ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 12:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

The Baltic Dry Rally Begins
http://finance.yahoo.com/news/The-Baltic-Dry-Rally-indie-4238236824.html?x=0&.v=1

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!


The Baltic Dry Rally Begins
http://finance.yahoo.com/news/The-Baltic-Dry-Rally-indie-4238236824.html?x=0&.v=1

*misko, još držiš DSX?

DSX Diana Shipping Inc. 14.32 +0.98 7.35%

DRYS DryShips Inc. 6.73 +0.14 2.12%

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


*misko, još držiš DSX?
DSX Diana Shipping Inc. 14.32 +0.98 7.35%
DRYS DryShips Inc. 6.73 +0.14 2.12%

Otišla po 14.31, preko 10% u 2 dana je fina zarada, a i bilo me strah ovoga s AA.
Iako mislim da je DSX trenutno najsigurniji brodar i vraćam se prvom prilikom, jbg možda i skuplje.

UPGRADING TO MARKET OUTPERFORM ON STRONG RAKIJA DEMAND!



The Baltic Dry Rally Begins
http://finance.yahoo.com/news/The-Baltic-Dry-Rally-indie-4238236824.html?x=0&.v=1

*misko, još držiš DSX?

DSX Diana Shipping Inc. 14.32 +0.98 7.35%

DRYS DryShips Inc. 6.73 +0.14 2.12%

[/quote]

Ok, super, kakvo olakšanje, sada je dsx taman na razini gdje je bila na početku 2009 godine. Super.

A na kojoj razini su naši?? I opet su iz tog kuta gledano naši brodari daleko precjenjeniji od svih ovih dionica.
Kada se vani raste odmah se komentira kako i naši trebaju rasti, a kada se tamo pada po 5-6 posto svi šute i okreću glavu kao da se ništa ne događa. Toliko o realnom pristupu. Ajde neka od vas netko baci usporedbu naših dionica s njihovima? Da vidimo gdje smo mi to, jel može? Naravno, nitko to neće napraviti, vole gledati svijet ružičasto i okretati glavu od problema i "neprihvatljivih" činjenica.

Ne znam kako vi, ali sve mi smrdi na reprizu iz 2008 kada je isto tako bilo sve super i sve se kupovalo jeftino i čekao oporavak bdi i defintivni novi bum, a ono, kontranapad i u par akcija, dok se domaćini nisu snašli, već gube 0:2. Samo oprezno treba uzimati ove sve izjave da to sigurno ide gore i to baš sad. Dok se stvarno nešta ozbiljno ne pomakne ne vrijedi trošiti toliko energije, novaca i riječi. Pogrešna procjena može biti kobna. Neću reći da će brodari počet gubit na cijeni, ali naprimjer sve dionice uzlete a brodari ostanu na ravnoj crti, e to se već događalo.

never surrender

Bravo Pero, al džabe trošiš slova [thumbsup]


Bravo Pero, al džabe trošiš slova [thumbsup]

Ma boli me đon neću više ni slova napisat, dabogda svi brodari narasli 10 posto odmah u ponedjeljak i dabogda me svi javno isprdali. A onda ću i ja kupit, poklopit se i šutit. Al ne budemo li ovakvu predstavu gledali još neko dulje vrijeme nema onda više kuknjave po forumu zašto se ne raste. Rast se može samo ako neko uzme pare i krene skidat dionice s aska, pa ako ntko to namjerava radit neka izvoli sam, neće mu nitko drugi odradit taj posao. Najljepše je sad kupit atpl po 1130 i ulpl po 720 i čekat reli. Ništa lakše. To je moja baba koja blage veze nema o ničemu mogla napravit da je kupila bilo kad unazad tri mjeseca. Samo što su neki veliki ulagači isto tako razmišljali da su povoljno kupili još tamo u šestom sedmom mjesecu, a sad je već deseti. Pa ako je to povoljno zaradit ništa u par mjeseci onda dobro. Tko zna, možda i u dvanajstom mjesecu bude isto ovako povoljno za kupit i onda konačno bude trenutak za reli. Nikad se ne zna.

never surrender

A što da ti velim, kad nestanu svi pozitivni argumenti ostaje samo loš druk.
Ali, kako sam jednom napisao, cjepljeni smo protiv toga, samo neki nikako se nedaju… [thumbsup]

@peroungar

u pravu si perice. ako usporedimo atpl, dsx i bdi… [thumbsup]

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)



Bravo Pero, al džabe trošiš slova [thumbsup]

Ma boli me đon neću više ni slova napisat, dabogda svi brodari narasli 10 posto odmah u ponedjeljak i dabogda me svi javno isprdali. A onda ću i ja kupit, poklopit se i šutit. Al ne budemo li ovakvu predstavu gledali još neko dulje vrijeme nema onda više kuknjave po forumu zašto se ne raste. Rast se može samo ako neko uzme pare i krene skidat dionice s aska, pa ako ntko to namjerava radit neka izvoli sam, neće mu nitko drugi odradit taj posao. Najljepše je sad kupit atpl po 1130 i ulpl po 720 i čekat reli. Ništa lakše. To je moja baba koja blage veze nema o ničemu mogla napravit da je kupila bilo kad unazad tri mjeseca. Samo što su neki veliki ulagači isto tako razmišljali da su povoljno kupili još tamo u šestom sedmom mjesecu, a sad je već deseti. Pa ako je to povoljno zaradit ništa u par mjeseci onda dobro. Tko zna, možda i u dvanajstom mjesecu bude isto ovako povoljno za kupit i onda konačno bude trenutak za reli. Nikad se ne zna.
[/quote]
Kolega ako nemaš ATPL onda se nemaš zašto sekirati,pusti nas loše investitore koji vjerujemo u ovako lošu dionicu.

Evo stvarne usporedbe domaćih sa stranim brodarima za zadnjih 12mjeseci što je po meni najbolji pokazatelj kretanja.


Evo stvarne usporedbe domaćih sa stranim brodarima za zadnjih 12mjeseci što je po meni najbolji pokazatelj kretanja.

Ajde Splite ako ti nije teško, baci ovakvu usporedbu na Tehničkoj analizi sa indexima Crobi, SP i DAX.
Pa da vidimo di smo.

Korkyra

Baltic Exchange Dry Index 2647 UP 101
BCI Baltic Exchange Capesize Index 3990 UP 217
BPI Baltic Exchange Panamax Index 2633 UP 128
BSI Baltic Exchange Supramax Index 1799 DOWN 2
BHSI Baltic Exchange Handysize Index 974 DOWN 1

Bogat si tek kad imaš nešto što nikad ne bi mogao kupiti novcem! (Brooks)

New Report

Close