ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 18:25
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Evo za sve vas a posebno za kolegu Techmana jedna mala TA za vasu miljenicu.

ATPL se slicno kao i JDPL nalazi u suzenom boilingerovom kanalu, koji samo ceka trenutak probijanja. Istina je da se nalazi u tom kanalu vec od sredine kolovoza i mogao ga je probiti bilo koji trenutak, ali ga nije, sto zanci, da ga tek hoce. Jos zanimljiviji je uzorak strika MACD-ia, koji se poceo prepletati oko nulte vrijednosti vec u pocetku srpnja, taj je uzorak jedinstveni i UVIJEK bas uvijek kod otvaranja od nulte linije tecaj naprosto poludi.

Zanimljivo je i kretanje tecaja od 1. lipnja do danas. Vidimo, da je onda bio testiran realan otpor i otpor prema fibonacciju na 23,6% i sve do danas tecaj se krece neposredno ispod tog otpora. Slijedeci realni otpor se nalazi izmedju 38,2 i 50 % retrakcije fibonaccija (vrh zelene crte). I tu negdje ce i tecaj zavrsiti prije slijedece korekcije.

RSI je na vrijednosti blagog uptrenda a stohastic se vratio iz preprodanog podrucja u sredinu neutralnog, zato je moja prognoza probijanje na gore. Ipak treba upozoriti, da bi kod eventuelnog probijanja na dolje mogli vrlo brzo testirati podrsku na oko 700kn.

Treba imati u mislima, da nijedna TA nije 100%, ali ovaj put sam 100% uvjeren, da kad pocne probijanje mnogo ce se ljudi cuditi, pa i razbijati glave. Sretno svima (ukrcanima pa i onima bez tereta). [thumbsup]


[thumbsup] kolega inverter sta ti kazes???

Kolega stotka za trud. Krhko je znanje i zahvaljujem na podrsci nama malo zakrecenima.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Kolega stotka za trud. Krhko je znanje i zahvaljujem na podrsci nama malo zakrecenima.

Nekako mi se čini da će bdi porasti jako sve do negdje 01.11. a poslije ide hlađenje i lagana priprema na što manju moguću razinu sve do Nove godine jer ista osigurava bolje pozicije za sklapanje dugoročnih ugovora onima koji unajmljuju brodove.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.





danas mi broker iz fime kaže da će brodari treći kvartal završiti u minusu.da li je to točno ?

A da ti je rekao da skočiš kroz prozor ti bi povjerovao????
Naši brokeri nemaju blage veze, obično neke bakice koje ne razume ništa.
[/quote]
[thumbsup]
[/quote]
Jednom mojem prijatelju je broker rekao prije par mjeseci da HDEL u rastu ide na 650, a rekao mu je kada je narasla sa 200 i nešto na 420. On je nebio lijen kupi tada na 410, i vidi di je SADA, još plače.
Pravilo prosto prvo, ne vjeruj brokeru ni kada darove nosi.
[/quote]
Kolega nemoj tako o brokerima. Ja sam imao dvosmjernu vrlo kvalitetnu komunikaciju sa mojim brokerima iz Fintradea a sada Splitske banke. U stvari jos je imam ali sam se u zadnje vrijeme usancio u portfelj.

@ buda

Pa bar ti imas rjesenje. Kupi dionicu i po cili dan se diraj po trbuju. Kazu da diranje budinog trbuha donosi srecu. [smiley]

@ Goran8

Kolega i tebi stotka. Povjest nas uci sutrasnjici.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Evo za sve vas a posebno za kolegu Techmana jedna mala TA za vasu miljenicu.

Dajte kolega, prognoza za DSX je rast 250 do 300% a ti za ATPL daješ samo 100%.
Nije pošteno!

Sve se razvija prema tome da oni koji nemaju brodare u porfelju, mogli bi plakat.

Pozdrav kolegi Techu.

SAM PROTIV SVIH


Sve se razvija prema tome da oni koji nemaju brodare u porfelju, mogli bi plakat.

Pozdrav kolegi Techu.

Zašto? Pa onaj tko nema brodare u bilo kojem tenutku, u roku od par sekundi s par klikova može postati vlasnik dionica brodara koliko god želi, uz možda nešto skuplju cijenu od recimo jučerašnje. Prošla su vremena kad se trčalo za dionicama kao da nema sutra…
p.s. imam i brodare u portfelju

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

I danas BDI u plusu i to dobrom

Vaš link

I noga u guzicu je korak naprijed

Za one koji misle uzeti a još nisu ATPL, mislim da je krajnje vrijeme. Ima jedna pojedinost koju sam naučio zašto je sada krajnje vrijeme ali je ne bih htio iznositi. Mislim da ne bi bilo humano od mene prema jednoj mi dragoj osobi. No kako velim "Zadnji je trenutak za ulaz " [thumbsup]
LP

I very much love INGRA !!

Čitam kako atpl očekuje pozitivno izvješće jer je prodala brod,jer je otkazala novogradnju. Pa i Hrvatska bi bila bogata da proda hep,briune,kornate i pl.jezera.

Al bi bilo lipše čut da netko napiše dal se s tim novcima pokrivaju minusi. Tj. Kakvo bi bilo izvješće bez tih novaca.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Kako ja nisam tehnicar ali imam dobru komunikaciju sa osobom koja je nadam se da se nece ljutit sta cu postat dio jucerasnjeg chata.

Quote

Ma generalno se slazem da je TA korisna i puno puta se to dokazalo na trendovima ali neke stvari koje isto tako mogu kreirati market nemaju veze sa TA. Sjeti se kako je burza reagirala na ubojstvi Ivane Hodak ili ostavke Sanadera. TA to ne moze uzesti u obzir.

Unquote

Ja ovaj jucerasnji rast Crobija vidim kao reakciju na izjavu prestavnice MMF-a o izlasku Hrvatske iz krize. Skocilo je sve pa samim tim i brodari. Blagi porast BDI-ja tu nije bio presudan uticaj. I slazem se da je za ocekivati nastavak rasta no ne upustam se u prognoze do kada.

I naravno pozdrav Poglavici. Kad se on javi mislim da je vrijeme za kupnju ali treba isto tako biti i oprezan te procjeniti kad je vrijeme za prodaju. [proud]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Za one koji misle uzeti a još nisu ATPL, mislim da je krajnje vrijeme. Ima jedna pojedinost koju sam naučio zašto je sada krajnje vrijeme ali je ne bih htio iznositi. Mislim da ne bi bilo humano od mene prema jednoj mi dragoj osobi. No kako velim "Zadnji je trenutak za ulaz " [thumbsup]
LP

daj nam pojasni taj graf, za nas laike….

New Report

Close