ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 06:28
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Tko je za to da će atpl u ponedjeljak presisat 1200 nek mi da ocjenu 100! Ja sam za to!

Budeš ti kupio kolega po 30 kuna na koliko i je tvoj target, pa ekipa sa tehničke ti je rekla da će je biti po 30 kuna samo trebaš čekati.


Samo bih još dodao da američki brodari nemaju veze s našom burzom jer naši su brodari ionako potcjenjeni debelo, to svi vide a nitko neće priznat, ne isplati se borit s ovom činjenicom.

Jesi siguran da si mislio ovo napisat?

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



Samo bih još dodao da američki brodari nemaju veze s našom burzom jer naši su brodari ionako potcjenjeni debelo, to svi vide a nitko neće priznat, ne isplati se borit s ovom činjenicom.

Jesi siguran da si mislio ovo napisat?
Kolega Misko vidim da uvijek pametujete,dajte mi recite nesto o brodarima,nesto konstruktivno.

[/quote]

Nek vam crkva plati harac, a ne narod.

Danas je red da Handysize ostvare pozitivan BDI

Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed


Danas je red da Handysize ostvare pozitivan BDI

Vaš link

Oni su i inače predvodnici trenda. Kad handy potegnu onda ni capeovi nemogu stat…

Sva sreća pa je ponuda brodova velika pa to nebude odletilo jako visoko pa još stignem dokupit…

🙂

Ovakve druk poruke bolje da i ne postaš…



Danas je red da Handysize ostvare pozitivan BDI

Vaš link

Oni su i inače predvodnici trenda. Kad handy potegnu onda ni capeovi nemogu stat…

Sva sreća pa je ponuda brodova velika pa to nebude odletilo jako visoko pa još stignem dokupit…

🙂

Ovakve druk poruke bolje da i ne postaš…
[/quote]
zuti@ uvjek stignes kupit….ali po kojoj cjeni [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

jel ovo atpl pada il raste???


Ovo je bila sarkastična poruka. Ne namjeravam još neko vrijeme ući u brodare dok se ne vidi stalno stanje ponude i potražnje brodskog prijevoza. Onoliki rast BDI-a bio je anomalija, razine od 2500 do 6000 su relanost. Bojim se jedino dali će u dogledno vrijeme i ovih 6000 biti nedostižno…

Moje mišljenje:

Kina i olimpijske igre bili su poluga u stvaranju onako velikog BDI-a. Kad gledam unazad, kad se gledaju razine BDI-a vidi se da je bdi pao s danom otvaranja olimpijskih igara. Onoliki rast BDI-a, posljedica su u velikoj mjeri željom Kine da se olimpijske igre i infrastruktura oko nje napravi u zadanom roku.

I sve više sam mišljenja da je uprava ATPL imala proklete sreće a ne znanja kada je kupovala brodove. Nažalost, ja ovo kolebanje između odustajanja od kupnje, prenamjene, kupovina drugačijeg tipa vidim u jednom svjetlu u kojem ostali možda i ne vide – uprava nezna što bi i kako bi i bojim se da će završiti negdje na razinama gdje je bila i kad se otvorio ovaj forum.

Ipak vjerujem da će u konačnici doći opet njeno vrijeme (vjerovatno kada se Indija ili neka afrička zemlja odluče ogranizirati olimpijske igre).

A tada će ova cijena od cca 1000 kuna biti sitna naspram cjeni koju će postići…

To je samo moje mišljenje…

A sad lupite kecove…

Pozdrav svima!
Jel zna ko kada će doći dionice sa dividende ???
Već bi trebali biti koko sam shvatio …

«The trend is your friend!»


Pozdrav svima!
Jel zna ko kada će doći dionice sa dividende ???
Već bi trebali biti koko sam shvatio …

I ja sam shvatio da ću barem dividendu za one iznad 12 kom dobiti do 8.10. (?), ali očito sam krivo shvatio.. zar se stvarno ne zna točan datum?

Lijepo je što cijene rastu i ATPL se bliži 1200, malo mi je dosadno bez dežurnih katastrofičara kao Techman, Peromadjar i ekipa, kada netko pogrješi u optimističnoj prognozi odmah ga napadnu, a kada oni pogrješe u svojim katastrofičnim predviđanjima svi šute.


Lijepo je što cijene rastu i ATPL se bliži 1200, malo mi je dosadno bez dežurnih katastrofičara kao Techman, Peromadjar i ekipa, kada netko pogrješi u optimističnoj prognozi odmah ga napadnu, a kada oni pogrješe u svojim katastrofičnim predviđanjima svi šute.

Katastrofičnim predviđanjima ?? Pa vrijeme će tek pokazati dali će BDI u ovoj i sljedećoj godini stvarno biti dovoljno visok da ATPL završi te dvije godine s pozitivnom nulom. Nulom – bez zarade.

Po meni sada JDPL, nažalost bolje stoji nego atlanska – za početak imaju keša, kojeg će potrošiti na novogradnje – pitanje je samo cijene novogradnji – ali sve u svemu radi se o dugoročnom ulaganju od dvije ili više godina…

Ovo je samo moje mišljenje…

New Report

Close