ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


najmanje se brinem za atpl i jdpl….[smiley2]..ulazio sam i na 3300 kn….i samo strpljenje je spas..

Evo malo podrške onim drhtavim ručicama, i ja sam mali ulagač, i gotovo sve sam uložio u ATPL , ušao sam na ATH oko 3850kn i još uvijek nemam namjeru prodati nego razmišljam odakle nacijedit još malo casha da kupim još koju dionicu. Doći će ona na ATH još puno puta!


Strawinsky: ” Jedna od najboljih dionica na tržištu ATPL danas je pala više od politički osjetljivih i precijenjenih hrvatskih dionica što nema veze s razumom. Predajem se. Kockarski mentalitet je pobijedio fundamente. Strah je pobijedio činjenice. Nisam prodao, niti neću, ali biti Don Chichot isto nema smisla. Bolje da se malo odmorim. Poput kolege Marksa… Pozdrav. ” Svaka čast na svim analizama,ali današnji pad ATPL je dokaz da si navukao dosta sitnih ribica u ovu dionicu i da oni nisu svjesni vrijednosti ove firme,ili pak špekuliraju da ako danas prodaju,de će možda za koji dan još jeftinije kupiti.

Iskreno sam uvjeren da nisi mislio nista lose s postom, ali moram reci jednu stvar jasno i glasno: Stravinsky je jedan od few but very proud koji je ostao tu sa nama. Prevrtite postove i stranice unatrag, vidjet cete mnogo uvazenih likova koji su uvijek imali lijepih rijeci za ATPL. A sada ih nema. Zasto?

Stravinskom pridruzujem i Techmana koji zbog moderatora nije vise aktivan (zbog uvreda koje su izrecene od strane nekog/neke na temi SPPL – hej di je danas SPPL) i to je uglavnom to (ako ima jos “vjernika” moje isprike njima).

Pustite fondove na miru (btw slazem se sa Techmanom) i zaronite malo u postove na ovoj temi. Naci cete likove koji euforicno postaju BDI i vozarine (ATH), a na drugim temama traze savjet kad je najbolje vrijeme “za uletiti”…. upravo su oni ti koji su pospjesili taj pad, nikakvi fondovi….

Ako i moderator odobri ovaj post, zapamtite ga. “Strucnjaci” ce se poceti euforicno javljati nakon sto prodje kriza sa dobro doziranom kolicinom infoa i sipati podatke s Loyda, radija Dubrovnika i sl… ne bih ovo nikada napisao, ali moj Patace [smiley2] ne bih zelio da javnost stekne krivi dojam….

eto toliko o “crnom petku i smislu zivota”… ajmo malo na struku:

Spancir, nadam se da te nije deprimirala fotka iz Halonga[smiley2].

Ozbiljno, niti ja nemam previse povjerenja u ove Vijetnamce. Moji su postovi o njima ostali izgubljeni u pregrstu panicnih i bedastih postova tipa “sto se dogadja s ATPL”, no valjda ih je netko ipak primjetio. Hvala na tablici, to je, kako bi Englezi rekli, “most excellent” tablica… pohranjena na hardu i ceka bolja vremena kad cemo opet moci raspravljati o fundamentima i brodarstvo opcenito….

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Jedna loša vijest teško može uzrokovati pad. Ali, pad svjetskih
burzovnih indeksa uz eventualnu daljnju korekciju brodarina ovdje bi
mogli napraviti ozbiljnu paniku. Još kad se tome doda nevjerojatan rast
ATPL-a unazad godinu dana. Pa prije manje od pola godine ATPL je bio
debelo ispod 2000. Mnogi bi dakle i na današnjoj cijeni ozbiljno
zaradili. Prošle godine u ovo vrijeme ATPL se kupovao po 900 kuna!
Zapravo nije mi jasno čemu suze. Velika većina je na ovoj dionici više
nego pošteno zaradila.

mislim da po svemu sudeci, brodarine ce se najvjerojatnije korigirati na gore………..

suze su prisutne zato sto: a) tesko je gledati kad vrijednost dionice pada bez obzira na informacije i rezultate
koji se na trz objavljuju
b) nisu svi usli prije 6mj ili 1god, neki su usli i nedavno, a kupiti dionicu koja u 9mj
naraste preko 200%, a onda padne 20% samo tako, zesci je gaf

i dode ti da places samo tako,eto……..

iako treba gledati poz i vjerovati da ce se trziste oporaviti nakon izbora i da ga nece polomiti politika sdp-a

Na nekoliko mjesta na formu sam pročitao da je jedan od razloga zašto padaju dionice na ZSE taj što se ne zna tko će pobijediti na izborima, jer ako to bude SDP, ne bude baš tako dobro jer najavljuju Porez na kapitalnu dopit. To su gluposti. Pa ne mogu se zakoni retroaktivno primjenjivati. Moraju proći nekoliko čitanja u saboru, mora se omogućiti adekvatna informatička podrška i podzakonski i provedbeni akti koji će uopće podržavati primjenu tog eventualno donesenog zakona. Čak i kad bi to bila ideja buduće vlade, vrlo malo je izvjesno i u najgorem scenariju da primjena tog zakona može nastupiti prije 01.01.2009.g.
Dakle, sva kapitalna dobit ostvarena do datuma primjene zakona ni na koji se način neće moći oporezivati. O čemu mi to onda uopće pričamo?


Na nekoliko mjesta na formu sam pročitao da je jedan od razloga zašto
padaju dionice na ZSE taj što se ne zna tko će pobijediti na izborima,
jer ako to bude SDP, ne bude baš tako dobro jer najavljuju Porez na
kapitalnu dopit. To su gluposti. Pa ne mogu se zakoni
retroaktivno primjenjivati. Moraju proći nekoliko čitanja u
saboru, mora se omogućiti adekvatna informatička podrška i podzakonski
i provedbeni akti koji će uopće podržavati primjenu tog eventualno
donesenog zakona. Čak i kad bi to bila ideja buduće vlade, vrlo malo je
izvjesno i u najgorem scenariju da primjena tog zakona može nastupiti
prije 01.01.2009.g.
Dakle, sva kapitalna dobit ostvarena do datuma primjene zakona ni na
koji se način neće moći oporezivati. O čemu mi to onda uopće pričamo?

ali će imati negativ psihološki učinak……[smiley3]


Na nekoliko mjesta na formu sam pročitao da je jedan od razloga zašto padaju dionice na ZSE taj što se ne zna tko će pobijediti na izborima, jer ako to bude SDP, ne bude baš tako dobro jer najavljuju Porez na kapitalnu dopit. To su gluposti. Pa ne mogu se zakoni retroaktivno primjenjivati. Moraju proći nekoliko čitanja u saboru, mora se omogućiti adekvatna informatička podrška i podzakonski i provedbeni akti koji će uopće podržavati primjenu tog eventualno donesenog zakona. Čak i kad bi to bila ideja buduće vlade, vrlo malo je izvjesno i u najgorem scenariju da primjena tog zakona može nastupiti prije 01.01.2009.g. Dakle, sva kapitalna dobit ostvarena do datuma primjene zakona ni na koji se način neće moći oporezivati. O čemu mi to onda uopće pričamo?

kolega sve je to točno ali tržište određuje pravilo da i najmanji strah povlaci kapital u neke druge sfere, ja osobno se spremam za kupnju tek 27-28 prije nego ljubo veli da koalicijski ratko ne PKD a radi budućeg rasta ne opporezuju reinvestiranu dobit što je dobro za ozbiljne firme. tada je ATPL na 2500 i dobro vrijeme za kupnju…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

jel ima netko TA od Atpl, gdje je sljedeca obrana, kad je nazalost ova ma 3300 probijena?

e sad …vidit cemo u pon sta ce bit..moje misljenje je da bi trebali lagano up…a sad vidit cemo…uglavnom u pon bi trebala bit puno bolja situacija

Ako se objavi 25.11. tj naveče na dan izbora(da li sam naveo točan datum),da je pobjedio SDP sljedeći radni dan burze (ponedjeljak) desiti će se slom burze jer zbog psihološkog efekta svi će ići prodavati dionice, neće se čekati nikakav zakon da bi se to desilo,već odmah.(moje skromno mišljenje.)


Ako se objavi 25.11. tj naveče na dan izbora(da li sam naveo točan datum),da je pobjedio SDP sljedeći radni dan burze (ponedjeljak) desiti će se slom burze jer zbog psihološkog efekta svi će ići prodavati dionice, neće se čekati nikakav zakon da bi se to desilo,već odmah.(moje skromno mišljenje.)

Vidim u velikom si strahu ljepo prodaj sve i pričekaj kraj izbora

SAM PROTIV SVIH

Ja sam odlucio uopce se vise ne nervirati oko korekcije. Ak misli jos pasti nek padne – naci cu casha za dokup. Ovo i tako ne prodajem barem prije kraja slijedece godine, a vjerojatno cu i 2009 debelo docekati pa me boli djon za korekciju.

samo ce panicari onda prodavat …u pon…a neki ce to koristit u kupovat…dajte ljudi ….

New Report

Close