ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATPL (Atlantska plovidba d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 07:18
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATPL
49,39
8.347
169
48,10
50,00
3,34%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Evo ptice zloslutnice. Spremite lovusu sutra za shopping [lol]

Na ovom topicu su se cesto lomila koplja oko priliva novogradnj i odliva starih brodova u rezalistima. Poprilican broj "kvalificiranih" forumasa je relativizirao pritisak novogradnji na trziste pravdajuci to prirodnim odlivom kroz rezalista. E pa sad imamo i rezultate. Pogledajte na 6 strani friskog Platoua Dry bulk fleet developement in mill dwt. Doslo na market u 9 mjeseci ove godine 33200000 DWT a u istom periodu izrezano 8200000 DWT.

Jednostavnim rijecnikom cetiri puta vise brodskog prostora je doslo na market nego je izrezano. Pa ti vidi kako to nema uticaja. [lol] [lol] [lol]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Evo ptice zloslutnice. Spremite lovusu sutra za shopping [lol]

Na ovom topicu su se cesto lomila koplja oko priliva novogradnj i odliva starih brodova u rezalistima. Poprilican broj "kvalificiranih" forumasa je relativizirao pritisak novogradnji na trziste pravdajuci to prirodnim odlivom kroz rezalista. E pa sad imamo i rezultate. Pogledajte na 6 strani friskog Platoua Dry bulk fleet developement in mill dwt. Doslo na market u 9 mjeseci ove godine 33200000 DWT a u istom periodu izrezano 8200000 DWT.

Jednostavnim rijecnikom cetiri puta vise brodskog prostora je doslo na market nego je izrezano. Pa ti vidi kako to nema uticaja. [lol] [lol] [lol]


Kakva je logika ulupati tolike novce u novogradnju ako ćeš raditi s minusom, osim ako se ne očekuje nagli porast BDI-ja? Samo se pitam, nemam ATPL

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ameri završili u zelneom, njihovi brodari također, sutra bi se ATPL mogla vratiti na 1150.

Dok god bdi ne zabilježi neki ozbiljniji rast nema pomaka u brodara. A ovo danas 10dole,sutra 10gore. Jedino trajderima nešto znači.

Pošto je bdi opet usporio nebi se nadao nekom velikom uzletu bez obzira na zelenilo vani.

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

Vaš link

mislim da ovaj tjedan još ništa od nekog jačeg pomaka vozarina….kinezi još imaju praznike…tek kada se vrate možemo očekivati nove pomake…ali više me ne brine čak ni to jer da je AP trebala pasti nebi čekala tri mjeseca…pali bi mi odavno da moramo…jednostavno smo tu gdje jesmo i mislim da ćemo ipak polako prema gore…osim u slučaju nekog strašnog poremečaja na tržištima a to objektivno ne očekujem, čak se i ameri odlučili nastaviiti optimistično…
tako gospon Techman sumnjam da će se ostvariti Vaša želja o nekom jačem padu…mislim da to što vi iznosite analitičari znaju već dovoljno dugo i da je uračunato u cijenu već mnogo prije…
jedino se čudim sa kojim se žarom naslađujete i obrušavate na dioničare AP koji vjeruju u firmu…kao da uživate da netko spuši lovu na brodarima


[Kakva je logika ulupati tolike novce u novogradnju ako ćeš raditi s minusom, osim ako se ne očekuje nagli porast BDI-ja? Samo se pitam, nemam ATPL

Ma kolega stara narodna je akumuliraj kad je dobro i kupuj kad je lose. Ovaj put je dobro neobicno dugo trajalo. Pa onda genijalci ala Economu from Dryship pricali o superciklusu i sta se dogodilo. Strpljivi su postali nestrpljivi, puni casha i 2007-8 poceli narucivat ko sumanuti iako je bilo skupo racunajuci na superciklus i nastojeci imat dio njegovog benefita. A onda ti je kao i 90-tih u nas neko upalio svicu i zavladao mrak.

P.S. nesto su mi utihnuli oni koji koriste ucestalost mojih postova umjesto TA . Osim losih ocjena (na sta nisam navikao u skoli) sad bi se trebao javit i my friend Inverter…………………. i najavit sutra sumanutu kupnju.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


mislim da ovaj tjedan još ništa od nekog jačeg pomaka vozarina….kinezi još imaju praznike…tek kada se vrate možemo očekivati nove pomake…ali više me ne brine čak ni to jer da je AP trebala pasti nebi čekala tri mjeseca…pali bi mi odavno da moramo…jednostavno smo tu gdje jesmo i mislim da ćemo ipak polako prema gore…osim u slučaju nekog strašnog poremečaja na tržištima a to objektivno ne očekujem, čak se i ameri odlučili nastaviiti optimistično…
tako gospon Techman sumnjam da će se ostvariti Vaša želja o nekom jačem padu…mislim da to što vi iznosite analitičari znaju već dovoljno dugo i da je uračunato u cijenu već mnogo prije…
jedino se čudim sa kojim se žarom naslađujete i obrušavate na dioničare AP koji vjeruju u firmu…kao da uživate da netko spuši lovu na brodarima

Stara stvar, kad AP raste nema ga ni blizu, kad pada ili stagnira glavni je sa copy/paste ili "starim narodnima". To čisto dovoljno govori o njemu.


Doslo na market u 9 mjeseci ove godine 33200000 DWT a u istom periodu izrezano 8200000 DWT.

Jednostavnim rijecnikom cetiri puta vise brodskog prostora je doslo na market nego je izrezano. Pa ti vidi kako to nema uticaja. [lol] [lol] [lol]

vozarine u istom razdobllju postale 3 puta veće.


sutra bi se ATPL mogla vratiti na 1150.

Nisi pročitao post kolege Techmana o većoj novoj ponudi brodova od broja brodova koji idu u rezalište? U sljedećem tekstu se spominje omjer 3:1 u korist broja novogradnji.

7.1 Million of Deadweight Scrapping Versus 22.2 Million Of Delivery Means New Supply Lowers Upside For Shipping Companies According To Cantor Fitzgerald Award Winning Stock Picker

http://finance.yahoo.com/news/71-Million-of-Deadweight-twst-301834968.html?x=0&.v=1

Pers
o tome se piše još od proljeća pa nismo nešto ronili kako bi ti i tvoj idol htjeli… samo ti drukaj na pad i čekaj, ne kupuj sad ni za živu glavu…kupit ćeš od mene javit ću ti kad…

Ne vjerujem da je i Kinezima stalo da zatvore svoja brodogradilišta

New Report

Close