce"….izgriženih noktiju…. [lol] i naravno odmah na forumu ispale kriv je "taj i taj, koji je napisao to i to…"
..to mi liči kao krpanje duga kreditom….nažalost….
…fino je "ufatiti" vjetar u leđa pa prodati danas po 1160 i kupiti po 1140, na cca. 100 kom, i tako 2-3x tjedno pa čovjek može reći da od toga može malko privrediti….
no pogled na prodaju/količinu pokazuje momentalno prosjek 1,5,15,20 kom!?!?!? ajojjjjj!!!
"hvatati vjetar u leđa"….uvijek
"panično prodavati"…….nikad
"dokup, uvijek…vrijeme radi za tebe"
"voli svoju dionicu i ona će ti vratiti, sigurno…."
"ne očekuj 100% prinosa za 6mj!"

danas pogledah situaciju, odlogirah se i ujedno pozdrav svim vjernim dioničarima ATPL!

p.s. joj kad krene, jojjjj……tražiti će se dionica i ispod madraca…..

[lol]

hvali more, drž se altantske plovidbe.....

Bravo Rhino, uzeo si mi rijeci iz usta…

Ovdje upišite svoj komentar… [lol]

14. listopad 2009.
Rio Tinto ostvario rekordnu proizvodnju željezne rude u proteklom kvartalu

Rudarski div Rio Tinto izvijestio je danas o rekordnoj proizvodnji željezne rude u trećem tromjesečju, prkoseći padu aktivnosti u svjetskom gospodarstvu i trvenjima na ključnom kineskom tržištu.

Britansko-australska kompanija objavila je da je u trećem kvartalu povećala proizvodnju željezne rude za 12 posto u usporedbi s istim razdobljem godine ranije, označivši novi tromjesečni rekord, s tim da je prodaja Kini "zadržana na visokoj razini". "Opažamo prve znakove oporavka na nekim ključnim tržištima, iako smo i dalje oprezni u vezi kratkoročnih izgleda", kazao je izvršni direktor kompanije Tom Albanese.

"Naše poslovanje i dalje je učinkovito, proizvodnja željezne rude zabilježila je novi tromjesečni rekord, s tim da su isporuke Kini zadržane na visokoj razini". Rio je povisio svoje ciljeve proizvodnje željezne rude za 2009. na 210 do 215 milijuna tona, u odnosu na dosadašnjih 200 milijuna. Proizvodnja u australskoj regiji Pilbara porasla je za 18 posto na godišnjoj razini, s tim da rudnici stalno rade preko kapaciteta, stoji u priopćenju.

Kompanija je ovaj mjesec sklopio sporazum vrijedan nekoliko milijardi dolara o eksploataciji jednog od najbogatijih svjetskih rudnika bakra u Mongoliji, te je sada izjavio da je značajno povećao i proizvodnju tog metala, i to za 24 posto.

Proizvodnja aluminija bila je pak 4 posto niža zbog pada potražnje. U Riju također napominju da su prodali imovinu ukupne vrijednosti 4,1 milijardu američkih dolara i iskoristili za otplatu dugova prihode od prodaje izdanih prava u visini 14,8 milijardi dolara.

(Hina/pd)

hvali more, drž se altantske plovidbe.....


Ovdje upišite svoj komentar… [lol]

14. listopad 2009.
Rio Tinto ostvario rekordnu proizvodnju željezne rude u proteklom kvartalu

Rudarski div Rio Tinto izvijestio je danas o rekordnoj proizvodnji željezne rude u trećem tromjesečju, prkoseći padu aktivnosti u svjetskom gospodarstvu i trvenjima na ključnom kineskom tržištu.

Britansko-australska kompanija objavila je da je u trećem kvartalu povećala proizvodnju željezne rude za 12 posto u usporedbi s istim razdobljem godine ranije, označivši novi tromjesečni rekord, s tim da je prodaja Kini "zadržana na visokoj razini". "Opažamo prve znakove oporavka na nekim ključnim tržištima, iako smo i dalje oprezni u vezi kratkoročnih izgleda", kazao je izvršni direktor kompanije Tom Albanese.

"Naše poslovanje i dalje je učinkovito, proizvodnja željezne rude zabilježila je novi tromjesečni rekord, s tim da su isporuke Kini zadržane na visokoj razini". Rio je povisio svoje ciljeve proizvodnje željezne rude za 2009. na 210 do 215 milijuna tona, u odnosu na dosadašnjih 200 milijuna. Proizvodnja u australskoj regiji Pilbara porasla je za 18 posto na godišnjoj razini, s tim da rudnici stalno rade preko kapaciteta, stoji u priopćenju.

Kompanija je ovaj mjesec sklopio sporazum vrijedan nekoliko milijardi dolara o eksploataciji jednog od najbogatijih svjetskih rudnika bakra u Mongoliji, te je sada izjavio da je značajno povećao i proizvodnju tog metala, i to za 24 posto.

Proizvodnja aluminija bila je pak 4 posto niža zbog pada potražnje. U Riju također napominju da su prodali imovinu ukupne vrijednosti 4,1 milijardu američkih dolara i iskoristili za otplatu dugova prihode od prodaje izdanih prava u visini 14,8 milijardi dolara.

(Hina/pd)


nemoj im servirati….al ok ti si valjda dovoljno kupio [wink]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

RHINO3

nisam naveo da nevolim atpl.čak mi se čini simpatičnom za kupnja-prodaja.samo čitam komentare i uvijek ima onih koji bi da im dionica (bilo koje firma) kad kupe ode u nebo i onih koji nisu kupili da padnu na mizeriju da je mogu kupiti.po meni dionica bi trebala rasti i padati zavisno od kupaca koji osluškuju (čitaju) o poslovnosti poduzeća.naša burza prati američku gdje izlaze izvještaji o njihovim poduzečima.šta je sa našim izvještajima?gledam jutros kupnju na atpl,nekoliko 1160,par ponuda za kunu.dvije niže i rupa do 1150.zanima me tko su ti koji prodaju jednu -dvije dionice i spuštaju cijene.same dobre vijesti o rio tintu a jučer dionice -2% ?

btw. vjerujem u atpl

[lol]

Malo si pretjerao kolega u svim smjerovima, ali tko riskira profitira. Srećom danas je zelenjava pa nema našeg mentora i dobrog anđela gosp. Techmana, ali ako ovo tvoje pročita mogao bi završiti u kut na kuruzi, pogotovo jer mu je Ledo u blokadi. Da sam ga onomad slušao sad ne bi znao što imam.
[huh]

TKO IMA MALO DUKATA GOVORI: ŠTO DA RADIM S NJIMA, A ONAJ ŠTO IH IMA MNOGO GRMI: GOSPODARU, DAJ JOŠ!!! NA ZSE I U EU TREBA KO ZMIJA SPAVAT NA JEDNO OKO!!!

New Report

Close